Já přišel na to, jak se stát nesmrtelným , stačí mít jiné pohlaví než mužské nebo ženské . Lidé z jiným pohlavím neumírají , to je dokázané . Už jste viděli úmrtní list, na jiné než mužské, nebo ženské pohlaví? Neviděli , proto , že lidé z jiným pohlavím neumírají. To znamená , že když budete mít jiné pohlaví budete nesmrtelní.
Můžeme i pokračovat: nebyl-li člověku při narození vydán rodný list, pak se tedy člověk jaksi nenarodil, a proto také nemůže zemřít, pač co není narozeno, nemůže zemřít, že jo?
Jak si tady čtu komentáře tak vidím, že se často zní argument ohledně ceny tašky. To je sice pravda, že malicherný příplatek za papírový nesmysl je opravdu pro většinu nakupujících zanedbatelný, ale ihned tedy vyvstává otázka, co zanedbatelné není. Jestli je 10 Kč málo, kolik tedy málo není? 30? 50? 100? A jestli někdo zmiňuje porovnání s cenou nákupu, tak úplně to samé: činí-li celková částka nákupu v přepočtu 5000 Kč, tak 10 Kč je málo, a co když si koupím jen žvýkačku za 25, pak je desetikoruna jako hodně?
Za chvíli budeme polemizovat o tom, jestli ukradl rohlík za 3 Kč a při tom byl hladový, tak i tady uplatníme osobní přístup při hodnocení přestupku?
To samé na dálnici, kde platí nulová tolerance překročení rychlosti (nevím, jestli je tomu skutečně tak). Zase budeme debatovat o tom, jestli někdo nespěchal do nemocnice či na letiště, protože vyrazil později?
Odvolání na to, že v zemi, odkud turista pochází, platí jiná pravidla a tašky jsou k nákupu zdarma: sorry, ale je to úplně mimo. Je přeci normální si přečíst něco o pravidlech oné krajiny, kam vyrážím. Jedu-li do muslimské zemi, tak určitě se neptám během ramadánu na ulicích s vepřovým kolenem v ruce, kde je nejbližší casino a v Japonsku ne nesnažím strčit spropitné, když vím, tam jednoduše platí jiná pravidla a chápu, že odpuštění je jen na vůli lokálů.
A myslím si, že to je právě důvod, proč se ve Švajcu řídí principem, a v tom rovném postavení ke všem nevidím nic špatného, takhle to lidem v téhle zemi vyhovuje a takhle chtějí žít a žijí.
Novinky, to si stěžujte zejména na firmu META, potažmo tedy Facebook, která buď neumí, nebo spíše nechce umět tyhle reklamy likvidovat.
Ze třiceti nahlášení podobných reklam nesmazali ANI JEDNU. Jediné co maží je odkaz na prostituci atd., to fungují opravdu dobře, ale zřejmé podvody kryjí...
Já jsem podvodníky na FB nahlašoval asi 100x a pak mě to přestalo bavit, protože FB ani jednu takovou stránku nezablokoval.
Pokud je pro někoho cena to hlavní kritérium, pak ano, knihy lze kupovat i levněji, o tom žádná. Stejní lidé zřejmě nechodí do Lidlu, ale jezdí MHD na farmy pro mrkev a brambory (protože tam koupí levněji), nekupují osobní auta (protože MHD je levnější až po chození pěšky samozřejmě), nepijí džusy (protože voda je levnější), nepoužívají tiskárny (protože psaní rukou vyjde levněji) atd..
To je úplně zbytečné.
Ale musíš se online odbavit v termínu.
Na boarding passu pak máš všechny údaje pro let, vč. čísla skupiny ve které nastupuješ.
Online odbavení ale nefunguje všude ve světě by default a navíc o tom nerozhoduje aerolinka, ale letiště. Například, WizzAir létá do Kutaisi, ale online odbavení tam není a lidé si musejí pro palubní lístky chodit na nějakou přepážku, ale je to asi specialita konkretního letiště.
Tohle nepodporuji. Každý prodej knihy by měl vkládat peníze do kapes autora. Takhle si dílo zkonzumuje 10 lidí...ale autor má zisk jen z jednoho prodeje. Proto budou eknihy na platformách jediná budoucnost.
Holý nesmysl podle mě. První kupující knihy (té nové) samozřejmě platí i autorovi (velikost částky může být terčem kritiky, ale nicméně ten odvod existuje), a každý další přeprodej by měl být tedy podle vás doprovázen zase poplatkem pro autora? Nebo jsem to špatně pochopil?
A jakým způsobem by jsi ocenil takovou firmu, např. Rohlíka?
Stačí aby vznikla jiná podobná služba a okamžitě mají poloviční trh.
Samozřejmě je problém, že v ČR je malý lokální trh, málo kupujících a i málo rizikových investorů, a to vše při velké neloajalitě zákazníků.
Kromě toho velká většina těchto služeb je na hraně s legislativou, protože zaměstnává OSVČ/dohody, proto jejich výhoda je diskutabilní.
Ntak každá investice je o číslech, riziku atd.. Jestli nějaký fond či investor uvěřil Knihobotu, znamená to, že podle nějakých kritérií vyšlo, že to zariskují, nic víc. Nikdo netvrdí, že se ta investice vyplatí; možná ano, možná ale i ne že jo.
Aha, takže knihobot vám to doručí přímo do knihovny jo? No tak pochybuju, že vyděláváte 1000Kč za hodinu když píšete takové hovadiny. Jinak vyhledáno a objednáno mám za 1 minutu, vyzvednutí za 1 minutu při nákupu. Takže pokud vám to trvá hodinu, je to další důkaz, že 1000 za hodinu nevyděláváte.
Podle vašeho stylu komunikace vůbec nevěřím, že máte něco společného s knihami.
Tak třeba Tim Weaver: Poslední sbohem 2024. Knihobot 4ks od 565Kč, megaknihy.cz nová 437Kč, dobreknihy.cz nová 437Kč, Databazeknih.cz nová 350Kč, jednou čtená 300Kč. V čem je tedy ta výhoda webu? Dalo mi 20s práce si ceny najít a oproti knihobotu můžu ušetřit 265Kč.
V případě, že si kupuji jednu knihu, tak asi má smysl vybírat, kde to mají levněji už jen kvůli tomu, že nějaký obchod může být blíž k baráku nebo po cestě z práce domů, ale v případě pravidelného nákupu většího počtu knih se to vyplatit vůbec nemusí.
Furt obhajujete marži knihobotu, jako by jste v něm pracoval. Já jen říkám, že pokud člověk není líný, lehce prodá za víc. A pokud není líný, tak jsou weby kde máte nabídky ze spousty antikvariátů na jednom místě, takže nemusíte prohledávat každý zvlášť. Něco jako knižní kupi.cz. Já tak na knihách ušetřila oproti knihobotu možná i desítky tisíc. Je prostě předražený.
Ale vy nemáte ekonomické uvažování, proto přehlížíte takové věci jako čas. Já chápu, že máte času dost, ale vám nedochází, že už návštěva pošty nebo zásilkovny (jak při prodeji, tak i při nákupu) mi ukradne hodinu života (v podstatě u každého titulu), ale já si během té hodiny vydělám 500 až 1000 Kč, pak je pro mě rozdíl v ceně prostě nic neříkající částka.
Já nejsem schopný pochopit spíše investory.
Jak někdo může investovat peníze do služby, která je zkopírovatelná?!
Chápu investiční peníze do výroby čehokoliv, prostě když tam vzniká z něčeho něco a je to založeno na zhodnocení hlavně lidské práce.
Ale všichni ti překupníci mají obchody založeny pouze na tom, že jsou nejlevnější a nebo že jsou zatím sami. Ale to se může velmi rychle změnit.
A na trhu máte několik taxi-služeb, několik firem, co dělají rozvoz jídla, několik řetězců supermarketů a atd.. koexistují úplně v pohodě, protože každý to děla trochu jinak.
Ta první část nemůže být myšlena vážně. Pokud sháním knihy které nikde nejsou tak si je klidně koupím za nabízenou cenu a poštovné neřeším. Těžko budete na knihobotu čekat až tam těch knih bude 15. To by vám jich půlku mezitím prodali, takže vaše úsilí jde někam. A sbírku nedoplníte nikdy.
K druhému bodu: pokud by adekvátně rostla částka i za výkup, tak ok. Bohužel ten kdo se toho chce zbavit je líny si něco zjistit a šoupne to knihobotu za 100Kč a vy to koupíte šťastný za 1000Kč. Kdyby vám to prodal napřímo za 500Kč tak i s poštovným ušetříte minimálně 400Kč. Já když jsem si doplňovala knihy svých oblíbených autorů, tak obecně knihy se podle stáří daly sehnat za 70-150Kč, na knihobotu byly i za 399Kč. Mám doma přes 1000 knih, takže mám bohaté zkušenosti a s vámí vážně nesouhlasím.
Mám doma přes 1500 knih a většina z nich byla koupena osobně v antikvariátech. Je pravda, že moc neprodávám. Stížnost na výkupní ceny v knihobotu vidím jako stejného rázu, že v antikvariátu také nekoupí všechno za cenu, kterou si prodávající přeje. Ale zase, je tu aukro, bazoš, knihtrh, kde každý prodává za cenu, kterou chce..
To je jako s cenou práce: jestli za doplnění zboží v supermarketu platí 150 Kč/hod, to znamená, že na trhu je dostatek lidí, kteří tu práci za tyhle peníze dělají ať někdo klidně nadává na to, že to je málo..
No nevím, jestli je to dobrá investice. V hlavním městě Slovinska jsem viděl v historické části města na každém kroku antikvariát a knihy měli ,vystaveny i venku. Do antikvariátu rád chodím a hledám co by mne zajímalo. Online to není ono, musím mít tu knihu v ruce.
Antikvariáty navštěvuji rád, ale zase je to o čas + některé knihy mají občas i v zahraničí (kolikrát i levněji i když připočítám dopravu), ale také jde o čas - ono to obcházení antiků samozřejmě přináší radost, ale zabírá také čas :)
Předražená služba pro líné. Za knihu, která je zřejmý bestseller a vyšla včera dostanete v super stavu 80Kč, obratem ji prodají 399Kč. Když ji dáte na databázi knih nebo bazoš, z fleku dostanete 250Kč i více. Navíc umí využívat poptávku. Takže vás nutí každou knihu, kterou chcete si dát, že chcete upozornění. Pro ně výborný nástroj. Knihu po které je velká poptávka vykoupí za pár korun a k prodeji ji nabízí i za 3-násobek i více původní prodejní ceny. Naposled jsem zkoumala za kolik by ode mě vykoupili knihu. Nabídli 60Kč. Tak jsem se na ně vykašlala, ale schválně jsem si ji dala do sledování, jestli se objeví, za kolik by se prodávala. A kniha která nová stála 249Kč se objevila za 750Kč a hned se prodala. Vývar čistého 690Kč na jedné knize. Chudák ten kdo ji prodával, i za 499Kč by mu utrhli ruce. Já ji pak za tolik prodala a mám o 439Kč více než od knihobotu. Jsou jen velmi drahý prostředník. Kdyby ji ten kdo ji měl prodal jako já napřímo za několikanásobek toho co mu nabízí knihobot, tak pořád to má kupující za mnohem nižší cenu. A spokojení budou oba.
Vy se na to díváte jen z jedné stránky. Knihu můžu prodat i nakoupit sám, to přeci ano, ale mám u toho režijní náklady (dopisování, telefonování, zjištění aktuální ceny..), také zapomínáte na náklady na dopravu, - a to vše se týká jedné knihy, to když zajdu do knihobotu, tak koupím 10-15 knih za jeden zátah. Ne každý má čas prodávat nebo nakupovat knihy sám přes bazoš a aukro. Knihobot nabízí z tohoto pohledu lepší službu a zajisté šetří čas a to se mi například vyplatí i za cenu toho, že někde na internetu najdu lepší nabídku. V podstatě úplně to samé jako u supermarketu, kde vše koupím na jednom místě a nemusím oběhávat jednotlivé krámky (zelenina, maso), ale zase: jestli mi záleží na kvalitě nebo ceně, tak to vše oběhnu, takže jako vždy něco za něco.
Ohledně cen knih - to jistě neříkáte celou pravdu. Já kupuji hlavně slovníky a učebnice a tu jsem sháněl jeden slovník, který v obchodě nový stál před rokem 250 Kč, ale bohužel všude mají vyprodáno a poptávka zjevně převyšuje nabídku, tak to lidé (i knihobot) prodávají skoro za litr a není to tím, že je někdo chamtivý, ale tím, že po knize je sháňka a nabídek moc není.
2
Sledujících
1
Sleduje
2
Sledujících
1
Sleduje
Jo, ale jezdí jim tam turisti a všude ve světě existuje něco jako zdvořile chování k cizincům. Minimálně je slušné předpokládat u cizince v první řadě omyl a ne podraz. Možná by potřebovali dramatickou reakci hned na místě. Tašku doplatit a hodit jim všechny nakoupené čokolády na zem, ať si je sežerou, když se neumí chovat. Stejně má tímto incidentem ostudu po světě zase Švýcarsko jako již mnohokrát. Já mám sice rád pořádek a korektnost, ale to nesmí překročit taky nějakou lidskost a velkorysost. A především: u ostatních předpokládám, že jsou to dobří lidé.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jasně, ale mají tam i hory přistěhovalců a já chápu, že každý nemá na čele napsané, jestli v té dané zemi žije nebo přijel na návštěvu, proto zřejmě uplatňují ke všem stejná striktní pravidla.