Aničky je mi moc líto, že má takové rodiče. Jiní rodiče by se před světem uzavřeli a nedávali by tolik rozhovorů o nemoci své dcery. A vůbec nejhorší je věta paní Patrasové, že dcera umírá.....Jak tohle může milující máma vůbec vyslovit? To mi rozum nebere. Anička je moc statečná žena a věřím, že se uzdraví! Hlavně potřebuje klidné a láskyplné prostředí, ne stres a nervy.
Napadenému státu by se mělo pomáhat, to je logické. Většina uprchlíků je však ze západní Ukrajiny, kde se neválčí. Mají zde byty (vlastní i pronájmy), ale na dovolenou jezdí domů, tím chci říci, že západní Ukrajina není tolik zasažena válečným konfliktem. Byla jsem nedávno na dovolené v Harrachově a tam jsem mluvila s důchodkyní, která v hotelu pracuje přes 30 let a sama si hradí ubytování + stravu. Hotel přijal mladé Ukrajinky pro tutéž práci, ty dostávají ještě vyšší plat, než-li česká důchodkyně a tyto ženy zde mají ubytování i stravu zdarma. Ta je asi to, co Čechy štve!
Odpovědnost ve školním zařízení padá na pedagogy. Měla jsem podobnou zkušenost, syna jsem v šatně MŠ poslala do třídy a čekala, že mu přes okno zamávám. Dlouho nic, pak ho 4 děti vláčely za vlasy brečícího po zemi. Vlítla jsem do třídy, ale obě paní učitelky vesele kouřily na terase a byly velmi překvapené, co se děje. Jsem také pedagog, ale vždy jsem věděla, co se ve třídě děje. A pokud by něco učiteli uniklo, děti velmi rády žalují a stejně se všechno dozvíte ihned. Proto nechápu, že obě pedagožky o ničem nevěděly, ale zarážející je, že šikanu neřešily.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Statut uprchlíka náleží těm rodinám, které přicházejí z válečných zón. Jenomže realita je úplně jiná. Většina Ukrajinců je ze západní Ukrajiny, kde je klid a o válce ani nevědí, ale u nás jsou z ekonomických důvodů. Proč tedy neupřednostňovat do škol děti z válečných zón?