Zdravotní péče u nás je opravdu na špičkové úrovni. Je otázka jak dlouho to vydrží. Velká část zdravotnictví hlavně ordinace praktiků a jiných ambulantních lékařů stojí na lékařích kteří už jsou v důchodovém věku. V každém případě byla chyba zrušit poplatky za pobyt v nemocnici připlácení za jídlo by umožnilo využít oeníze jinak. Když jsem ležel s infekcí několik týdnů v Motole tak se mi na pokoji vystřídalo několik spolubydlících, kteří si pochvalovali že pobytem v nemocnici ušetří. Navíc tam byla opravdu skvělá péče, dobré jídlo, a příjemní zaměstnanci, počínaje hlavním lékařem až po uklízečky a paní vrátnou
Tak ono to fungovalo takto i u nás, v Chomutově byly místa, kde stálo ráno 10 chlapů, co oficiálně byli na podpoře nebo na sociálce, a ráno přijelo auto, vybralo si jich pár, odvezlo do prahy a večer za tmy je přivezli zpátky a další den nanovo. To není jen specifikum shellky v Chicagu... A všichni byli spokojený. Prostě trh práce.
I v Praze, pred Výstavištěm postavali Ukrajinci a jine narodnosti z vychodu. Stacilo zastavit a uz se hrnuli k autu. Jednou jsem tam na dlouhodobejsi praci sehnal dva Arménce. Ty pak už nechtěli abych je na další práci vyzvedával u Výstaviště ale čekali na mě u nádraží Holešovice. Zřejmě tam byla nějaká hierarchie a nechtěli aby je někdo předběhl. Bylo zajímavé že oni dva měli papíry, byli tady legálně a dělali někde na stavbě pro nějakého toho kontraktora který od nich vysával čast vydělaných peněz. Práci na stavbě přepustili někomu kdo tady byl ilegálně a sami si šli shánět výdělečnější práci k Výstavišti.
Mě neustále překvapuje, že je možné, aby nemovitosti v České republice vlastnili cizinci. Např. zámek v Horním Maršově jsem nedávno navštívila. Respektive to, co z něj zbylo. Původně vlastnila tento objekt obec, která ho z nějakého důvodu prodala Rusovi. A ten místo toho, aby ho zrekonstruoval, tak zámek za záhadných okolností vyhořel a co nezničil požár, zničila voda. Překvapuje mě, že stát nemá dostatek právních argumentů a zákonů, aby nejen, že by potrestal zastupitelstvo za prodej majetku do cizích rukou, ale že není schopen žádat finanční náhradu nebo opravu vyhořelého objektu po majiteli. Nebo mu zabavit majetek, ale ne z důvodu války nebo z důvodu zločinného jednání, ale z důvodu poškození kulturní památky. Poslanci řeší úplné kraviny, ale neřeší zákony válející se řadu měsíců ve sněmovně nebo podstatné věci, jako například právě zmíněné prodeje nemovitostí do cizích rukou nebo zákaz používání petard z důvodu ochrany přírody.
Mě překvapilo, že rusáci vlastní Pravčickou bránu. Jak se může soukromníkovi prodat uzemí uprostřed přírodní památky?
Místo, aby byl rád, že nevypadnul z okna.....
Má neomezený pohyb po Evropě a na Slovensku problémy nemá. Firmy mu jedou, peníze má. Asi tady měl dobře vyválený pelíšek a jinde to není taková pohodinda.
Stálo by za přezkoumání občanství a trvalé povolení k pobytu jeho krajanů, kteří to dostali za kratší dobu a jiným postupem, než je obvyklé.
Dnes je to podstatně lepší čeká se na: pracáku,na lékaře ,na byy na stavební povolení,na různé podpory na léky a mnoho dalšího,ale můžeme si utřít zadnici.
Já jsem za socíku u lékaře tedy čekal vždy několik hodin. Ale v práci to bylo v poho, u lékaře a hotovo.
Když už člověk nepřišel tak se nic nestalo.
Ve čtvrtek klubová hospoda, když se to protáhlo, tak se v pátek v práci spalo, pokud člověk vůbec dorazil. Stejně odjížděli kolegové na chalupu už ve čtvrtek a v místě si došli doktorovi pro neschopenku, nejlépe i na pondělí, když na chalupě bylo víc práce. To samozřejmě vyžadovalo známého ve stavebninách, aby bylo z čeho dělat.
Mám pocit, že v ČR žijí samí zloději a podvodníci. Už nevědí, kde by co, vyždímali z lidi. Čert nám byl dlužen ten prohnilý kapitalizmus pod záminkou demokracie. V tyhle republice nefunguje nic co bylo pro lidi za socializmu. Počínaje lékaře.....
Jo za socíku to byly časy. Mobily nebyly, tak když člověk stál ve frontě na toaletní papír, na zubní pastu, na pomeranče, na banány,..... tak se mohl v klidu s ostatními spolu stojícími zanadávat.
Stát je od toho, aby zajistil dodržování zákonů. Je úplně jedno, jakým způsobem to udělá, pokud je to v mezích zákona - což radary samozřejmě splňují.
Že si různí troškové myslí, že právě oni můžou určovat na dálnici pravidla podle svého, je mi jedno. Zákon těžko změní nějakou peticí. Na dálnici nastavím na tempomatu 130 km/h a pokud není ucpaná, jedu v pohodě.
Kdybych měl mozek podobný panu Troškovi, pak bych jel třeba 140 km/h a na těch dlouhých 32 kilometrech bych ušetřil CELOU MINUTU! Nebo bych jel 150 km/h a ušetřil dalších VÍC NEŽ 54 SEKUND. A to se vyplatí! 🙂
Měření rychlosti na novém úseku této dálnice je tak medializované, že předpokládám, že tam bude minimální záchyt rychlých řidičů. A co potom chudák město Písek které do vybírání pokut má již tolik zainvestováno ? Příští krok bude že tento úsek dálnice bude vytipován na zvýšení rychlosti na 150 km/h, to tam chvíli zůstane až si na to řidiči zvyknou pak pomocí proměnných značek bude příležitostně rychlost redukována na 130 a ti kteří si zvykli na 150 a nebudou dostatečně pozorní budou konečně přispívat na náklady systému výběru pokut. Nejúčinněji na řidiče stejně působí když vidí projíždět nebo jen hlídkovat policejní vozidlo. To ale policie v tomto úseku nasazovat nebude protože už tam je úsekové měření a navíc by se vybralo málo peněz.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Krásně napsané. Je důležité,aby si lidi mezi sebou povídali. A příběhy rodiny, příbuzenstva, svého okolí si mezi sebou předávali. Přeji všem krásné Vánoce.