Dobrý den, je možné nějak zohlednit následující případ 1) z hlediska doby nároku na důchod a 2) z hlediska výchovného?:
Žena dostala do péče po rozvodu své dvouleté dítě. Poté se seznámila s vdovcem, který měl své 2 malé děti. Celá léta spolu žili ve společné domácnosti v jeho domku, ona vlastně pečovala o 3 děti. Bohužel ke sňatku nikdy nedošlo, žili spolu jako druh a družka. Ani ty jeho děti úředně neosvojila, ale plně se o ně starala, stejně jako o to svoje dítě. V dospělosti všech dětí její druh zemřel.
Stát by neměl kecat rodině do toho, který z rodičů bude s dítětem doma. Rodiče jsou svéprávní, schopni zohlednit různá kritéria a podle toho zvážit, kdo z nich a jak dlouho bude doma. Může to být jen maminka nebo jen tatínek nebo se střídat nebo budou na rodičovské oba zároveň, pokud budou mít z čeho žít (dobu si zvolí a zaměstnavatelé to musí akceptovat) nebo budou oba pracovat, ať v zaměstnání nebo podnikat a o dítě bude pečovat někdo jiný ... Variant je hodně. Buďme rádi za náš systém, kdy rodičovská dovolená (což je volno v zaměstnání), a to jak pro ženu, tak pro muže, může být až do 3 let dítěte. A k tomu rodina dostane rodičovský příspěvek. Ten dostane, i když ani jeden z nich na rodičovské doma není. Stát by měl pořádně zapracovat na školkách pro všechny tříleťáky a na jeslích pro ty, kteří chtějí nebo musí dát do kolektivu dítě dříve. A jinak chod rodiny stát ať neurčuje.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Které naše penzijní společnosti mají úspory Čechů zainvestované v amerických akciích? A kolik? Kdo má penzijní připojištění starého typu, tomu nemůže jít do mínusu. Ale doplňkové penzijní spoření ( nového typu) ano.