V článku mne mimo jiné zaujala pasáž, kde jsou zmiňovány uživatelské návody v češtině. Ty jsou většinou dohledatelné na Internetu (vlastní zkušenost). Kdo jej nemá, může požádat někoho ze svých blízkých.
To je tedy jedna strana. Druhou stranou je, že ani některé české e-shopy toto nedodržují a nedodržují to ani dodavatelé do kamenných obchodů (vlastní zkušenost). A když náhodou ano, je český návod na malém štítku nalepeném na daném zboží a vše je tak malé, že je problém přečíst text i s použitím lupy.
A co se týče těch obřích e-shopů jako takových? Jsou to vážní znečišťovatelé ovzduší právě z titulu způsobů dopravy a nemyslím si, že to dokážeme kompenzovat tím, že si nebudeme moct zatopit v krbu nebo v kamnech dřevem.
Karel Kryl věděl své. Inteligentní, chytří lidé přišli brzy na to, že bylo vše zinscenované. Bylo a je logické, že bez SSSR bychom si 17.11.1989 i jindy neškrtli. "Na oko" jde vše. Tolik poctivých, důvěřivých, svobodychtivých lidí to tenkrát obracečům kabátů zbaštilo. A dnes je máme zpět i s některými totalitními manýry - jak se nám ta EU změnila.
Že to je výměna mi došlo už o pár měsíců později. Byl to dohodnutý převrat. A politování hodná akce na Národní třídě? Nějak se to muselo všechno zakrýt. Není těžké dostat mladé horké hlavy do ulic. Mladí byli tehdy právě na základě dohody zneužiti. Bohužel to ještě mnoho lidí dodnes nepochopilo a stále používají výraz Sametová revoluce.
Pár piškot řekne (napíše) opravdu jen správná Čecha.
Přesně. Právě jsem na to myslela. Děsivé, že to někdo dokáže vypustit. Ale v té "větší polovině" naší zemičky to tak používá hodně lidí. Je to stejná hrůza jako: ..Přišli jsme dlouho.. místo pozdě, anebo ..Nebude se to tam vejít.. místo "to se tam nevejde" a mnoho dalších gramatických odporností.
mě se to líbí,komu se nelíbí,tak ať neshazuje.Prostě generace která vyrostla na Rumcajsovi a Mance z drátu na zdi..nikdy nepochopí.
No, moje sestra je akademická sochařka a učí na AVU, druhá sestra tvoří keramiku (na Rumcajsovi nevyrostly), já jsem také výtvarnice a mladší generace naší rodiny obsahuje výtvarníky také (my už ano). Každý/á z nás má pochopitelně svůj osobitý styl. Přesto jsme se však shodli, že je to nehezké. Vlastně ne, je to opravdu hnusné. A to už jsme viděli ledasco, protože na výstavy chodíme.
Je zajímavé, že s tím má největší problém právě okolí. Já jsem se tak rozhodla před zhruba 20 lety a je mi opravdu dobře. Je fakt, že v té době už byly moje děti dospělé, ale nedivím se, když se žena rozhodne děti do tohoto marastu nepřivést.
A ještě jedna zajímavost: Když se chlap rozhodne žít stylem "sám si vařím, sám si peru, že ....", je to naprosto normální. Když se tak rozhodne žena, div neskončí na pranýři. NENÍ naším životním posláním a povinností rodit děti, i když nechceme, a skákat kolem rodiny, když přijdeme z práce.
Slečna se rozhodla svobodně a pro ni správně.
Opět se ukazuje hnusná česká povaha. Jakmile někdo něco, nebo někoho pochválí, strhne se smršť hnoje. Velmi často se stydím, že k tomuto národu patřím. V tomto směru není hrdost na místě.
No a teď si mě vlastenci podají a řádně rozcupují. Máme sice svobodu projevit názor, ale některé skupiny a jednotlivci si ji usurpují pouze pro sebe.
Odjakživa čtvercovitý znamenalo podobné čtverci. Stejně tak jako kapkovitý tvar karoserie auta.
Kapkovitý ano, čtvercovitý ne. Čtvercový totiž odjakživa vyjadřuje, že má předmět tvar čtverce. Stejně jako se používá obdélníkový, šestiúhelníkový nebo kruhový. Všechna tato přídavná jména přímo vyjadřují, jaký tvar má objekt a ne, že je daný objekt tomu tvaru podobný. Buď totiž takový tvar má, nebo ne. S českým jazykem pracuji celý život a tak dobře vím, o čem je řeč. Hezký den.
jenže spousta jich ohmatá a nechá...hlavně to dělají UK..a je smutné že i staří lidé
Do koho bychom se strefovali, kdyby tu UK nebyli? HLAVNĚ to totiž dělají právě Češi a pravda je taková, že žel ve většině případů starší lidé a muži všech věkových kategorií.
Nemusím hledat rukavici. Navléknu si rovnou na ruku pytlík a pečivo si v pohodě vyberu i s kontrolou čerstvosti. Stačí používat mozek a být k druhým ohleduplný.
Chápu, má to určitý smysl, ale napadá mě otázka:
Jak je to nastaveno pro prodejny oděvů, kdy jdou na konci sezony pryč tuny oblečení, které se neprodalo?
Náklady na recyklaci, třídění a likvidaci by měli platit především výrobci. Jsou to oni, kdo vyrábí nesmyslná množství oděvů a při tom dobře vědí, že se všechno neprodá.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
trenýrky z Bangladéše nevyrobíte do 130kč 😂😂 Tak buď jste hlupáci nebo děláte hlupáky z nás. Nedávno byl dokument, zrovínka z té Bangladéše, jak se jim tam žije, jak investoři likvidují slamy, zrovna ve kterých bydlí makáči, kteří šijí pro prestižní značky. Tak denní mzda takového makáče je 7 dolarů. Takže buď takovej makáč vyrobí jedny trenýrky za den, což je samozřejmě nesmysl, nebo z lidí děláte tupce. Proti Temu bojují a přitom vyrábí za stejných podmínek a stejnou kvalitu 😂✌️ Takže pokud Temu neplatí nějaké naše ekologické poplatky a dokáže prodat za 40kč i se ziskem, tak po započtení poplatků a nesmyslů se u nás musíme bavit do 60kč za trencle a co je ten zbytek?!. Ve snaze poškodit druhého, ukazujete pouze svojí nenažranost. Nikdy jsem hadry na Temu nekoupil, ale děkuji, nyní se na ně ze zajímavosti podívám, abych si udělal obrázek. A závěrem, kéž by jako Temu fungovaly i naše eshopy. Nikdy jsem neměl problém s vrácením zboží ani peněz✌️A doručení 7 až 10 dní, to už jsem čekal kolikrát dýl, než na český eshop než to dojede z té obrovské dálky z Prahy do Plzně
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Já jsem na Temu koupila nejenom textil, ale také pár věcí pro domácnost a kvalita dobrá, vše funguje tak, jak má.
1 odpověď