Reakci chápu, syn je zřejmě zvyklý, že dostane i dražší dárky a peníze se u vás před ním neřeší, a tak nemá vůbec představu o hodnotě. Rozdíl mezi tímhle a PRO verzí může být pár tisíc, pro něj to je jen vaše starost.
Bylo vy dobře, aby si mohl sám vydělat na brigádě, zastropovala bych kapesné a nechala ho, ať si dražší věci kupuje se spoluúčastí, klidně i dárky.
V Době kdy jsem byl svobodný a bezdětný jsem pracoval v nepřetržitém provozu. Bral jsem jako samozřejmost, že na Štědrý den budu v práci, bral jsem jako samozřejmost, že v době letních prázdnin jsem si nebral dovolenou, bral jsem jako samozřejmost vyměnit si s kolegou službu, protože musí někam s děckem.
Jsem exot? Jaké máte poměry na pracovišti, že se na takové triviální věci nedokážete dohodnout ...
Mezi svátky nefunguje škola, družina, školka. Do deseti let nemůžete dítě nechat deset hodin samo doma.
Vyčítat mámě, že zůstane doma s nemocným dítětem?
Předložte tento problém k posouzení svoji matce. Zeptejte se jí jak to řešila ona.
Moje matka měla práci, kde bylo nutno zajistit provoz ve 24 h směnách. Jen na svátky se domluvili, že rozdělí na 12 h, takže kdo měl Štědrý den denní, měl na Silvestra noční a naopak, stejně se dělilo 25.12. a 1.1. Všichni jsme to věděli a brali jako samozřejmost, byla to prostě součást její práce.
Podívejte se na filmy. Podívejte se do historie. Všude jsou příběhy o hrdinech, kteří překonávají zlo zabíjením lidí, kteří podle nich z toho profitují. Co udělal Odisseus po návratu domů? Vyvraždil nàpadníky své manželky. Není nad čím se divit, jsme pořád stejní. Ale je dobré si říkat, že to není v pořádku.
v civilizované zemi by tam lidi nelezli .. zkuste si vlézt do kolejí v Rakousku nebo Německu 😉 dostanete takového flastra, že vám nezbyde ani na jízdenku domů ... tohle ledabylé přecházení a porušování všeho se děje jenom tady. už jsem pár takových, co se vezli jiným směrem na čumáku, viděl ...
Jenže v naší zemi je spousta nádraží, kde podchody nejsou, ale jsou tam takovéto přechody. Je vidět, že na tomto přechodu jdou stopy ve sněhu, rodinu to mohlo poplést. Takže chyba je na obou stranách, rodiče se měli víc rozhlížet, přechod měl být lépe zabezpečený.
Babička myslí, že dokáže dítě naučit jiný režim. Ta naše to měla stejně, dokud neměla jiné dítě doma pořád a mohla ( musela) vychovávat. A z rad "v 9 dáš spát, odejdeš, usne, spí do rána " přešla do "není schopný usnout před půlnocí, vždy tam musí někdo být, jinak řve a sousedi by nás ukamenovali, tak už jsme se přizpůsobili". U vás bych klidně dítě na hlídání dala, ani s kávou bych problém neměla, pokud je malé. Syn buď pochopí "horké, bolí, nesahat", nebo se poleje a pochopí pak - a babička taky. U mě na jedno dítě platilo takto vysvetlit plamen na plynovém sporáku, druhé si potřebovalo opakovaně šáhnout.
Na jedné straně se pláče, že stát dává peníze neefektivně, na druhé vadí, že je tedy dá obcím, ať prokáží svou efektivitu. Zřizovatel je odpovědný za provoz, do toho určitě patří i správa budovy ( školník, uklízečka), ekonomika provozu (účetní). Kuchyně je s otazníkem, ale i tady může být tohle s výhodou, pokud je v obci více škol- vařit centrálně a rozvážet může přinést kuchařům víc peněz. Pokud obce nebudou platit, odnesou to děti jejich občanů. A ti mají k zastupitelstvu blíž než k vládě, mají víc možností je dotlačit k řešení. Možná to bude znamenat řešit, jestli opravit chodník nebo zaplatit dětem jidlo, ale nikdy není na všechno. Pak se ukáže, co jsou lidé v obcích ochotní pro své děti udělat (nebo neudělat). Konec konců, proč by se obyvatelé nemohli sami zapojit třeba do drobných oprav v obci, aby ta měla peníze na kuchařky. Dřív byly "akce Z", dnes většina chce, aby se o jejich vlastní veřejný prostor staral kdokoliv, jen ne oni sami.
Já bych tchyni donesla jako dárek manželovy výsledky a lékařská doporučení před a po (samozřejmě s jeho souhlasem) s průvodním hezkým Vánočním přáním. Tam by bylo něco ve smyslu, že jí moc přeju, aby se svým synem strávila mnoho let ve zdraví a nechci, aby musela plakat nad vážně nemocným nebo mrtvým synem, proto mu musím vařit tak, jak doporučil lékař. Pokud máte děti, klidně je tam zahrnout (ve vztahu babička vnoučata). A dárky také podle dohody s manželem - přijmout s poznámkou, že peníze za ně se nám po prodeji budou hodit, nebo mlčet, prodat a až po Vánocích donést poděkování za přínos do domácnosti, klidně i s účtem, za kolik se prodalo. Pokud za míň, než tchyně nakoupila, pak poznamenat, že příště by tedy bylo lepší rovnou obálku. U jídla bych opět jela na zdravotní lince- vařím podle doporučení lékaře, moje tělo si už zvyklo, a i když je její kuchyně vynikající a vždy mi chutnala, nemůžu si to dát, protože moje tělo už to nesnese (tedy pokud je to pravda, jinak si myslím, že z jednoho jídla se tolik nepřibere, aby to bylo nutné odmítat).
Taky jsem se nasmala a z drobů a krku obere tolik masa, že jí to stačí na 4 porce rizota, z dvou kuřecích prsou zvládne porcí dokonce osm. Nemá náhodou hrnečku vař?😂
Asi záleží i na tom, kolik masa na 1 porci chcete. Udělat rizoto nebo zeleninovomasovou směs s přílohou, pak ano, 1 kuře mi vystačilo na 2 dny pro 8 lidí.
On systém není špatný, ale potřebuje kultivovat nastavením parametrů. např. doplatky na lepší klouby, oční čočky, ale i zařadit zubní péči v rozumném rozsahu. A přestat lhát: ono zavedení "julínkovného" a následné jednání málem zrušilo ambulantní specialisty.
Až na to, že "Julínkovné" se platí dál, jen ho platíme všichni - po jeho zavedení se snížily platby od zdravotních pojišťoven, takže po jeho zrušení se ta částka platí doktrorům dál, jen ji platí zdravotní pojiš%tovna, a tedy opět my všichni.
Souhlas, zdravý názor si mnozí nechtějí připustit. Zubařů bylo méně, ale pracovali 8 hodin denně. Dnes není výjimkou, že zubař ordinuje 25 hodin týdně. Ale to by bylo na jinou diskusi, vinu nesou i zdravotní pojišťovny, které s nimi smlouvy uzavírají.
Jo. A taky vám udělali 5 plomb z amalgamu za hodinu, bez injekce. A v 60 už jste byl komplet bez zubů, jen s klapačkami. Tohle by se vám líbilo?
No furt musíte být rodiče s autoritou ne kámoši takže nějaké debaty myslím si, že to není dobře. Trochu zvýšený hlas neuškodí, dítě musí cítit Vaší autoritu, že to myslíte vážně. Musí cítit, že si má uklidit ty hračky tady a teď a může jít ven, ne obráceně či za pět minut.
A nebo je neuklidí a ven nepůjde. Princip přirozených důsledků, zrovna tady El.i dobře použitelný i bez zvýšeného hlasu.
hmm dobrý, ale ta vaše motivační věta s tím úklidem, pohádkou a odchodem ven je jen jinak zaobalená věta: když neuklidíš, nepůjdeš ven a nebudeš mít pohádku. podmiňujete to uplne stejne. a jako ano - je to v poradku podminit, protoze nejake povinnosti musi byyt hotove. ale nerikejte tomu motivace, protoze je to jen jinak zabalena manipulace
Rozdíl v tom je, a velký. To, co říkáte vy, si druhý přeloží:" Ty chceš úklid, a když neposlechnu, potrestáš mě zákazem pohádky a zákazem jít ven." To, co popisuje autorka, si člověk přeloží: " Postup je úklid, pohádka, cesta ven. Co z toho stihnu, je na mě." Je to rozdíl mezi trestem ( od druhého) a důsledky (ode mě). Zkuste se zamyslet sama, jak reagujete v situacích zákaz X můžeš, ale...
Přesně. Všichni co studuji lékařskou fakultu vědí,,do čeho jdou".Ještě by bylo vhodné dát před studiem budoucím lékařům podepsat smlouvu,že po ukončení lékařské školy odpracuji pro ČR např. 10 let.A to proto,aby po vystudovani neutikali léčit do zahraničí. Toto aplikovat také u zdravotních sester a učitelů a nemusíme řešit nedostatek lidi.Po uplynutí smlouvy ,ať si dělají co chtějí, ale nám, než jim smlouva vyprší dostuduji další lekari ,zdravotní sestry,učitelé. A hlavně platit si za studium.
Jasně, a protože budou upsaní, můžeme jim platy zhodit na polovinu, aby hezky sloužili, protože jinak nebudou mít ani na podnájem v 1+1.
To bude nových doktorů....
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já bych peníze rodičům vrátila s tím, ať je tedy sami uloží tam, kde se domnívají, že je to nejlepší, třeba účet na dceřino jméno.