Konečně země, kde vládě opravdu záleží na tradičních konzervativních hodnotách, kde se vláda stará o lidi aby nepodléhali dekadentním zvykům upadajícího Západu. Tam si "kavárna" a šorošovci dvakrát rozmyslí, než začnou rozvracet jednotu pracujícího lidu.
A mám pocit, že i tu soběstačnost tam mají na vysoké úrovni...
Nechci být hnidopich, ale zákon (pokud jsem něco nepřehlédl) nezakazuje používat "blikačky" k jinému účelu, než je vymezeno v citovaných ustanoveních. A jestliže zákon nějakou činnost nezakazuje, je tato povolena. Jediným omezením je povinnost použít "blikačky" pouze na dobu nezbytně nutnou.
Rád se nechám poučit, pokud jsem něco přehlédl a mýlím se.
11
Sledujících
0
Sleduje
11
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Autor má ve své úvaze jednu zásadní chybu. Považuje totiž odvody zaměstnavatele za součást mzdy zaměstnance a tím tedy za odvody zaměstnancovy.
Není to tak.
Jsou to odvody zaměstnavatele státu za to, že si může občana státu "vypůjčit" a použít ho pro chod a prospěch své organizace a v okamžiku, kdy to pro něj přestane být výhodné, může bývalého zaměstnance zase státu vrátit bez sebemenší zodpovědnosti za jeho další existenci. Cynicky a zjednodušeně řečeno: jedná se o pronájem pracovní síly (která se nechá pronajmout z vlastní vůle) za úplatu.
Neobstojí ani častý argument, že zaměstnanec si na všechny náklady na své zaměstnávání musí vydělat. Zaměstnanec ve větší organizaci totiž sám o sobě nevydělává vůbec nic. Vydělává organizace tím, že organizuje práci jednotlivých zaměstnanců do celku, který produkuje (nebo by měl produkovat) zisk. Taková fakturantka, svačinářka, uklízečka, bezpečnostní technik..., firmě sami o sobě zisk nepřináší, ale jsou nezbytní pro efektivní fungování celku.
4 odpovědi