Moc dlouhý, moc jednostraně zaměřený článek, daleko od skutečných problémů, který řeší problém jen akademicky, a je místy až na úrovni fantas magorie. Praxe je jiná a EU chce jednotnou uniformu pro všechny a běda, běda, když chce někdo vlastní názor, nejen politický, ale i odborný. Ekonomika potřebuje postavit na nohy, ne aby byla řízena stávajícími neodbornými ministry financí, soc.věcí, školství či zdravotnictví, vč. mininistr. války. Jen se podívejte na pana Bartoše a jeho veledílo digitalizace stavebních úřadů? To jsou neskutečné věci. O takových praktických problémech se v článku vůbec nemluví.
Máte pravdu, téma je široké a problémů je mnoho. Tento rozhovor je záměrně zaměřen jen na kreativitu. O té se tolik nepíše (na rozdíl od politických a ekonomických témat, které poptáváte). Fantazie je nedílnou součástí kreativity a pro někoho to opravdu může být na úrovni fantas magorie. Děkuji proto za pochvalu.
3 kategorie produktů: ✅ Kategorie A - produkty s jistotou (bez vstupního poplatku)
Sem řadíme společnosti, které vstupní poplatek neúčtují. Pokud klient ukončí spoření dříve, může být odúčtován výstupní poplatek, vždy je třeba dobře přečíst sazebník poplatků. Asi nepřekvapí, že právě tato skupina DIPů je mezi klienty velice oblíbená. Nikdo nechce platit vstupní poplatky a zájmem každého je mít naspořeno co nejvíce. Zároveň tito poskytovatelů dokazují, že není třeba u produktu DIPu účtovat vysoké předplacené poplatky a nabídnout produkty, které jsou srovnatelné s důchodovým penzijním spořením (DPS).
Do této kategorie spadají 4 společnosti:
✅ Kategorie B - produkty bez rizika (se standardním vstupním poplatkem)
Sem řadíme společnosti, které účtují standardní průběžný poplatek. Ten se hradí z každé nové investice a jeho výše se pohybuje do 4 %. Pokud se klient za 2 roky rozhodne odejít k lepšímu DIPu, neztratí žádnou předplacenou část poplatku. Další výhodou je, že investuje hned od počátku investiční doby.
Nejznámější poskytovatelé DIPů bez předplaceného poplatku jsou:
❌ Kategorie C
Paní Kudláčová prosím změňte si titulek Vašeho článku, stejný titulek jsem použil pár dní před Vámi, děkuji 🙂 Odkaz
Ve výčtu chybí VÚB, která s ohledem na určité zákonné možnosti nedanit do částky 20 000 Kč ročně vyplacené úroky nabízí aktuálně nejvyšší výnos 5,45 % p.a.
Článek je zaměřen na aktivní retailové (nikoliv privátní či firemní) banky poskytující platební styk, primárně s centrálou a pobočkami v ČR. Produkt VÚB je dostupný online pro občany SR a ČR, jinak je k dispozici na pobočkách VÚB banky ve Slovenské republice. Děkuji za doplnění.
Dobrý den, pane Šídlo,
na Vašem webu akademiepenez jsem si přečetl, že jste v oblasti financí vytvořil několik srovnávacích ukazatelů. Mohl byste mi je, prosím, blíže představit? Děkuji.
Zdravím, díky za zájem, je to RIP (ryzí index pojištění, který porovnává cenu pojištění smrti v rámci investičního životního pojištění), RUP (rating úrazového plnění, který sleduje štědrost výplatních schémat v pojištění trvalých následků úrazu a denního odškodného) a ROP (rating onemocnění pojištěných, který odhaluje rozdíly v definicích v pojištění závažných onemocnění). Lze dohledat na internetu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jen pro informaci: článek na mém profilu vyšel včera dopoledne, datum uvedené u tohoto článku je tedy zavádějící. Děkuji.