Jestliže tabulkově na to nedosáhnou, doplácí se to z jiných fondů. Ale jakmile jde na dovolenou, nebo marodí, počítá se to dle tabulek. Takže jim to škodí. Omlouvám se, ale nejnižší tabulková mzda by měla odpovídat minimální mzdě.
Právě a protože to tak není, zachraňuje to minimální. Takže spíše je otázka, k čemu jsou tabulky.
Pokud by měli státní zaměstnanci nízké platy,tak je tady řešení-mohou odejít do soukromého sektoru,někam do fabriky.To je jednoduše pracovní trh.Jenže tam by neměli takový veget.A navíc,ti co pracují v soukromé sféře mají již nějakou dobu nižší průměrný plat,než státní zaměstnanci.Přidávání peněz před volbami je jenom další volební trik.Státních zaměstnanců je totiž okolo sedmiset tisíc.
Když mi zavolali ze školy, že dítě zvrací a musím je odvést, co se stalo v soukromém sektoru? Nadávky. A přitom je zákon na mé straně. Práce se nebojím. Ve státním sektoru jsem měla méně peněz, ale bez žaludečních vředů. Práci jsem odvedla, jen v trochu jiném čase.
Už toho fňukání státních zaměstnanců, které já jako zaměstnanec soukromého sektoru živím, mám dost. V eráru rostly za posledních deset let platy rychleji než v soukromém sektoru s výjimkou posledních dvou let. Stát jen přibírá další státní zaměstnance, zvyšoval jim platy nad rámec toho, co rostly mzdy v soukromém sektoru a i proto jsme v takovém rozpočtovém průšvihu. Odkaz 1
Nemyslím si, že to máte všechno na svých bedrech 😅
To by chtělo vidět rozpočtový koláč, co všechno tvoří státní peníze.
Za velké zlo považuji, že jsou proti sobě stavěny celé skupiny. Důchodci / rodiny s dětmi. Pedagogové / nepedagogové... To je špatná cesta.
Ale ta otázka vás nemusí trápit. Vy jdete za lepším a až stát nebude moci tyto služby zajistit, tak bude muset zvýšit platy, podobně jako to funguje v soukromém sektoru u mezd. Reálně to působí spíše tak, že státní zaměstnanci neustále mají kecy o svém bohulibém poslání a starosti o tom, kdo jiný by to za ně dělal, ale spousta je ráda, že je tam, kde je, protože většina by si při kombinaci tlaku na výkon, mzdy, benefitů jistoty práce vůbec nepolepšila v soukromém sektoru. Jinými slovy by musela více makat při podobné mzdě s menšími benefity a jistotami.
Ale mě ta otázka trápí, protože jde o princip. Nejde jen o vlastní kapsu. Ve školství nejde uplatnit šedou ekonomiku...
Nikdo tady z hrdinů kteří volají po navýšení mezd nemá odpověď na jednoduchou otázku. Proč ti lidé tuto práci celý život dělají a to i přes nízké ohodnocení? Proč už dávno nepřešli do soukromého sektoru.
Další otázka kterou je nutné položit je kolik dostali přidáno stejné profese v soukromém sektoru v porovnání se státním za posledních 5 let? Proč by měli platy státních zaměstnanců růst rychleji než těch v soukromém sektoru? Jen proto že za ně bojují odbory?
Myslím, že už odcházejí. Zůstává otázka, kdo bude uklízet školy a vařit ve školních jídelnách 🤔
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Týká se to i léků. Pokud je v balení např. 90 ks místo 100 ks, spotřebuje se okamžitě o 10 % balícího materiálu více. A tady nemá být udržitelnost?