Letos v únoru byl oficiální kurz kolem180,- pesos za dolar, neoficiálně se měnilo 370,- až 400,- pesos za dolar. Díky tomu pro turistu z Čech lacino. Všichni sháněli dolary. Největší bankovka 1000,- , takový balík peněz jsem ještě neměl. Co se týče 40 % chudoby, žádné slumy, bezdomovců a žebráků stejně jako u nás nebo u sousedů v Chile. Nejspíš je to náturou, ale lidé tam prostě žijí, ať už jsou chudí nebo bohatí. Tak ať už ty reformy v této krásné zemi konečně vyjdou.
Vypadlo Švédsko, Finsko, Švýcarsko, ale taky Slovensko, při vší úctě k našemu týmu, prostě jsme na to letos neměli. Je to sport, spíše bychom měli hodnotit celoroční práci vedení hokejového svazu vzhledem k mládeži a talentům než práci trenéra (vloni byl bůh). Vybírá z toho nejlepšího a to se prostě letos nepovedlo.
Přiletí Čukča do Moskvy, vezme si taxík a jede do centra. Před hotelem chce platit, taxikář chce 3,20 Rbl. Čukča vytáhne peněženku, začne platit jednou 20, dvakrát 20, třikrát 20. Autentický vtip ze SSSR. Čukča je pro ně něco jako hloupý blbý český Honza. I v Rusku je rozšířen rasismus, podle dnešních měřítek.
Sociální kontrasty v Chile jsou velké. Opevněné zamřížované bloky domů jsou smutnou realitou. To u nás neuvidíte. Obávám se ale, že nejde jihoamerické země posuzovat evropskými měřítky. V na první pohled bohatší Argentině se v Buenos Aires na ulicích povaluje ještě více bezdomovců než v Santiagu de Chile.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Učebnice je pouze jeden ze zdrojů informací pro žáky. Nic víc. Dnešní učitelé si mohou vybrat z více učebnic, mohou využívat i jiné zdroje informací. Důležité je, jak mají nastavený obsah výuky v ŠVP, zda věnují zejména poválečnému vývoji dostatečný prostor.
1 odpověď