Místo nastavení transparentního ekonomického prostředí a zvýhodnění podpory dlouhodobých investic do růstu ekonomiky se zabýváme nesmyslným legalizováním čistě spekulativních aktiv, kterou jsou pouze hrou, za kterou nestojí nic jiného, než víra v budoucí zvýšení ceny spekulativního aktiva, vzácnost nedostatku množství a téměř žádné praktické využitelnosti k masovému rozšíření, jako platebního systému (Bitcoin).
Ani netušíte, jak se pletete. Naštěstí nás, co máme opačný názor, je už poměrně dost. Legalizování bitcoinu je tedy nevyhnutelné.
Tak až vás alespoň valná část zaměstnanců vezme za slovo, tak budu sama zvědavá z čeho vlastně bude fungovat stát.
Přirozeně by ubylo lidí, kteří státní jistoty, aspoň ne v takové míře, konzumují. Nedělám si iluze, že takových lidí najednou hodně přibyde. Než se to třeba stane, nenuťte alespoň ostatní tyto státní jistoty pobírat. Starosti politiků o výši důchodu OSVČ a dovolenou u dohodářů jsou vyloženě dojemné.
Tyto věci se dají diskutovat donekonečna. Nicméně je dobré připomenout, že např. v Německu je důchodový systém OSVČ a zaměstnanců oddělen. Tento systém je zcela jistě životaschopnější než ten náš a odstraňuje i jednu z třecích ploch, která vyvolává nesnášenlivost mezi OSVČ a zaměstnanci.
Ano, oddělení důchodových systémů by mohlo být přínosné.
Netuším, co přesně máte těmi jistotami na mysli. Infrastruktura, zdravotnictví, školství apod. je nastavena pro všechny stejně. Možnost platit míň možná mají, ale možná se zde nabízí jak potom dopadne stát jako takový. Vysoké daně pro všechny jsou přece zmíněných 15% jak už jsem psala. Pravda, každý máme o daných procentech jinou představu.
Jistotami zaměstnanců myslím státní důchod, nemocenskou, dovolenou. Někdo tyto jistoty nepotřebuje a vy ho nutíte je přesto konzumovat. Vysoké daně jsou především tvořeny odvody na zdravotním a sociálním pojištění. Nejmenuje se to daně, ale jsou to daně. Stát podle mě musí dopadnout tak, aby byl co nejmenší.
Nevím jak vy, ale často čtu, že všichni mají zdanění stejné , tedy 15%. Vždy mě to vážně rozesměje a to nejen pro to, že do skutečnosti to má daleko. Těm, co platí nejvíc bych je snížila určitě. Nevím jestli se shodneme, že jsou to převážně zaměstnanci u kterých se poukazuje na zrušení superhrubé mzdy. Smutnou skutečností, ale zároveň je, že platí na daních často více oproti ostatním i po samotném zrušení.
Ano, platí víc. Mají za to státem nabízené "jistoty". Zároveň mají možnost platit míň. Vy chcete tuto možnost zrušit a konečně nastolit spravedlivý systém v podobě vysokých daní pro všechny. Ano, prosperující společnost na vysokých daních nevybudujete.
Proč??Jdu prodávat zmrzlinu a dostanu mzdu.Z té zaplatím vše, co ostatní.Klidně si už od brzkého věku budu platit na důchod,spořit si na něj mladí stejně nebudou a stát by měl na důchody víc a nemusíme poslouchat, že na ně nebude.Dohody jsou na to, aby nikdo nemusel nic platit.
Obávám se, že zjistíte jen to, že zmrzlinu bude prodávat čím dál míň lidí, případně, že zmrzlina z nějakého záhadného důvodu výrazně podražila. Za mě jsou lidi, kteří spoléhají na státní důchod, krajně nezodpovědní.
Myslím, že schodek řeší nejen daně , určitě i řada jiných věcí. To, ale nic nemění, že někteří platí daně skutečně vyšší , někteří žádné. Nemyslím, že by to na vliv schodku nemělo význam.
Takže všem napařit stejně vysoké daně. Těm, co je mají už teď vysoké, sebrat možnost si je snížit. Fakt nemám rád socialismus. Na stát je potřeba tlačit směrem ke snižování daní, ne že si ještě budeme chrochtat, že nám je zase zvýšil. Jinak se nic nezmění.
Pak se, ale nelze divit, že schodek máme jaký máme. A ve výsledku je nejjednodušší hodit vše na důchodce s tím, že proč si nenašetřili. Víte proč? Právě možná kvůli těm 40%.
Myslíte si, že schodek veřejných financí někde dlouhodobě řeší vyšší daně? Jediné, co vysoké daně způsobí je, že zase nabobtná stát. Ano, kvůli 40% zdanění práce si mnozí lidé nejsou schopni našetřit na důchod.
Na druhou stranu těch, co mají 40% zdanění je čím dál méně. Čím to asi tak bude. A důchod mají mít následně hodně podobný jako většina ostatních.
No čím asi? Než odevzdávat 40 %, to radši nebudu dělat nic. Dokud jsou tady možnosti, jak mít méně zdaněnou práci, tak tím líp. Zdaňte co nejvíc a nejlíp všechno a za chvíli vám klekne ekonomika. Spousta lidí půjde raději jinam. A důchody? Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by se spoléhal na státní důchod.
Já teda nechápu, proč se veškeré dohody nezruší a není jen klasický pracovní poměr.A pokud si někdo vydělá jen 1000 tak z něj prostě odvede sociální a zdravotní.Jsi zaměstnán, bereš peníze, budeš přihlášen a platit.Hotovo a máte to vyřešený.Co pořád vymýšlet podmínky dohod, zda a kdy platit.At si lidi platí i z malých peněz sociální a zdravotní.Já to tak měla od 18let.
Takže přestane existovat možnost brigád a jediná legální možnost práce bude zaměstnání s více jak 40% zdaněním práce? Asi tuším, kam to povede...
Zlato zcela jasně chápu. Jeho hodnota je dána potřebou. Využívá se především v průmyslu a pak ve šperkařství. Má svou hodnotu daným omezeným množstvím a potřebou. Bitcoin není ničím podložený, nikdo za něj neručí a je to taková prázdná bublina. Na co si nesáhnu, tomu prostě nevěřím.
Především? V průmyslu se zlata z celkového objemu používá poměrně zanedbatelné množství. A šperkařství? K čemu to je jako dobré? Než šperkařství, není třeba užitečnější schopnost bitcoinu přenést zcela jednoduše tvůj majetek z jednoho koutu světa na druhý bez toho, aby ti takový převod někdo cenzuroval? Čím je podložené zlato? Za bitcoin nikdo neručí? A kdo by za něj měl ručit a proč? Bitcoin je kód, který je milionkrát zauditovaný a dělá přesně to, co je v něm napsáno. Bitcoin ručí sám za sebe. Dokážeš si sáhnout na peníze, co máš na účtu?
Bitcoin je vlastně takové "Letadlo". Kdo první koupil, koupil za pár šupů. Koupil neexistující nic a to nic dál prodal. Ti, co koupili, dál dráž prodávají a stále dokola. Čím je více zájemců, tím bitcoin stojí víc. A ten co je nahoře má z toho nic nejvíce peněz. Takhle se to vrství až k nejspodnějším v hierarchii, jejichž počítače šrotují, aby alespoň něco vydělaly. Jinak jsem tuto měnu nepochopil. Je nepodložená ničím a přitom má cenu. Ani jsem nepochopil, jak se může těžit. A nechápu, že tento podvod stále ještě funguje.
Tvému popisu víceméně vyhovuje třeba i zlato. Taky ho nechápeš?
Díky za odpověd, jen se zeptám, pokud se spekuluje, že hodnota půjde ještě razantně nahoru, který blázen by dnes něco kupoval na Alze, přeci počkáš ještě, ne? To uhlí je myšleno tak, že za každým výrobkem stojí nějaká reálná věc, hodnota vytvořená lidskou činností, což u této záležitosti jaksi nevnímám, ale třeba moje chyba. Co se zlata týká, je ho omezené množství, je reálné, tedy kromě investičního zlata,které chrání jen dveře trezoru a nevyhnutelně bude ubývat právě jakožto nenahraditelný prvek ve výrobě. Až budeme těžit mimo Zemi.. ale to už jsme daleko a taky tady už třeba nebudem.
Ano, pokládám za úplně samozřejmé, že nejdřív utratím peníze, které nepovažuju za tak kvalitní (tzn. fiat), to je zcela očekávatelné chování. Obávám se, že předpoklad, že zlata ubývá, není správný. Je to naopak, produkce zlata je mnohem větší, než co se spotřebuje. Ano, někdy ve vzdálené budoucnosti ho možná bude ubývat. Anebo se lidstvo dostane do vesmíru a natěží ho tam ještě mnohem víc. Energii spálená na chod bitcoinu vytváří hodnotu v podobě zajištění fungování bitcoinové sítě, která mnohým lidem přináší třeba možnost spořit do kvalitních, svobodných a necenzurovatelných penězí.
Prostě mám názor, že za BTC stojí spálené uhlí a jeho cena není ničím podložena, navíc co s měnou, kde kurz lítá za měsíc o desítky procent, již jsem to psal vícekrát, z BTC se stala riziková acie, k ničemu jinému není, natož ke každodenímu používání.
OK, celkem relevantní názor, který ti neberu. I když třeba ohledně toho uhlí by se dalo pochybovat, bitcoin z podstaty věci hledá zejména přebytečnou energii, ideálně tu, která by se jinak nespotřebovala. Opět se taky dá argumentovat zlatem - jeho ekologická stopa (hlavně při těžbě) nebude úplně zanedbatelná a jeho "krytí" průmyslovým využitím neodpovídá jeho obrovské kapitalizaci, z čehož vyplývá, že lidi jej zejména používají jako uchovatel hodnoty. Úplně stejné využití u mě má bitcoin. Ještě jsem zapomněl reagovat na to, co jsem si za něj koupil - je to jednoduché, běž třeba na Alzu...
Gratulka všem co vydělali, doufám, že až Vaše letadlo spadne, tak přežijete a s co nejmenšími následky. Akorát si ted budu muset dávat větší pozor na silnicích, protože těch Aventadorů a Chironů co se budou prohánět po našich silnicích bude hodně. Chápu argument, že peníze dnes nemají cenu, protože oproti minulosti nejsou ničím kryté, čím že je krytý BTC? A již několikrát jsem se dotazoval zdejších milionářů, co si pořídili v poslední době za BTC, ale odpověd zatím žádná, tak se někdo prosím pochlubte, jak jste bez práce koupili nějaký ten řecký ostrůvek na dožití, at můžu závidět.
Prosím tě, čím je kryté zlato? Vím jakou dostanu odpověď, tak budu pokračovat - ano, má průmyslové využití, ale jeho celková tržní kapitalizace opravdu výrazně míře průmyslového užití zlata neodpovídá. Takže u něj nejspíš bude fungovat asi nějaká společenská dohoda (víra), vzácnost, ... Nepřipomíná ti to bitcoin?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
zadna banka NIKDY nebude pouzivat Bitcoin,....
ani insittuce ,to ze ETF vlastni Blackrock ,to je jen na prilakani rybicek ,Vlastnikem Satoshi Nakamoto accountu je NSA ,Americka vlada,ti tri byv zamestnanci NSA ,co Bitcoin vytvorili .Budoucnost je PayPal mafia ,a ta na Bitcoin uplne dlabe..Takze co rikate je wolowina
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Tak to ovšem zcela mění situaci. Jdu se toho okamžitě zbavit.