Naprosto souhlasím s panem Poláškem. Lidé by na vesnici stejně chov prasete neutajily. Protože aspoň jednou do roka se dělal soupis chovu hospodářských zvířat. Při každé porážce prasete musel řezník odevzdat takzvaný krupon, část stažené kůže. Kdo choval prase tak už se připravoval od léta protože schánět některé věci na zabíjačku byl docela problém. Paradoxně se spíš sehnaly ve městě. Třeba plechovky, špejle, majoránka, smola, atd.
Stačí se podívat na obce a jejich kulturní domy, místní knihovny, zdravotní střediska a robustní infrastrukturu, která zajišťovala dostupnost běžných občanů.
Soudružka Konečná zapomněla dodat že tyto domy, knihovny, střediska a další občanskou vybavenost si občané budovali v Akci Z. takzvaně svépomocně. Kdyby čekali na stát tak to tam není dodnes.
Můj otec byl myslivec a rybář. Takže už jako malého mě brával na ranní šoulačky (procházky) po lese a učil mě jak se mám chovat k přírodě a zvěři. O prázdninách jsme jezdily aspoň na týden k přehradě chytat ryby. Spaly jsme ve stanu. Naučil jsem se jak z minima rozdělat oheň, připravit ulovené ryby atd. Jak po sobě před odjezdem po sobě uklidit tak aby tábořiště mohli po nás používat další rybáři. Když už jsem byl náctiletý a začal jsem s kamarády jezdit na čundry býval jsem často za hvězdu s mými znalostmi táboření. Dodnes nato velice rád vzpomínám a nepozoruji že by to na mě zanechalo nějaké následky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zbytečně složité já to mám udělané z kuchyňské utěrky a tkalounu a je to skladnější.