Zrušte ty byrokratické postupy, umožněte adopci těm, co vlastní děti nemohou mít, přestaňte s prověřováním, zda bude mít dítě vše, zda bude mít to a to..., je to jen diskutabilní, jelikož se na takové šmírování může každý z nich připravit. Ještě před třiceti lety - a to minimálně před třiceti lety, chodily dětské sestry kontrolovat, zda má budoucí rodička vše (výbavičku, prostředí...). Dnes se na tohle nehraje a také to podle toho vypadá. Místo toho prověřování - šmírování, mohou následovat kontroly po přiznání do pěstounské péče. Vím, že to tak jednoduché, jak píšu, být nemůže, bez předchozího prověření, - nestačí snad jen prohlídka obydlí? - Navazuji totiž na to, že dnešní budoucí rodičky nikdo nekontroluje.... , jak jsem psala výše. A abych nebyla jednostranná, - pěstouni by měli mít adoptované dítě jako závazek, nikoliv, že ho bez VÁŽNÝCH důvodů vrátí zpět do domova.
Vyjádřila jsem se k některým komentářům v diskuzi, co týče majitelů psů. Kdy už však konečně někdo z řady plzeňských "mocipánů", omlouvám se za ten výraz, ale jak jinak. Kdy už konečně někdo udělá něco s přemnoženými holuby? Vždyť už je to příšerné. Fasády domů, parapety, lodžie, balkóny, okna, chodníky..., vše je od holubů s prominutím zesr.né až snad nad rámec! ....Jak je dlouho otevřený obchod v areálu Alice v Zadních Skvrňanech .... nebudu jmenovat. Tam je prostě od holubů naděláno v okruhu metru, to samé, když projdete tím průchodem pošty (18). Jako snad sítě? Je to fakt krásný pohled na dům, který má opatřený sítí proti náletům holubů, opravdu je to velice "hezké", navíc to nic neřeší, protože co lidé nemají na lodžii, mají na oknech, bohužel. Připadám si tady, jak v Italských Benátkách, kde se pomalu nedalo projít a to právě kvůli těmto "létajícím krysám". Na druhou stranu - vím, že se prostě najdou jedinci, kteří těmhle ptákům dávají zdroj potravy i přes zákaz, jenže jim to dokázat není jednoduché, ale jednoduché řešení je, vysadit pár predátorů (káně kupř.) a bude po problému
To jako vážně? Je tomu asi deset let, kdy měl manžel zubní problém..., nebyl to žádný zanedbaný případ, jen se prostě stalo, když v pátek dopoledne odešel od své zubařky, bohužel zánět vzal za své. Když jsme přijeli na pohotovost, - 45 minut před zavřením, nikdo na zvonění nereagoval, - až asi pět minut před koncem pohotovostních hodin vyšla sestra, která byla mimochodem vysmátá jak jaro, co potřebuje.... a oznámila nám, že již končí ord. hodiny a již manžela nevzali.
Museli jsme tudíž do nemocnice, kde manžel o ošetření doslova škemral.......
Vědět, že když má Leidenskou mutaci, tak musí, musí všude, jednali bychom jinak
Měli jsme sousedy, mně bylo tenkrát 12 - 13 let. Paní přišla domů, vše uklizeno, umytá okna, možná i uvařeno. Její muž zapřáhl syny (úměrně k jejich věku) a jelo to... . No, ale paní si našla milence a k němu odešla... . A dobře jí tak... . Z jejího pohádkového manželství si mohla po rozvodu akorát prohlížet možná fotky. Její synové od ní nepřijali ani vánoční dárky a ten její super chlap, když měl chuť na pomeranč... ,- tak mu jej přinesla. Jenže pomeranč letěl zpět se slovy - oloupat!
No, já tedy nevím, ale takový použitý papírový sáček je na vyhození sám o sobě, pokud si do něj nebude někdo střádat knoflíky, což asi opravdu ne. Mikroténový sáček asi jen tak vyhodí málokdo (pokud není roztržený), lidé v nich zamrazují, nebo použijí znovu třeba na svačinu do práce. Vidím kolem sebe spoustu lidí, - zejména osamělých, kterým stačí na smíšený odpad, tak jej používají místo sáčků do koše. Ti, co mají k dispozici popelnice na bioodpad, tak tam ty slupky od brambor dávají také..., nebo myslíte, že snad do papírového, nebo je nosí v kapse?
Tak já mám také perličku. Jedna dáma vyhledala na bazoši moji poptávku. Domluvily jsme se.... a já jedu za chvíli s dětmi do města a hned odesílám. Nějaké kulové. Prý nemá účet, ale poslat peníze na účet její matky..., jenže já zas neměla intern. bank,. Tak prý přes ten kód v trafice, - už nevím, jak se tomu říká, že jí pošlu pin a ona si peníze vyzvedne. Tím to končilo. Podala jsem trestní oznámení a ve výsledku jsem nebyla jediná. Policie s ní hovořila za mé přítomnosti, vymlouvala se, omlouvala, doznala se... a prý peníze vrátí (ona totiž to zboží fyzicky vůbec neměla). Asi za půl roku mi přišlo vyrozumění od policie, že neprokázali, že tato osoba (která se ke všemu doznala telefonicky) přečin spáchala. Dobrý ne?
Vymyslet takovou blbost muselo dát opravdu hodně práce! Takže 50 ml tatarky v sáčku a 100 ml tatarky v sáčku...., jaký je rozdíl v obalu? - že by o ten 1 cm sváru?
Přitom do obchodu přijde v krabici textil, každé triko v igelitu zvlášť, ke každému triku přiložené ramínko, které je sice součástí oděvu, ale lidé si je zpravidla neberou, takže když jich má obchod stovky, tak je vyhodí. Na každém kusu silonem přivařené dva štítky a to nejde vždy o papír. Ponožky - ty jsou však nejlepší, ty prostě vedou - každý pár spojený silonem nebo plíškem na dvou místech, v horní části ještě štítek přes a když budete mít kupř. pětipack, tak ještě páska kolem pěti párů. A takhle by se dalo pokračovat..., - spodní prádlo, taktéž ramínka, a když ne ramínka, tak slídová krabička. V marketu balení masa 400g v krabici, do které by se vešla tříkilová kachna, 100 g salámu (6 koleček) na plastovém tácku - a na tomto balení je nejlepší, že ten růžek na odtržení je tak malý, že to stejně neotevřete. No, a některé prodejny začaly "šetřit", a to tak, že při nákupu pěti druhů uzenin u pultu dají vše JEŠTĚ do jednoho sáčku (takže doma nevíte, co kde je poličan a kde je vysočina...), nedej bože, když zároveň nakupujete pro někoho jiného.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ani nečtu článek. Ano, doplácíme a nikdo mi to nevymluví!
1 odpověď