Uvidíme co vše ovlivní závod, stát se toho může hodně, ale v tom sprintu Verstappen doplatil na špatnou volbu pneumatik. Aby Russell vyhrál, musel by mít o lepší auto, Mercedes šel hodně nahoru, ale nevnímám, že by RB předběhl, takže když vezmu v potaz jezdecké kvality, tak mi vychází spíše Verstappen. Ale možná v příští sezóně bude Verstappen jezdit v horším autě a pak budou vyrovnanější závody.
On nedoplatil na špatnou volbu pneumatik. Oni chtěli pošetřit červené na dnešní závod, věřili, že TOP 3 uhájí a pak díky jedné čerstvé červené vyhraje dneska. Jen bohužel taky jednou za sezónu netrefili nastavení vozu a nejelo jim to, jak by si představovali.
Tak jistě vyplatit ještě letos, aby o to díky nové dani,příští rok nepřišli....
Nezáleží, kdy to vyplatí, protože daň za hospodářský rok 2022 nebude. Můžou si to vyplatit pro mě za mě v roce 2080, ale nejdříve po schválení valnou hromadou a po auditu výkazů. Dividendu za rok 2022 jim už nikdo nevezme. 🙂
Z opakovaných záběrů je jasně vidět, že na nohu nedošlápl. Potkali se ve vzduchu v souboji o míč, ano sjel mu ve vzduchu kolíkama po nártu, nepopírám, ale každý došlápl jinam, takže to žádný šlapák nebyl. Asi to bolí, nevím, ale dle mého, vezmu-li v potaz nastavenou laťku celého zápasu, to faul nebyl.
Tohle je úplně jiná věc, nikdo z firem si nic takového neplánoval, ani nemohl nedalo se to čekat. Jsou to peníze které opravdu spadly z nebes. A týká se to jen firem kde je to jednoznačně prokazatelné. Sám patřím na stranu velkých investorů a měl bych křičet jako první proti těmto daním ale má to smysl pro celé hospodaření a budoucnost čr.
Jak nečekal? Už loni touhle dobou bylo jasné, že sazby poletí ještě nějakou dobu nahoru a chvíli tam zůstanou. To samé energie. Většina energií na rok 2022 byla loni touhle dobou již dávno prodaná za klasickou cenu...
Zadny aspon trochu premyslejici clovek si nemuze koupit ceske akcie.
Kdyz se vlivni sibri domluvi s politiky, zustanou vam akorat oci pro plac.
Proc bych si proboha mel kupovat komercku nebo monetu, kdyz si muzu koupit nejvetsi banku na svete JP Morgan. Pred 14 dny byla za 101USD. Dnes o 20$ vic.
Proc bych si koupil CEZ, kdyz muzu mit mnohem vetsi energetickou firmu?
Proc bych si kupoval nasi zbrojovku, kdyz muzu mit Lockheed Martin?
Tak třeba protože spousta penzjiních fondů a dalších fondů má tyto české akcie v portfoliích. Babičkám a dědečkům, starším generacím se těžko vysvětlují jiné investice, tohle ještě chápou. Není to jen o aktivních investorech, kteří se chtěli zabezpečit, nerešit kurzové rozdíly a nakoupili české akcie, ale právě tyto fondy budou tvořit většinu minority....
Možná kdybyste některý z článků, případně tiskovou správu o mimiřádné dividendě KB dočetl do konce, zjistil byste, že peníze, které se chystají vyplatit, jsou nerozdělený zisk z covidových let, který nemohli v té době vyplatit pomocí klasické dividendy (Regulace ČNB). Proto tyto peníze vyplatí teď. Jaký je s tím problém? Mají jasně danou politiku vyplácení dividendy a vždy vrací 60-70% zisku zpět akcionářům. Ano, tím i zpět do své matky ve Francii. Mimořádná dividenda tedy nemá absolutně nic společného s tím, že se podle vás banky topí v penězích. Ono nemyslete si, vysoké sazby jim prospívají jen do určité doby. Ta doba už téměř vyprchala, protože objem nově sjednaných hypoték se limitně bude blížit nule a tím se i rapidně snižovat přijem banky. Poté už jim opravdu nezbyde nic než úročení peněz u ČNB a proti tomu výplata úroků na spořáku/termíňáku.
* tiskovou zprávu
Tohle zdanění je v pořádku, vždyť třeba Komerční banka uvažuje o mimořádné dividende pro své akcionáře jako vánoční dárek. Důvodem je jenom to, že mají tak napěchované trezory bankovkami, že už nemohou ani zavřít dveře. Trezory jsou drahé a nechtějí do nich investovat.Tak potřebují uvolnit místo a zároveň snížit zisk pro účel daně. Když se podívám na ČSOB kolik vyteče do zahraničí financí sedrenych z obyvatel ČR, pak musím souhlasit se Stanjurou. Dcery zahraničních bank matek v ČR tolik vydělávají naprosto nehorázné peníze, když od svých matek v zahraničí převedenou likviditu ukládají do ČNB a bez práce a rizika vybírají jenom zisky. Které odtecou do zahraničí.
Možná kdybyste některý z článků, případně tiskovou správu o mimiřádné dividendě KB dočetl do konce, zjistil byste, že peníze, které se chystají vyplatit, jsou nerozdělený zisk z covidových let, který nemohli v té době vyplatit pomocí klasické dividendy (Regulace ČNB). Proto tyto peníze vyplatí teď. Jaký je s tím problém? Mají jasně danou politiku vyplácení dividendy a vždy vrací 60-70% zisku zpět akcionářům. Ano, tím i zpět do své matky ve Francii. Mimořádná dividenda tedy nemá absolutně nic společného s tím, že se podle vás banky topí v penězích. Ono nemyslete si, vysoké sazby jim prospívají jen do určité doby. Ta doba už téměř vyprchala, protože objem nově sjednaných hypoték se limitně bude blížit nule a tím se i rapidně snižovat přijem banky. Poté už jim opravdu nezbyde nic než úročení peněz u ČNB a proti tomu výplata úroků na spořáku/termíňáku.
Děláte si srandu? Vraťte se na základku,člověče. Procenta jsou všude stejná, jak u bank, tak u různých firem, tak u výkonů, tak u vygenerovaných zisků, tak u výroby, tak u prodeje atd atd. A trošku Vám napovím. jestliže banka uvedla v předchozím roce zisk 23 mld a v dalším roce 57 mld, kolik je nárůst v procentech ?
Děláte si srandu Vy? Co je mimořádného/neočekáváného na letošním zisku bank? Vyhoďte si slabý loňský a Covid rok před tím, zprůměrujte pak ty zisky a zjistíte, že banky žádný nadměrný neočekávaný zisk negenerují. Je to slabý nadprůměr, ale nic neuvěřitelného a neočekávaného, když se hýbne se sazbami a mají vlastního kapitálu dostatek.
Typický Čech, když má někdo peníze, krade a je třeba ho více zdanit. Přitom banky z toho zisku každý rok odvedou nemalou částku.
Navíc prostředí s vysokými úrokovými sazbami není pro banku dlouhodobě nikterak výhodné, protože jak je možné se všude dočíst, ochota lidí a firem brát si úvěry či jiné produkty, rapidně klesá, takže v důsledku je sice super, že se letos banky dostaly na předcovidové zisky, ale v dlouhodobém horizontu jim opravdu tyhle sazby svědčit nebudou a stát vybere prdlačku.
Za další, vlastníky "našich" bank nebude zajímat nějaká daň, chtějí prostě svoje peníze. Ve výsledku to povede jen ve větší ždímání lidí- (potvrzeno z vyšších vrstev banky, již vymýšlí, co se kde dá našponovat, aby se dostali zpět na svoje)
Závěrem, daň nemá absolutně na nic pozitivní vliv, akorát to stát prožere, dlouhodobě to nic neřeší, a lidi to zaplatí. Může to vést ke snížení ratingu ČR, takže si bude ve výsledku akorát půjčovat za dráž (opět zaplatí lidi) a v neposlední řadě to spoustu střadatelům v českých fondech udělá čáru přes životní úspory (už udělalo vlivem keců vlády o dani se snížila tržní kapitalizace ČEZ, KB a dalších, jež bývají součástí penzijních fondů).
Takže ty Vaše procenta jsou nicnevypovídající.
Chudáci lidi, to je fakt na mašli. 13000 je docela rozumná suma i při průměrné mzdě kdy se člověk s půjčkou drží při zemi v mantinelech svých finančních možností. Mohl čekat že mu to po fixaci naroste o pár stovek, možná nějaký tisíc, ale tohle několikrát překračuje ty nejhorší scénáře.
Stačí se přitom podívat, jaké sazby byly historicky, když byl nějaký problém, krize, inflace. Pak by i finančně nevzdělaný mohl vidět, že při sazbách nad 5% bude v háji jako Baťa s dřeváky.
Jak jinak tady u nás,dneska už je hypotéka jen pro bohaté,normální člověk dělnické profese nemá pomalu šanci si ji vzít a kdo dnes ušetří milion na začátek a pak splácet takové částky,ať jdou všichni někam,za chvyli už se vyplatí koupit nemovitost všude jinde,jen ne u nás.
Je paradox, že všude v zahraničí je normální, že ve vlastním bydlí pouze vyšší třída. V Holandsku nemá ani stavbyvedoucí finance na to, aby si postavil dům. Přijede sem a říká si, či je asi tohle obrovské sídlo a on v tom bydlí dělník. Nestačí žasnout, jak se máme dobře tady.
Tak to je přesně povídání, jaké uslyšíte od prodejců fondů. Ale už Vám neřeknou, že tento scénář platí při ideálním případě. Zmínka o rizikovosti tam sice je, ale bagatelizuje se. Pokud někdo ydělá, někde jinde musí někdo prodělat. takže pravděpodobnost vysokého výnosu z fondů není ve skutečnosti stoprocentní. Klidně se Vám může stát, že Vám nakonec řeknou: "Sorry, fond nevydělal, Vaše peníze jsou fuč". Takže pozor kam investujete.
Částečně s Vámi souhlasím, riziko se bagatelizuje, ale pravdu má určitě v tom, že čas v trhu jednoznačně vyhráá nad časováním trhu. Neplatí to v pár abnormálních případech jako máme teď, kdy se inflaci nedaří krotit a platí ono proslulé "cash is king", protože trhy pravděpodobně ještě čeká strmá jízda z kopce. Fondy jsou v době ETF leckdy problematické a hlavně dražší na správu, také pravda.
Nesouhlasím s tím, že aby někdo vydělal, musí jiný prodělal. To je už z principu blbost, protože jde o horizont, který si kdo určí, takže záleží jen na tom, kdy to člověk prodá a zrealizuje obchod. Pokud koupím ve špatný moment, ale přesto kvalitní byznys, stojím si za tím byznysem a nemění se jeho fundament, mohu snadno při propadu zprůměrovat cenu a prostě si počkat, až se to vyhoupne zpátky na černá čísla. Z dlouhodobého hlediska trhy stále rostou, protože inflace funguje i na ceny firem, jejich zisky a objemy peněz, kterými disponují.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Jinak nechápu "duchaplnost" vašeho příspěvku k pravidlům!!!
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak by přezul při SC a byl při restartu 3 místa od Landa. Stejně by ho za těch 30 kol předjel a i na to první by to velmi pravděpodobně stačilo..
1 odpověď