Nejenom pozemní doprava, ale část pozemní dopravy bude nahrazena dopravou leteckou, schopnou letět přímo z bodu A do bodu B (tzv. eVTOL), nepotřebuje fyzické cesty a pohybuje se nejkratší cestou .Moderní vzducholodě jsou bezpečné a k vyvozování vztlaku nevynakládají žádnou energii, takže nákladní vzfucholodě jsou budoucností. Takové vzducholodě už existují a problémem je pouze cena, protože jde prototypy.
Ten profesor nemá tak docela pravdu. Když si vezmeme takové vesnické předindustriální společenství, tak tam jste se rodili do širší rodiny, pak jste se stali členy nějaké dětské tlupy, byli jste ve školní třídě, pak jste pomáhali při práci starších, byli jste čeledíni nebo učňové a pak jste se přivdali nebo přiženili někam jinam, často dost daleko. A přitom všem jste pěstovali rozličné vztahy. Americká extrémní mobilita, daná ekonomickým tlakem pak vede k určitému způsobu chování, které není docela přirozené. V pravěku existovaly skupiny, do kterých jste se rodili, ale také jste se přesouvali do jiných spřízněných skupin jako výměna manželů, buď šel manžel za ženou do její skupiny nebo naopak.
Titulek je blbý, hanba titulkáři, který je anonymní, a přitom má mnohdy největší vliv. Letadlo ještě není, největší nebude, Mria byl ukrajinský a ne ruský, všecko špatně.
A kromě toho, budoucnost nemají nákladní letadla, ale nákladní vzducholodi, dopravující náklad přimo z místa A do místa B, bez letišť, se vztlakem zadarmo.
30
Sledujících
2
Sleduje
30
Sledujících
2
Sleduje
Je to povrchní a odbyté. Obě strany měly lehké brnění (což je ostatně vidět na obrázcícch), mongolské luky měly větší dostřel. Invazní vojsko mělo lokální převahu a mohlo tam zřídit předmostí zásobované z Koreje. Proč znovu dobývalo ostrovy v Cušimské úžině, když měli takovou převahu, mohli tam zřídit základny, napadat Japonce a dělat průzkum invazních pláží? Měli přece námořní převahu. Proč při druhé invazi přistávali na stejné pláži? To je přece hloupost a Japonci to pobřeží opevnili a čekali je tam. Japonci si byli jisti, že Mongolové přistanou právě tam, proč? To opevnění nebyla žádná vysoká zeď, jak je na obrázcích, ale spíše zídka, za kterou se skrývali Japonci a která měla zabránit volnému manévrování jízdy. Byla to špatně naplánovaná akce a Mongolové neměli s vyloďovacími útoky žádné zkušenosti, ale přesto veleli a dobří námořníci z Číny a z Koreje měli jen podřízený význam. Když měli takovou námořní převahu, proč radši neobsadili nějaký japonský přístav/y? Mongolové zřejmě usoudili, že Japonsko pro ně nemá žádný užitek a že narazili na hranici svých možností. Byli zvyklí na úplně jinou válku. To co zůstává skryto je, jakou měly obě strany výzvědnou službu. Proč tam Japonci neposlali své nindži (pokud už existovali)? Takovéhle pořady mně nezajímají a nechci s nimi marnit čas.
2 odpovědi