Je nutné platit České televizi 7 kanálů a Českému rozhlasu dokonce 26 stanic (12 celoplošných plus 14 regionálních)?
Co takto u ČT mít opravdu jeden kanál veřejnoprávní, a je jedno jestli 1 nebo 24, a zbytek schovat za paywall, nebo 1 financovat jako veřejnoprávní, a zbytek ať má možnost financovat se z reklam, apod... Jako komerční televize.
Rozhlas by zas šel redukovat, např. u regionálních stanic na Východní Čechy (místo Hradec a Pardubice), atd...
Nehledě na fakt, že ČT obchází zákaz reklam, který pro ni platí, a uvádí to jako sponzorování vysílání, což zákon povoluje. Nebo se za zvýšení poplatků závaží, že vyřadí úplně reklamy?
O rozšíření na všechny zařízení, která mají přístup na internet ani nemluvě, to je blbost na entou.
A já bych zas prosil zdravotníky, když člověk zavolá sanitku k těhotné partnerce, které praskla voda, apod..., aby operátorka se neptala a nemůžete ji odvézt, a na odpověď ne se neptala ještě jestli nějaký soused nemůže, apod... A z telefonátu to vyznělo, jakoby se jí tu sanitku posílat nechtělo.
Pravda, stalo se nám to pouze u prvního těhotenství u druhého vyslala sanitku bez řečí, ale co jsem tak zaznamenal, nebyl jsem ojedinělý případ, komu se to stalo.
Vítám, že se z jednorázových kelímků přechází, buďto přímo na sklenice, nebo alespoň na plastové vratné.
Ale opravdu nerozumím tomu, proč čepovat pouze do jejich, kterou si ještě k tomu musím koupit?
A je pravda, že s takovou podmínkou se setkávám poprvé, snad na žádné akci nebyl problém, že by mi nenačepovali do vlastního (například půllitr jednoho z minipivovarů na místě, nebo úplně vlastní přinesená).
Proč my si vlastně stěžujeme na skanzen na české železnici, když nám vyhovuje a chceme ho chránit? Nejdřív Ústí nad Orlicí, poté Martinice v Krkonoších, a teď Zubačka.
Ano, jistě ozubnicová dráha je v našich zemích jediná, ale ozubnice není využívaná k pravidelné dopravě, pouze pro nostalgické jízdy x dní v roce, a naopak samotná trať, pro běžný provoz je "zabezpečena" tím nejhorším možným způsobem, pouze telefonicky. Nemůže být tedy o řádném zabezpečení vůbec řeč. Z pohledu bezpečnosti by tedy ETCS bylo jednoznačně přínosné, a přineslo by i mírné zvýšení kapacity dráhy, v tomto případě.
Z pohledu historie, jak přesně by ETCS narušilo bezpečný provoz historických vlaků? Že by holt museli jezdit kratší, aby se vešly na kolej?
V kolejišti, mimo vyhrazené přístupové cesty nemá nikdo co dělat, to že to je tiše tolerováno, je věc jiná. Možná by tedy (vzhledem k provozu historických vlaků) stálo za zváženou, nemít jen jedno zvýšené nástupiště (na standardní výšku), ale dvě o třech nástupních hranách, samozřejmě by to přineslo celkové překopání reliéfu kolejiště, a mírnou redukci počtu kolejí, ale opět by to bylo bezpečnější, než současný stav, kdy věřím, že pro žádného strojvedoucího není příjemné, přijíždět k úzkému peronu, který z obou stran lemují cestující a návštěvníci akce.
Co dříve uzavřené smlouvy Německa s různými státy (ať východu, tak západu), např. Mnichovská dohoda, smlouva o neútočení (právě s polskem), atd...?
To se do krámu nehodí?
Pakt SSSR - Německo, byl až jako poslední (a i přesto paranoidní Stalin nevěřil, že Hitler sovětský svaz nenapadne).
A Poláci tak nějak rádi zapomínají i na vlastní historii a napadení Československa.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Problém je, že doba se změnila, a daleko víc podniků funguje v nepřetržitém provozu, než dřív. A pro tyto zaměstnance by to potom prostě byla překážka nemoci si v neděli nakoupit, nikdo asi nechce jíst v neděli rohlíky ze středy. A pokud v práci skončíte v 7 večer, tak kolikrát to pečivo v těch obchodech prostě není.
Stačí už i ty vybrané svátky, pokud si člověk neuvědomí, že druhý den je svátek, kdy je zrovna zavřeno, skončí v 6 (v 8 ) večer v práci utahaný, říká si jo dobrý nákup udělám zítra, jenže druhý den ouha, ono je zavřeno.
Jak byste se tvářili, kdybychom takové zákonné volno nařídili třeba kinům, restauracím, nebo třeba v dopravě? Vždyť i tito zaměstnanci si zaslouží být s rodinou a odpočinout si.
Navíc, kdo říká, že by zaměstnanec měl skutečně volno, pokud by byl zákon postaven tak jako je současný o svátcích, kdy je zakázán jen prodej, tak klidně může zaměstnavatel říct, bude se dělat inventura, atd...
Cestou není zákaz, ale adekvátní navýšení minimálního příplatků za víkendovou práci, alespoň na výši státního sektoru (tedy 25%).