Na běhání používám už řadu let boty značku Brooks. V prodejně mi udělali test na trenažéru, zjistili, že potřebuji supinační verzi, od té doby jsem spokojený. Takové ty Adidas Nike apod. prodávané v supermarketech nebo outletech jsou boty tak do školy, do města nebo na procházku, na běhání se nehodí. Přitom ty Brooks nejsou dražší, než tyhle komerčně prodávané předražené paskvily. Kamarád na Taiwanu má na běhání Mizuno (určitě ne nějaké nejlevnější komerční modely), ovšem to je profík sbírající medaile...
Takto znetvořený týpek patří tak do hospody "4. cenové kategorie", rozuměj "pajzlu", a ne do vrcholné vedoucí funkce. Tam jsou potřeba nejen schopnosti (to u něj nemám jak posoudit), ale neméně důležitý je také reprezentativní vzhled. Trumpovi se nelíbí, že přišel Zelensky v mikině a tenhle počmáranec mu nevadí? Divné.
Moje máma (už výrazně seniorského věku) má tlačítkový telefon a na žádný odkaz se tam kliknout nedá. Tak jsem myslel, že je v bezpečí. Jenže když jí přestala fungovat SIMka, tak si ji šla do oficiálního T-Mobilu nechat vyměnit a okradli jí tam, donutili jí na tabletu cosi neviditelného podepsat, byli na ní zdvořilí, tak jim důvěřovala, a šup, smlouva na desetinásobně víc peněz, než protelefonovala dosud a navíc spousta dat zdarma! Data na obstarožním tlačítkovém telefonu, se kterým k nim fyzicky přišla! To je servis, co? Teď to s T-Mobilem řešíme. Výpověď je 30 denní (naštěstí ne hůř), tak jí ta návštěva snad přijde jen na několik stokorun a ne na několik tisíc, jak si T-Mobile naplánoval.
"Ruský zpěvák a skladatel Vadim Strojkin zemřel po pádu z okna poté, co do jeho bytu přišli vyšetřovatelé"...
"Československý politik Jan Masaryk zemřel po pádu z okna poté, co do jeho bytu přišli vyšetřovatelé"...
Jak děsivě podobné! Zkrátka dějiny se neustále opakují. Děti, učte se ve škole nenáviděný dějepis, abyste zabránili opakování stejných chyb i v moderní době!
Konečně rázné řešení, ten už nikoho nepobodá! Kdyby to takhle vyřešili policajti všude, tak si "pobodávači" nebo "uřezávači hlav" včas rozmyslí své plány. Škoda těch 5 zmrzačených lidí, snad to přežijí bez výrazných následků. A policista, když použil i varovný výstřel, snad vyvázne také bez následků nebo postihů.
USB-C je dobrá věc. Jednak bude na všechno stejný konektor, a také jde zasouvat oběma směry (myslím horní / dolní plochu), zatímco u předchozích USB byla správná orientace nezbytná (a otravná). A je to nejen o penězích, ale i o pořád skloňované ekologii.
Vadí mi něco jiného: baterie v mobilech. A často i interní paměť. Jsou tam napevno, nevyměnitelné, nerozšířitelné. Dříve, když se snížila po 3-5 letech výdrž akumulátoru, tak se prostě za pár stovek koupil nový a nacvaknutím vyměnil. Teď by to asi šlo profi servisním způsobem, ale odborně otevřít zalepený mobil znamená velmi drahý servis (šroubky tam nejsou, to je moc práce pro výrobce), takže jinak funkční mobil letí kvůli vysloužilému akumulátoru do koše a kupuje se novější model se slaboduchou útěchou, že už jste stejně chtěli nový Android. Kde máte tu svou ekologii?
Pěkné shrnutí vývoje za 250 let. I my jsme se většinu školy hlavně biflovali. Až na vejšce jsme se setkali s fyzikářem, jehož první větu si pamatuji i po mnoha letech: "Já vás tady nebudu učit fyziku, já vás radši naučím, jak se učit." Tehdy mně to trochu šokovalo, ale časem, s překotným vývojem technologií, jsem zpětně pochopil, jak byl v té době vizionářský. Děkuji, pane docente!
Kdybychom věděli, že policie opravdu přijede "pomáhat a chránit", tak by nám čekání nevadilo. Jenže oni ti poldové prostě nechávají všechny v koloně stát hodiny, než se to tam uvolní. To oni, policajti, by měli co nejdříve odklonit dopravu na předchozím sjezdu a nechat pod svou kontrolou vycouvat nebo odjet jízdou v protisměru ty uvízlé chudáky, kteří s nehodou před sebou nemají nic společného!
Všude na dálnici máme kamery, tak snad není problém mít dost informativních tabulí s okamžitě se zobrazující informací o nutnosti opustit dálnici na příslušném sjezdu. Třeba na mýtných bránách. Všude samá elektronika, spousta reklamních bigboardů, ale na smysluplné využívání moderních technologií nezbyly peníze.
Za socialismu tady byly oblíbené tzv. kondiciogramy. Z počítače (tehdy ještě většinou sálového, protože PC z Tuzexu měla doma jen skupinka nadšenců - včetně mně) se tiskly dlouhé sjetiny koleček, čtverečků, plusů a mínusů ke každému dni, vycházelo se z teorie cyklů počítaných od narození. Sám jsem se na tomhle algoritmu učil programovat. No a vzpomeňte si na film "Jáchyme, hoď ho do stroje", kde si Luděk Sobota zařizuje život s ohledem na tyhle plusy a minusy z kondiciogramu. Aź na to, že došlo k záměně a měl úplně jiný než ten svůj. Takže s AI to může dopadnout také tak, akorát, že tomu bude ještě víc lidí věřit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Knihu "Timur a jeho parta" jsem musel na základce číst 2x, jednou v češtině, podruhé v ruštině - dodnes si pamatuji název "Timur i jevo komanda" (" ... tady jsem to napsal v azbuce a oni mi furt mažou ... ").