Problém je hlavně v nedostatečné osvětě a ve špatných informací, které jsou předávány lidmi, co ví prd. ŽÁDNÉ POTRATOVÉ pilulky NEEXISTUJÍ. Tato neznalost bohužel pak vede k tomu, že se zakazuje něco, co vůbec nezpůsobuje potrat. Postinor a další pilulky “po” nezabíjí žádný plod. Tyto prášky zastavují OVULACI. Logicky, pokud by takové prášky existovaly, pak by ženy nechodily na zákroky do nemocnice. Povinně nastudovat!
Je správné, že obhajujete také nezpochybnitelné právo muže na rozhodnutí o dítěti, je ale potřeba si uvědomit, že z 99% prostě veškerá zodpovědnost leží na bedrech ženy. Vezměte si jen rozdíl mezi ženskou a mužskou ochranou. Žena - hormonální antikoncepce (pilulky, které nejsou zrovna levné, bere pravidelně od 15 a znám velice málo párů, kde se podílejí oba na placení), tělísko (cena několik tisíc, a může způsobit dost problému při zavádění) drahé náplasti nebo pesary. Muž - kondom. A co si budeme povídat, spoustu mužů kolem nošení nadělá dost cavyků. 😉 kondomy jsou dneska prezentovány spíše jako ochrana před pohlavní nemocí. Zde se žádná rovnost nekoná.
“Moje tělo, mé rozhodnutí” se mužů nemůže nijak dotýkat, protože je tomu skutečně tak. To žena chodí do práce těhotná, chodí na vyšetření, musí dodržovat životosprávu, kojí, často trpí postnatální depresí, má jizvy, má diastázu - rozestup břišních svalů, a další a další. Muž žádné zdravotní a fyzické změny nemá.Věřte, že kdybychom něco mohly mužům přenechat, uděláme to, ale prostě to nejde. Tudíž, mé tělo, mé rozhodnutí.
Hloupost a necitelnost Maďarů v dnešní době ani nemá cenu komentovat.
Potratové pilulky existují. Jen to není ta postkoitálni antikoncepce z lékárny.
Lze je užít cca do dvou měsíců po početí. A chodí se s nimi na kliniku...
Tak šestileté děti snad nikdo neřeší. Ano, sháněli jsme pro dvouletou dceru v červenci Tobrex a najezdili jsme díky tomu spoustu kilometrů.
Bohužel někteří rodiče řeší, že 6+ dítě nepolkne tabletu. Ač čím je dítě starší tím jsou rodiče neústupnější. Mimochodem sirup už dlouho není jen sladká voda, ale spíš zahuštěná břečka doslazená bůh ví čím.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Ten komentář má druhý odstavec... Ten se ubírá dvěma směry
A nakonec - chybějící oční antibiotika v posledním půl roce se nedaly vyřešit rozdrcením půlky tabletky do jitrocelového sirupu, ale článek na seznamu o tom nebyl.
Teoreticky to není problém. Od 5 kg by se dala vrznout půlka paracetamolu 125 mg a od 10 kg půlka ibuprofenu 200 mg. Věřím, že kreativnější jedinci by zvládli i čtvrtit.
Reálně existuje ibuprofenový sirup od šesti let a 20 kg, protože dětičky nepolknou 200 mg tabletu. A hysterické scény na téma proč je jen Ibalgin baby, když si mamička vysnila nurofen jsou taky k nezaplacení.
A co acylpyrin to je universální lék
Kvůli vzácnému výskytu Reyova syndrom při léčbě horečky kyselinou acetylsalicylovou při virovém onemocnění se salicyláty nesmí podávat dětem mladším 12 let. Pravděpodobnost je sice 1:100 000, ale věřte mi, že o těch 3 dětech v republice bychom četli ještě dvacet let.
Jestli je syn v pubertě, tak je gynekomastie normální jev. Nevím kolik by těch kuřat musel sníst aby mu narostla prsa. Normálně se to stává kulturistům na steroidech a to samé se teď děje vašemu synovi, protože hypofýza vylučuje v tomto věku více hormonů.
Zvětšení prsou má hypofýza na svědomí docela oklikou, ale je pravda, že zvýšené množství testosteronu vede k tomu, že se větší část než dříve přemění aromatázou na estrogen. Proto berou kulturisti v pestré směsi doplňků i inhibitory aromatázy běžné užívané při nádorech ženský partií, jejichž růst je stimulován právě estrogenem.
Ponožky v sandálech nenosí zdaleka jen Češi. Ovšem mají užití a to při sportu, stejně jako například cyklošortky, které jsou stejně odporné a přitom hitem sezóny. Další chuťovka jsou třeba pantofle nebo crocsy s ponožkami, ale to by bylo potřeba ten článek po 5 letech obměnit.
Na dovolené se jako dobytek kde kdo a Češi se podle mé zkušenosti spíš stydí projevit narozdíl od těch lepších národů, kteří klidně dělají bordel a ještě ztropí scénu.
Zábavné je, že by se dalo potlačit volně kolující viriony v krvi antiretrovirovou léčbou, což již dnes lze a každý kompenzovány pacient má v krvi zanedbatelné množství virových částic. Bohužel mu v jeho DNA zůstávají kopie víru, které se uvolní, pokud léky přestane užívat. Tyto proviry by bylo možné "vystřihnout" metodou crispr-cas. Cena by byla pravděpodobně od pár stovek do pár stovek tisíc (za předpokladu, že by byla prováděna rutině), což je ve srovnání s antivirovou terapií a dalšími náklady docela málo.
Naráží to na dvě věci. Je to vlastně editace lidského genomu, což nekousne hromada konzervativců. Zároveň je to bakteriální enzym nesoucí virovou RNA. Stačí se podívat na odpor proti moderním vakcínám - to je pouze úsek virové RNA, který nic v těle nepřepisuje a už je oheň na střeše...
Dovolil bych si připomenout, že stále opakovaná sekera 100 mld. vlivem zrušení superhrubé mzdy neznamenalo někomu ty peníze dát, ale naopak mu je nebrat.
Zamyslete se chvíli nad tím komu to nejvíce pomohlo. Jednalo se o snížení daně z příjmu fyzických osob. Nejvíce se to dotklo kvalifikovaných zaměstnanců vydělávajících cca 0,8-3 násobek průměrné mzdy (prostě střední třída - to začíná někde hasiči a končí IT -zamestnanci). Při nižším platu je tam naopak výraznější sleva na poplatníka a daně poplatník platí relativně nízké. Nad cca 120 000,- se zase platí solidární přirážka.
Naopak se to nedotklo firem, na kterých vydělává většina ultra bohatých, kteří by měli nést většinu daňové zátěže.
Jakékoliv komentáře o zvýšení daně na původní úroveň je útok na skupinu lidí, kteří si ty peníze ať už náročností práce nebo kvalifikací rozhodně zaslouží!
V zásadě s vámi souhlasím, ale ti nejbohatší se stali nejbohatší díky těm chudým. Ti svoji prací vytvářejí bohatství bohatých. Nebylo by spravedlivé, když si díky podmínkám v našem státě přišli k pohádkovým bohatstvím, aby pomohli veřejné finance trochu ozdravit? Poté by mohli vesele bohatnout dál. Miliardy si do hrobů nevezmou. Ale to by nesměl každý myslet jen sám na sebe.
To úplně není pravda. Daň z příjmu se snižovala pro fyzické osoby. Takže její snížení nejvíce pomohlo kvalifikovaným zaměstnancům, nikoliv zaměstnavatelům "vykořisťujícím" chudší pracující.
Mám jednoduchou variantu. Mohl by se tomu říkat manželství pro nikoho.
Manželství bude pouze církevní pro pokřtěné a praktikující křesťani podle jejich pravidel včetně rozvodů.
Pro všechny ostatní bude sňatek.
Svátost manželství si nikdo nárokovat nemůže asi stejně jako biřmování nebo kněžské svěcení...
A kdo ten lék vyrobil? Musel snad projít nějakým laboratorním testem. Tady to je podáno tak, že si ho upatlal někde doma v koupelně a prodává ho lidem. Jo, napřed ho ještě pokropil svěcenou vodou. A co nám tady posvěcuje Válek? Mimo jiné, už se chystá čtvrtá dávka očkování. To zase bude masírka, budou ukazovat počty nakažených, které jako zázrakem vyléčila situace na Ukrajině. A o Blatném je škoda mluvit. Myslím, že Vojtěch byl že všech ministrů nejschopnější.
Tyto léky jsou standardizován přírodní extrakty. Narozdíl od ostatních léků nebyla provedena bioekvivalenční studie. Pouze SÚKL určil, že jsou v podstatě zaměnitelné a proto byla stanovena stejná úhrada. Dle studií má osmigen nižší účinnost a proto by ta úhrada měla být nižší nikoliv dvojnásobná. Pořád je to ovšem lék, který je schválený - účinnost má prokázanou, stejně tak i čistotu...
Kvalifikovanější zaměstnanci berou méně...
Vemte si například doktorandy - stipendium 12 k. K tomu občas nějaký projekt a jsou rádi, když dostanou ekvivalent 20-30k hrubého. Někteří tam dělají 8-12 h denně s VŠ.
To je pořád podpora inovací, ale nakonec má úřednice víc než výzkumný pracovník. (Mluvím zejména o přírodovědných, medicínských a technických oborech, kde produkují reálně využitelný výzkum, nevím, jak to vypadá na FSS)
Chodila jsem na osmileté gymnázium a bylo to dobré. Naopak bych byla ještě pro větší segregaci dětí. Například kluci a holky zvlášť ve třídách. První 4 roky gymnázia kluci dost zlobili a rušili nás při výuce a o přestávce nás z nich bolela hlava. Myslím, že holky by se ve věku 12-16 let naučily víc bez kluků.
To je samozřejmě diskriminace na základě pohlaví... Jako protinávrh navrhuji budget na výplaty rozdělit napůl podle pohlaví - mezi 20% učitelů bude rozděleno stejných 50% peněz jako mezi 80% učitelek... Učitelů je méně a proto jsou vzácnější a měli by být lépe hodnoceni.
Dle nové genderové teorie virismu nesmí žena muži říkat, co se mu může nebo nemůže líbit na ženách ani v sexu. Toto chování je považováno za sexistické.
Teď vážné - odkud berou ženy pocit, že vědí, co se mužům honí hlavou. Případně jim kecat do toho co jim připadá atraktivní.
Ad absurdum:
Stejně jako mohou ženy nosit kalhoty, tak si přece muži ponožky v sandálech.
Pokud žena reaguje na stejnou pochvalu od atraktivního muže pozitivně, ale od méně atraktivního muže fackou, neměl by muž stejně reagovat na vzhled žen (tedy atraktivní vs. méně atraktivní)? Muži přeci reagují zejména na vizuální podněty a ženy na pocitové podněty...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemyslím si že je to ideální volba.A mimochodem, hodnost se píše s malým písmenem, u vojáků ve výslužbě pak v.v.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Hodnost ano. Třetí křestní jméno je stále s velkým;-)