Pane Benzl, v článku máte dost nepřesností, které mohou pěkně vytrestat jak píšete každého muže. Pan Hubený o tom pěkně píše. Jen tak na okraj výměna kartuše, která je používaná delší dobu a může protáhnout i na několik hodin, kvůli tomu malému imbusovému šroubku. Velmi pořádně očistit šestihraný otvor šroubku a pak se pokoušet jej povolit.Stačí jen chvilka, strhnete hrany a začne velký problém. Všechny tyhle imbusobé šroubky jsem hned po namontování baterií vyměnil za mosazné šroubky s válcovou hlavou/trošku je nutno ji obrousit/ na běžný šroubovák.Kdykoliv šroubek povolím a výměna je rychlá.
Při protekání vody na záchodě je nutnost, jak píšete, vše očistit, ale hlavně se u plováku podívat v jaké technickém stavu je. Vše je z umělé hmoty a jak je to vydřené, vyhodit a dát nové, jinak vám to bude za krátkou dobu protékat zas.Pak je tam ještě ventil, který ovládá plovák.Ten je také potřeba vyčistit, zkontrolovat, případně vyměnit těsnění. Z praxe mohu doporučit, jak je splachovač používán delší dobu vyměnit naráz obě dvě věci,t.j. plovák i ventil vydrží to zas dlouhou dobu. Ještě taková drobnost, pokud se něco opravuje po delší době, počítejte s časem na opravu trochu delším, nikdy nevíte na co při opravě narazíte.
Nechci prudit, ale paní Malá, špatně jste si přečetla zákona č.34/2016, zejména, cituji Vás:"Čištění svépomocí je možné v případě, že vytápíte pevnými palivy a výkon spotřebiče paliv nepřesahuje 50 kW. Činnost poté musíte zaznamenat do požární knihy a záznam odevzdat odborníkům". Žádnou činnost nemusím zaznamenávat do požární knihy, natož záznam odevzdát odborníkům. Je potřeba to napsat, tak jak to říká zákon a ne psát jako,že to musí dělat všichni.
Je mnohem lepší způsob Odkaz 1 náklady minimální, stačí jen sehnat ventilátory ze starého PC a koupit zdroj na 12 V 1 A.
Takhle blbě přijít s tímto příspěvkem na veřejnost, to může udělat jen ten, kdo nemá ponětí o slimácích. Bojovat proti nim letos už chtělo v druhé polovině srpna, kdy začali snášeli vajíčka a vytvářet zimoviště. Ty zimoviště chce likvidovat. Stačí vápená voda a dojde k jejich zničení. Chtěl jsem informaci od zástupců strany Zelených, proč nelikvidují slimáky. Nastalo ticho po pěšině. Po starostovi obce jsem chtěl, aby nechal posekat trávu u potoka, kde se slimáci v hojném poštu zdržovali. Odmítl se slovy, že jsou všude. Do října jsem si dal tu práci a likvidovali slimáky. Zpočátku jsme sbírali kolem 1500. Za 14 dnů už jich bylo jen 9. Na jaře nebude nic, protože se zlikvidovalo jejich zimoviště. Dnes už žádného slimáka není vidět-nikde, protože mrzlo a jsou schovani, a proto je vhodná doba na jejich likvidaci !!!!
Od roku 2002 mám zateplen dům Orsilem o síle 16 cm, který má součinitel tepelné vodivosti [W/(m.K)] 2.29. V létě v místnostech zima, naopak v zimě krásné teplo. Dokonce jsem musel snížit výkon kotle z 18 kW na 12 kW. A topím i přesto jen kolem 40 °C. Orsil má tu výhodu, že stavba tzv.dýchá. Proto mám také výhrady k článku, asi autorka nemá tušení o čem píše.
Mě spíše zaráží to, že novelizace zákona 2024 a určuje věci před jeho schválením. Ještě, že nemám dům z 18 století ! Teda retroaktivita. Retroaktivita je zpětná účinnost (popřípadě zpětná působnost) právního předpisu tedy, kdy tento právní předpis působí i zpětně do doby před svou platností. Obecně je tato pravá retroaktivita pokládána za nepřípustnou legislativní techniku, neboť je v rozporu s požadavkem legitimního očekávání a právní jistoty.
Dále :
Zdeněk Štěpánek
Před 20 hodinami
Blbost s hned řeknu proč. Před několika lety jsme kupovali dům a před koupí přišel odhadce s plány domu a vše porovnával. Za láhev dobrého pití nám je půjčil na okopírování. Když jsme je chtěli po prodejci teda obci bylo nám sděleno, že neexistují. S na stranu druhou, jak se někdo přesvědčí že to co je odpovidá plánku. Nejvyšší čas aby tahle buzerace přestala !!! Co na to říci:"Lidé, probuďte se u voleb". Neříkat já nepůjdu volit, to je chyba, jinak buzerace nepřestane !!!
V článku se píše cituji: „Nechceme plýtvat čas na různé servisní prohlídky, kdy se musíme doprošovat každé revizní návštěvy,“ dále pak :"Mají velký výkon, nevím ho přesně z hlavy, ale myslím, že 11 kW."
Z těchto dvou vět je zcela zřejmé, že majitelé porušují zákon, protože topí dřevem v kachlových kamnech, kouř někam musí odvádět a tudiž do komína. Pak musí mít každý rok kontrolu spalinové cesty a než poprvé zatopili, tak musí mít na komín vydanou revizní zprávu. Podle zákona se ukládá pokuta do výši 50.000,-Kč. Dál při realizaci škody to vyžaduje pojišťovna a pokud to není, tak krátí peníze. Ke druhé větě je rovněž porušení zákona zcela zřejmé, protože před uvedením kamen musejí mít revizní zprávu ke kamnům, protože se jedná o výkon 11kW a od 10 kW se to musí dělat. Dále každé tři roky musí mít kontrolu technického stavu kamen. Sami to na sebe práskli a hlavně, že neplýtvají časem, ale svými penězi.
V článku jsou některé drobnosti, kterých však musí být více spolu, aby to přispělo ke zvýšení tepla. Zvyšovat osobní teplo nemůže starší člověk porucha termoregulace, špatné prokrvování nohou atd. Jedna z drobností, která přispívá k lepšímu přenosu tepla z deskového radiátoru do místnosti je čistý radiátor uvnitř. Protože jsem kutil, tak jsem si udělal čistič radiátoru a pravidelně jednou za rok před topnou sezónou čistím.Léta používám malé ventilátorky pod radiátorem v OP, které zvyšují přenos teplého vzduchu do místnosti. Hodinu topím kolem 65°C, ventilátorky zvýší teplotu na 22°C /odběr el.proudu velmi malý-dnes se už takový komplet prodává/.Pak už jen topím kolem 35°C. Do večera tímto topením teplota dosáhne kolem 24°C. Kolem 18.00 hodin přestávám topit. K tomu musím dodat, že dům jsem si zateplit před 21 léty Orsilem o síle 16 cm.Po zateplení a ročním vyúčtování plynu byla úspora 3.039,-Kč, kdy zde bydleli rodiče. Já využívám kotel na pevná paliva a k tomu přispívá vylepšení kotle-přechod z kotle do kouřovodu, kde jsem udělal difuzér, upravil koleno na kouřovodu, které se nezanáší a v neposlední řadě každý měsíc vyčistím kotel, kouřovod i komín. Odkaz 1 . Odkaz . Odkaz 2 Odkaz 3 Odkaz a na Odkaz jsou další kutilské drobnosti.
Nadpis je velice zajímavý, to by člověk neřekl, ale návštěvou u lékaře ? Na to by normální člověk nepřišel. Kdyby redaktor napsal nějáký přírodní preparát, který je dobrý, ale to né. Já osobně jsem to řešil při prvních drobných náznacích, že jsem začal používat přírodní přípravek Urofit Klas. Po revoluci, když u nás začala firma Klas nabízet přírodní produkty, tak jsem se stal jejich členem a vůbec toho nelituji, protože mně jejich přípravky několikrát pomohli. Z vojny jsem si odnesl ekzém z maskáčů. Celý další život jsem s tím musel žít. Po revoluci jsem začal užívat na tři měsíce LKVB6. Po pauze jsem to ještě zopakoval a ekzém je pryč. Tímto přípravkem se dá udělat očista jater. Tu dělám každý rok po dobu tři měsíců zmíněným přípravkem. Ty tři měsíce chce dodržet. Na Odkaz jsou i další věci. Pro ženy na přechodové problémy je tam výborný Balancer Klas. Nejlepší je když si to člověk sám vyzkouší, aby viděl co dokážou dobré přírodní přípravky.
Porovnáváte zde plyn a dřevo, byl se nějáký novinář podívat na závody náklaďáků v Mostě a jinde. To je tak hustý a černý kouř a závody trvají několik hodin, tak to je dobrý, to nikdo nic, ale hlavně, že dřevo a plyn je špatný. Když nemáte co psát, tak se pusťte do vlády, ta to tady zasírá hůř než topení !!!!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nadpis je dobrý, ale když uvážím myšlení ženy a muže, které se velmi liší, tak jak by to dopadlo na uspořádání věcí i nářadí v dílně.Je fakt, že v článku je pár dobrých rad. Když jsem před 35 léty si zařizoval druhou dílnu, tak jsem se vyvaroval chyb, které jsem poprvé udělal.
Odkaz 1