"Výletní ledoborec prorazí až 15 metrů silný led. Používá k tomu unikátní výbavu"
No podívejme se 15 metrů a není to málo, pokud totiž váží v článku uváděných "31 283 gigatun", tak by mohl prorážet i mnohem silnější led.
Ta desetiná čárka je mrška, běžně totiž může rozrážet 1,5 metru tlustý led. Dle technických údajů patří do polární třídy (Ice class Polar) PC2, takže dle zařazení by měl zvládat až 3 metry. O důvodu omylu mezi t a Gt nechci ani přemýšlet.
V tabulce v odkazu jsou uvedeny počty policistů v EU a opravdu jich nemáme nejvíce. Pokud by došlo ke komparaci vykonávaných činností, tak by vyšlo najevo, že jich vlastně máme podprůměrně. Ono totiž gró objasňování trestné činnosti leží na Policii ČR, a obdobně to máme s ochranou hranic státu, ochranou ústavních činitelů, bojem s organizovaným zločinem, policisty vyslanými do zahraničí, forenzními specialisty, znaleckými činnostmi, IT specialisty, zásahovými jednotkami atd. Neexistují asistenti vyšetřovatelů, evidují se škodní události a téměř všechny dopravní nehody, či veškerá i naprosto banalitní trestná činnost... V zahraničí je to jinak a hodně činností dělají externisté. Navíc u nás máme jeden sbor a v Itálii, či Francii mají sborů několik a každý patří pod jiný resort (vnitra, obrany, spravedlnosti, financí) a někteří z nich se nezapočítávají mezi "Police officers", ač ve skutečnosti policisty jsou, ač je jmenují jinak. Vězňů máme snad nejvíc v EU a v objasněnosti násilné trestné činnosti patříme ke světové špičce. Přemýšlel někdo, kdo pachatele do těch věznic dostal a kdo tu trestnou činnost objasnil a dotáhl řízení do fáze, že je soud mohl odsoudit. To snad ti pachatelé sami o své svobodné vůli chodí k soudu, kde jim soudce rozdá tresty a oni sami s radostí doskotačí do věznic, kde si tresty vykonají. Pokud jsou v NERVu takoví odborníci, jako se to prezentuje u problematiky policie, tak se nedivím, že to tady takhle vypadá.
V České republice máme výborný profesionální integrovaný záchranný systém a HZS zasahuje všude do 15 minut dojezdového času. Pokud se nic zásadního nezměnilo, tak v Rakousku jsou profesionální hasiči (Berufsfeuerwehr) jen v asi šesti městech nad 100 000 obyvatel, všude jinde jsou jen dobrovolní hasiči (Freiwillige feuerwehr), či podnikoví hasiči (Werkfeuerwehr, nebo Betriebsfeuerwehr). Mají sice povinnost zasahovat obdobně jako profesionálové, ale mohou vykonávat i zpoplatněné služby. Předpokládám tedy, že auta odtahovali dobrovolní hasiči, kteří si legálně mohou přivydělat na svůj provoz a nadstandardní výbavu, takže poplatek šel do pokladny spolku. Skutečnost, že si někdo strčí peníze do své kapsy, neznamená, že si je tam dává pro sebe! Ty naše zažité stereotypy jsou otřesné. Ilustruje to i zkušenost mé známé z Hvaru, která při práci na vinohradu nakládala hrozny do auta s CZ RZ a u ní zastavili turisté, kteří si začali také trhat, a když se jich zeptala, co to dělají, tak jí řekli, že tam taky krade, tak co ji to zajímá. Když se jí to stalo opakovaně, tak tam začala jezdit autem s HR RZ a byl klid.
Situace je opravdu dlouhodobě neudržitelná, ale nikdo si to nepřipouští. Otázka totiž nemá znít: "Kolik by měl pobírat příslušník bezpečnostních sborů vzhledem k běžným příjmům ve společnosti?", ale je třeba se ptát: "Jak vysoký je třeba mít služební příjem, aby přilákal nové adepty a zároveň udržel ve službě kvalitní úzký základ sboru po dostatečně dlouhou dobu, aby mohlo dojít k výchově jejich následovníků?". Zároveň je třeba se dotazovat: "Kolik má činit výsluha, aby většinu sboru byla v určitém věku motivována k odchodu do výslužby a umožnila žádoucí průběžnou generační výměnu?". On totiž nikdo nechce, aby požár hasil šedesátiletý hasič. To vše za vědomí, že vychovat i běžného policistu, nebo hasiče trvá 5 až 10 let a dá se velmi dobře tvrdit, že kriminalisté krajských a celorepublikých úrovní, či vyšetřovatelé požárů mají požadovanou kvalitu teprve po 15, či 20 letech služby. Jak toho chcete dosáhnout za služební příjem na úrovni běžné mzdy? Jak chcete udržet kvalitu sboru, potažmo míru bezpečnosti, když třetina nově přijatých příslušního odchází po pár letech (bez výsluhy)? Jak chcete získat nové kvalitní příslušníky za 24 000,- Kč čistého, když podmínky přijetí po psychické a fyzické stránce splňuje pouze velmi malá část populace? A to se ani neptám na potřebné potřebné morálně volní vlastnosti.
"Kdykoliv čtu nějaký článek o živnostnících, tak se pod článkem rozjede diskuze, že živnostníci žijí na úkor normálních zaměstnanců, kteří platí na odvodech mnohem více. Možná platí. Ale mají zaplacenou třeba dovolenou. To je hned 25 dní v roce, které já zaplacené nemám."
Tato citace z článku přesně vymezuje nejčastější pověru. Dovolená není placena z odvodů zaměstnance. Odvody zaměstnanace a za zaměstnance jsou určeny na zdravotní pojištění a sociální pojištění (nemocenské pojištění, důchodové pojištění a na státní politiku zaměstnanosti). Tyto odvody nemají s náklady na dovolenou nic společného. Náklad na dovolenou musím jako zaměstnavatel plně zakomponovat do celkových nákladů na zaměstnance. Zaměstanacec musí vydělat na sebe (včetně nákladů na ŘD), na provoz firmy a na zisk zaměstanavatele. OSVČ musí vydělat na sebe, což u něj znamená na provoz firmy a svůj zisk. Jestli chce mít OSVČ placenou dovolenou, tak si musí každý měsíc, kdy pracuje, odkládat stranou peníze, které představují cca. 2,5 násobek jeho zisku za den a ve chvíli dovolené, ať si tyto peníze vyplatí. Již z uvedeného vyplývá, že pokud budu zaměstnávat instalatéra jako zaměstnance, tak nikdy nemohu cenově konkurovat OSVČ, protože buď budu bezmála dvakrát dražší, nebo dám zaměstnanci v "čistém" jen polovinu toho, co by v "čistém" vydělal jako OSVČ. Z uvedeného důvodu většinu těchto činností vykonávají OSVČ.
Nejsem si jist, zda při pokusu byl nasimulován i poměrně silný a proměnlivý vítr, který v té době vál a společně s výškovým rozdílem ovlivňoval přesnost střelby. Pro hnidopichy PČR nevozí v běžných autech "pořádné pušky se zaměřovači" a člověka hledajícího smrt nevyplaší kolem něj odlétající omítka od střel.
Pokud měl řidič uložen, nebo vysloven zákaz řízení, tak se jedná o trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Pokud se řidič po skončení tohoto jednání odmítl podrobit lékařskému vyšetření a odběru krve, v případě že měl pozitivní orientační test na návykové látky, tak se dopustil přestupku. V popsaném případě jde o jiný skutek zejména proto, že se jej pachatel dopustil z hlediska časového v odlišné době od samotného řízení a reálně se ho nedopustil řízením motorového vozidla, ale až nesplněním povinnosti osoby vykonávající potencionálně nebezpečnou činnost z hlediska povinností podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Řidič se tedy dopustil jak trestného činu, tak přestupku. Laicky řečeno půjde k soudu a ještě ke správnímu řízení. Mluvčí, nebo novinář by si měl doplnit právní vzdělání.
Jsou dvě procenta málo, nebo moc? Plánované výdaje na obranu v roce 2024 jsou zhruba ve výši 158 800 000 000,-- Kč. Z plánovaných příjmů státního rozpočtu ve výši 1 898 800 000 000,-- Kč, tak činí tento výdaj 8,36 %. To je důvod, proč u nás dosud žádný rozumný politik 2 % HDP na zbrojení nikdy nesplnil. Když je někdo politik, tak většinou všemu rozumí pouze povrchně a nikdy nepochopí, že na válku se lze prakticky připravit až ve chvíli, kdy se do války dostaneme, protože teprve v té chvílí víme, jaká to je válka. Jak bylo v článku uvedeno, tak se na obranu ČSR před válkou měla údajně dávat skoro polovina rozpočtu. Ve skutečnosti by i v případě našeno aktivního odporu většina těchto vynaložených nákladů přišla vniveč, protože Hitler přišel s bleskovou válkou a všichni, včetně nás, se předem připravovali na válku poziční. Pokud by se dnes hypoteticky dávalo 12 % HDP, tak by tento náklad představoval 952 800 000 000,-- Kč tedy asi 1/2 plánovaných příjmů státního rozpočtu. Musíme si uvědomit, že tedy v současné, pro nás mírové situaci, plánujeme dávat 6 x méně, než ve chvíli nejvyššího reálného ohrožení ČSR, pokud by tedy byly informace v článku pravdivé (já jsem našel zdroje uvádějící 1/3 státního rozpočtu v letech 1933 až 1938, kdy armáda dostala 20 miliard předválečných korun, což představovalo asi třetinu z sečteného ročního národního důchodu za tyto roky tj. 4 x méně).
Velmi zjednodušeně. Za cenovou stabilitu nese odpovědnost Česká národní banka, ale má na to pouze omezené nástroje měnové politiky. Dominantním nástrojem, který užívá jsou změny úrokové míry. V Evropském srovnání opravdu ČNB nedrží sazby nízko. Dá se velmi dobře tvrdit, že i jejich drobné zvýšení v kombinaci s případným zvýšením sazby ECB by mohlo zamezit růstu ekonomiky na delší časové období. Pak ještě máme kurzový kanál... , jen bych chtěl čtenáře upozornit na zásadní fakt spojený s případným zavedením drakonických opatření ČNB: "...Dochází tak ke snižování výroby doprovázenému poklesem zaměstnanosti a zpomalením růstu mezd. Tím vzniká další tlak na pokles inflace.". Z uvedeného důvodu se domnívám, že za skutečnost, že neklesá inflace, nese značnou odpovědnost současná vláda, která nedává zcela jednotný, jasný a zřetelný signál, že neakceptuje současnou výši inflace a udělá vše pro její pokles zejména zavedením značných úsporných opatření, což je její zásadní díl práce v opatřeních nutných k poklesu inflace. Po snížení inflace už jen bude politickým uměním, co z opatření ponechat, či co vůbec nezavádět. Její komické zveřejňování pseudoúsporných balíčků ke snížení inflace nepovede. V současné chvíli je tenisový míček straně vlády a ne ČNB.
Vina je vždy individuální. Koncept kolektivní viny je zvrácený, neboť popírá podstatu viny individuální. Vina je schopnost nést důsledky svého vlastního jednání, nekonání, či opominutí. Kolektivní vina je contradictio in adjecto. Kolektivní vina je nejjednodušší cestou, jak se vyhnout nutnosti zamyslet se, posoudit a rozhodnout. Pogromy, hony na čarodějnice, či internační tábory jsou toho důkazem. Duch sportu je antiválečný.
Jezdím po Jižní spojce každý den. Dodržuji bezpečnou vzdálenost a jezdím plynule bez náhlého brzdění. Kdyby tak činil každý, tak nebudou žádné problémy s předjížděním, následným vynuceným brzděním a zpomalováním provozu. Zároveň by byly téměř vyloučeny kolony a ubylo by dopravních nehod. Bohužel lidé jsou nepoučitelné bytosti, a proto vznikají kolony a dopravní nehody. Každý den nechápavě kroutím hlavou na "Laňáku", že se někdo nenaučí plynule zařadit do zipu. Proč nepotlačí své ego a pokorně se na konci pruhu plynule nezařadí do kolony vedle jedoucích vozidel. Pak by vše jelo plynule a bez kolon. Ve videu jsou krásně vidět závěry psychologických výzkumů v dopravě. Stačí, aby vozidla na kruhovém objezdu jezdila s mezerami a budou jezdit plynule a rychle. Postačí však, aby se vozidla sjela k sobě a kolony jsou na světě. Jedná se výzkum starý padesát let z Japonska, a pak, že jsou lidé dnes jiní a chytřejší.
Prezidentem je do 08.03.2023 Ing. Miloš Zeman. Generál v. v. Petr Pavel nemá do té doby žádné pravomoci a je běžným občanem.
NKÚ smí činit pouze to, co mu zákon ukládá a nemůže činit nic svévolně. Dle zákona č. 166/1993 Sb., o Nejvyšším kontrolním úřadu, podnět ke kontrolní akci vzniká na základě:
Externího podnětu ke kontrole, který může dát svým usnesením vláda nebo Poslanecká sněmovna či Senát Parlamentu ČR a jejich orgány – o využití externího podnětu rozhoduje Kolegium NKÚ;
interního podnětu ke kontrole, který připravuje příslušný odbor kontrolní sekce NKÚ podle své věcné působnosti. Vychází přitom také z podnětů prezidenta, viceprezidenta a členů NKÚ. Podkladem pro interní podnět je vlastní analýza rizik, monitoring dané oblasti ve veřejných zdrojích, podání od veřejnosti, analýza dat z informačních systémů veřejné správy a dalších zdrojů.
Dle informací na internetu kontrola proběhla 02-12/2022.
Mohu se vyjádřit poue k první půlhodině debaty, neboť jsem více neviděl. Výkon p. Řezníčka byl poměrně neprfesionální. Debata vypadala jako grilování p. Babiše u Jílkové a ne jako debata rovnocených kandidátů. Na této skutečnosti nic nemění fakt, že p. Babiš mluvil mnohdy zcela mimo téma a p. Pavel hovořil tak sofistikovaně, až to znělo uměle a naučeně. Též se domnívám, že p. Witovská by se k nestranosti p. Řezníčky neměla vyjadřovat, když sama žije s p. Kolářem, který stojí pevně a neochvějně za p. Pavlem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ach ten nadpis! Důchod 83 000 000,- Kč a já naiva jsem se domníval, že nejvyšší důchod v ČR je okolo čtvrt milionu korun.
Odkaz 1