Tak proč to vytahujete?
Realita je že dnešní důchodci mají důchody na které si nevydělali
Důchodový systém ČR je založen na povinném základním důchodovém pojištění. Dnešní důchodci mají důchody, na které si vydělali tím, že řádně platili pojistné odvody důchodového pojištění. Účastník pojištění, u kterého nastala pojistná událost (u starobního důchodu důchodový věk) a splnil podmínky pojistného systému (povinnou dobu účasti v systému důchodového pojištění), má na základě předchozí žádosti nárok na výplatu pojistné dávky (důchodu).
Reportáž byla upravena bolševiky, takže to co tam je psáno, není vůbec důležité. Historici právě ve většině přiznávají, že práskal nalevo, napravo, měl na svědomí několik lidí. Takže jeden z mnoha, žádný hrdina.
To, co je v ní psáno je velmi důležité. Vy jste ji v kompletní verzi vydané po roce 1989 asi nečetla. Je to písemný zdroj, který byl po roce 1989 podroben kriminalitistickým expertizám a vydán ve svém celku za autentický.
Julius Fučík samozřejmě mluvil a tvrdil to i v Reportáži: „Ano, mluvil jsem. Jak? To najdete v mém protokolu. “. To mu na hrdinství však neubírá.
Italský bohemista Alessandro Catalano mimo jiné uvedl: "Bohumil Hrabal v jednom rozhovoru tvrdí, že ve světové literatuře existují tři velké reportáže – Zápisky o válce Galské Julia Césara, Kniha Mojžíšova a Fučíkovo dílo. Myslím, že Hrabal to myslel naprosto upřímně. Samozřejmě ..., že tam je určitá ideologická patina, ale cítí z té knihy přesvědčivost."
I Peroutka, které byl zcela na opačné názorové straně o něm řekl: „Člověk není odpověden za odolnost nebo neodolnost svých nervů. Nikdo se nemá dělat přísným soudcem nad situací, ve které sám nebyl.“
Nesmyslný stream. Fučík gestapu práskal, to je prokázáno. Na procházky s gestapem jezdil, za ním auto s gestapem a sbíralo tam, kde Fučík ukázal. Zavinil smrt několika lidí, svá udání sváděl na ostatní. Tedy rozhodně žádný hrdina. Na druhou stranu, to že podlehl a udával mu asi těžko můžeme vyčítat.
Julius Fučík vypovídal jako vypovídala drtivá většina zatčených. Vypovídal zhusta proti těm, o nichž věděl, že jsou zatčení. Nakonec totiž promluvil téměř každý. Šlo o nelidské zacházení. Vnitřní odboj s tím navíc dopředu počítal, tedy, že každý promluví o všem, co ví. Není mi známo, že by jeho výpověď zavinila smrt dalších osob. Ve své Reportáži, psané na oprátce, mimo jiné uvádí, že Jindřich Elbl a Božena Půlpánová mají dosvědčit, že jeho „vysoká hra“ měla svůj pozitivní efekt. Historici Fučíkovu intervenci v jejich prospěch vesměs potvrzují. Julius Fučík patřil k bojovníkům proti nacismu a přinesl tomu obět nejvyšší. Tím, že byl účastníkem odboje, což v té době představovalo při odhalení jistou smrt, se stal, ať chceme nebo nechceme (máme ho rádi nebo ho nesnášíme), hrdinou.
On Rusistán neuznává Spojené království? Rusáci je označení imperiálního Rusa, to je asi tak, jako za války se německým nacionálním socialistům říkalo Skopčáci. Ostatně mezi národně socialistickou a ruskou fašistickou Třetí říší není žádný rozdíl.
Výraz skopčák označoval člověka: „který skopce pase, opatruje“ (Slownjk česko-německý Josefa Jungmanna IV. díl, str. 112). Později hanlivé označení pro Němce z českého území, zvl. z hornatého pohraničí. V žádném případě nelze toto označení spojovat s "německými nacionálními socialisty", neboť se v uvedeném významu běžně užívalo ještě před samotnou jejich existencí. Výrazy Skopčák i Rusák jsou jasné příklady etnofaulismu.
Jako vyžírka se cítit nemusíte, ale je nutné si přiznat fakta. Na důchodce prostě jde z rozpočtu suveréně nejvíc peněz. Tečka. To je prostě fakt. Můžeme se bavit o tom, jestli je to správně, jestli je to špatně, jestli je to moc nebo i jestli je to málo. Ale nemůžeme se bavit o tom, jestli to je nebo není pravda. A přece si v diskusích můžete každodenně přečíst názory typu: "snižte platy politiků a bude na důchody dost." nebo: "nekupujte stíhačky a bude na důchody." A to je právě ten problém, dokud se lidé nenaučí akceptovat fakta, nemá smysl bavit se o věcech, o kterých se bavit dá.
Na důchodce prostě přijde do rozpočtu suveréně nejvíc peněz.Tečka. To je prostě fakt. Můžeme se bavit o tom, jestli je to správně, jestli je to špatně, jestli je to moc nebo i jestli je to málo. Ale nemůžeme se bavit o tom, jestli to je nebo není pravda.
Celkové saldo hospodaření systému důchodového pojištění v letech 1996 - 2024 je 470,5 miliardy, tj. v průměru 16,21 miliardy ročně. To jsou jediné peníze, které jdou "reálně" na důchodce ze státního rozpočtu, všechny ostatní peníze pochází z důchodového pojištění. Nepochopení vzniká skutečností, že neexistuje oddělený důchodový účet. Tedy svým způsobem skutečně mají pravdu lidé, kteří tvrdí: "nekupujte stíhačky a bude na důchody."
Logicky museli jet pomaleji, když je dojela.
ale z toho videa to moc nevypadalo, že by jeli o moc pomaleji.
nezapnutý maják, tudíž musí přesně dodržovat pravidla bez výjimky - to už je na posouzení odborníkem, který se v tomto právu vyzná
V § 18 odst. 9 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu) je mj. uvedeno, že ustanovení odstavců 3, 4 (nejvyšší povolená rychlost v obci a mimo obec) neplatí pro řidiče stanovených útvarů policie, je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů stanovených zvláštním právním předpisem. Útvary policie stanoví ministr vnitra. Tyto útvary jsou stanoveny v čl. 1 nařízení Ministerstva vnitra č. 80/2001, kterým se stanoví útvary Policie České republiky, pro jejichž řidiče neplatí § 18 odst. 3, 4 a 8 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, ve kterém je uvedeno, že ustanovení § 18 odst. 3, 4 a 8 zákona č. 361/2000 Sb. neplatí pro řidiče vozidel Policejního prezidia České republiky, útvarů Policie České republiky s působností na celém území České republiky a útvarů s územně vymezenou působností (např. krajská ředitelství policie), je-li to nezbytně nutné k plnění úkolů stanovených zvláštním právním předpisem (zákon č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky).
K měření rychlosti se též používá čelně měřicí způsob, a to kamerový spojený s tachometrem, jenž byl zbaven povinné odchylky. Policie se za vás v případě kamerového měření musí „pověsit“ a srovnat s vámi tempo (po určitou dobu), přičemž počítače vyhodnotí průměrnou rychlost služebního vozu a pořídí dvě (počáteční i konečnou) fotografie měřeného vozu, které se následně porovnávají.
Výhodou kamerového měření je neodhalitelnost antiradary. Jistě uznáte, že policie u toho nemůže mít zapnutý maják.
Telekomunikační společnosti mají povinnost plošně uchovávat data o uživatelích po dobu šesti měsíců. Otázkou je, jak se k těmto datům stát dostane. Nejčastěji to je soudním příkazem v trestních kauzách a pouze v menší míře oprávněním tzv. tajných služeb. Dostanou je navíc striktně pouze šest měsíců zpět a ani o den déle. Jinak se k nim stát nedostane. Pokud se taková povinnost zruší, tak už se k nim policie vůbec nedostane, což bude mít za vliv na objasněnost... Na druhou stranu je třeba si položit otázku po jak dlouhou dobu si telekomunikační společnosti ponechávají tato uchovaná data pro svou vnitřní potřebu. Nevím. Tři roky, pět let, deset let, navždy... Na tom se nic měnit nebude a tato data si budou pro sebe nadále shromažďovat.
Učitel češtiny nejsem, jen mám základní vzdělání...
Kdybys uměl číst pořádně a pročetl si ostatní reakce, tak jsem nakonec odpověděl, třebaže u někoho, kdo neumí základy češtiny stejně jako ty (ty zase neumíš oddělovat věty v souvětí), se nedá očekávat věcná diskuse... Čistě logicky, málokdo umí B, když neumí A...
Proč vidíš třísku v oku svého bratra, ale trámu ve vlastním oku si nevšímáš? Kdybys...
Paní Vašková, mluví se o navýšení rozpočtu na OBRANU země o 80 mld. V roce 2022 na základě Babišových valorizací penzí byly důchody dotovány ze státního rozpočtu částkou kolem 100 mld - miliarda sem nebo tam, ale těsně kolem té stovky to bylo. No a co by si Putin na Evropě vzal? No to by nám měl říct on, když tolik chce všechnu zem od Moskvy po Lisabon, nemyslíte? Teda - on to říká, ale vy neposloucháte a neposloucháte a ptáte se úplně špatně. Vy se máte ptát ne - co by si na ní vzal, ale proč by ji chtěl. A pokud se zeptáte takhle, tak je odpověď snadná - dokud jinde žijí lépe, než v Rusku, mohou ti u nich doma něco chtít. Až přejede Evropu tak, že to co zbyde , na tom bude hůř, než Rusko a ještě pod Ruskou nadvládou, pak na sebe budou konečně moci být hrdí...my jsme nejlepší! My otličniki!
Moc pěkný článek, ale někde se stala při jeho psaní chyba.
Per capita GDP at current prices - US dollars
Country or Area Year Item Value
Austria 1989 Gross Domestic Product (GDP) 17,398
Botswana 1989 Gross Domestic Product (GDP) 2,378
Brazil 1989 Gross Domestic Product (GDP) 2,575
Bulgaria 1989 Gross Domestic Product (GDP) 2,460
Former Czechoslovakia 1989 Gross Domestic Product (GDP) 3,769
Gabon 1989 Gross Domestic Product (GDP) 4,844
Iraq 1989 Gross Domestic Product (GDP) 1,325
Libya 1989 Gross Domestic Product (GDP) 6,230
Mexico 1989 Gross Domestic Product (GDP) 3,289
South Africa 1989 Gross Domestic Product (GDP) 2,523
Mohu se zeptat? Kde pan Fiala říká, že je nejlepší?
Doporučoval bych ke zhlédnutí pořad na ČT 1. Premiér tam sice neříká, že je nejlepší, avšak praví, že jeho vláda je nejúspěšnější od roku 1938 (jedna z nejúspěšnějších, kdyby po něm nešel Topolánek, tak by řekl nejúspěšnější). Já jsem to zvládl zhlédnout celé a notně se mi rozšířily obzory (jsme nejúspěšnější, jediní to dokážeme, jediní známe správnou cestu...).
On je spíš problém v tom, že jsou na policejních místech (s výsluhovými nároky) lidí, kteří celý služební poměr sedi na vrátnici, nebo po baráku natahují kabely a mění tonery v kancelářích. Toto je špatně.
To jsou příslušníci, kteří se vejdou do toho mnou vzpomínaného jednoho, či dvou procent. Navíc ostrahou objektů ("sedění" na vrátnicích objektů, které jsou strategické - krajská ředitelství, celorepublikové útvary a nelze jejich ostrahu svěřit občanským zaměstnancům) se zabývá jen velmi málo příslušníků, kteří mohou mít i nějaké drobné omezení ve službě, které vzniklo v průběhu nebo v souvislosti se službou, takže u nich je to rozhodnutí, zda mají spadat nebo nespadat do výsluhových nároků problematické. Tahání kabelů či výměnu tonerů by měl dělat občanský zaměstnanec, pokud se pod tím neskrývá i něco jiného, co již vyžaduje služební poměr. Další problém je v tom, že většina příslušníků projde za dobu služebního poměru více pozicemi. Pokud by některé z nich nepodléhaly výsluhovým nárokům, tak by takové nikdo nechtěl dělat a též by mohl vzniknout problém při změnách zařazení jednotlivých pozic. Prostě si takový systém, který by byl obecně spravedlivý, neumím představit. Reálně si však umím představit, vzhledem k prodlužování pracovního života, změnu výsluhového nároku např. vznik po 15 letech 20 % a za každý následující rok do odsloužených 35 let 1,5 %. Zůstala by tedy zachována výsluha v celkové výši 50 % služebního příjmu, ale její výše by v závislosi na odsloužených létech rostla pozvolněji, což by vedlo k větší stabilizaci sboru. Dříve bylo záhodno, aby se sbor "zbavil" příslušníků ve věku 45 až 55 let. Dnes se však situace změnila a je záhodno se "zbavovat" příslušníků až ve věku 50 až 60 let. Policie není zaopatřovací ústav, a proto existuje institut výsluhy.
No vadí mi to. Jaký je důvod, aby takový policejní úředník dostával výsluhu, za co?
Dostává ji za to, že má omezena svá práva. Nesmí být členem politické strany, nesmí podnikat, musí zasáhnout i v době mimo službu... Tento běžný policejní úředník např. zpracuje kompletně trestní spis pro trestní řízení a musí ho předat kompletně zpracovaný státnímu zástupci, který ho předá soudu s návrhnem na potrestání nebo obžalobou. Většinu práce tedy odpracuje tento policejní úředník. Dříve bylo pravidlo, že soudce má poměrně vysoký plat, státní zástupce má plat ve výši 90 % platu soudce a vyšetřovatel má 90 % platu státního zástupce. Po zrušení úřadů vyšetřování vyšetřovatel klesal a klesal. Dnes vyšetřovatel dělá svou práci v podstatě jen pro tu výsluhu. Bez její vidiny by pracoval v soukromém sektoru a měl by se lépe. Bez ní to nikdo rozumný dělat nebude nebo by mu opět musel vystoupat služební příjem na 90 % platu státního zástupce. Pokud máte na mysli jiné policejní úředníky, tak těch je v podstatě zanedbatelné procento.
Rád si to přečtu v číslech, kde je najdu
Třeba na internetu. Skutečnost, že si to neumíte najít, asi nebude chyba někoho jiného. V EU jsme až na 9 místě. Uvedené pořadí se běžně meziročně posouvá. Toto prosté srovnání, vycházející z dat Eurostatu, však není vypovídající. Eurostat do statistiky zavede pouze osoby, které mu jako policejní důstojníky označí jednotlivé členské státy. V jednotlivých členských státech však všichni "policisté" nejsou evidováni jako policejní důstojníci a v této statistice nejsou např. spadají pod resorty financí nebo obrany (oproti ČR mají pravomoc vůči všemu obyvatelstvu, nejen pro armádu). Prakticky tedy tyto osoby vykonávají policejní činnosti, ale ve statistice nejsou. Oproti tomu ČR do statistiky Eurostatu vykáže i posledního policistu v "Kotěhůlkách". Zároveň v ČR má policie mnohem širší agendu a dělá téměř všechny činnosti týkající se vnitřní bezpečnosti. Třeba v Dánsku ochranu ústavních činitelů vykonává bezpečnostní a zpravodajská služba (Politiets Efterretningstjeneste). Podle Vašich příspěvků v této diskuzi jste vyloženě odborník na danou problematiku a mohu se od Vás jen učit. Jen tak dál!
Předem se velice omlouvá. Je to nemístné a nevhodné. Přesto si tuto zcela neadresnou anekdotu neodpoustím...
V rozkvětu kariéry se jí reportér dovolil dotázat, jak se jí podařilo se takto vypracovat. Ona mu skromně a tiše odvětila: „Víte, začínala jsem od píky.“ Reportér bez rozmyšlení vyhrkl: „Skutekně?
v roce 2024 byl rozpočet ministerstva práce a sociálních věcí 926 miliard. Takže kdyby se tohle celé zrušilo, tak by mohl každý člověk v republice dostávat 92 600 rocne (7.800 kc/ mesicne) na ruku jen tak... tolik k problematice příspěvků přídavků a podobných hovadin, jejichž řešení stojí stát ročně 1 bilion korun.
Z rozpočtu MPSV na rok 2025:
Dávky důchodového pojištění - 699 772 000 000,-- Kč
Dávky nemocenského pojištění - 47 000 000 000,-- Kč
...
Tady máte většinu z těch Vašich nesmyslných příspěvků, přídavků a podobných hovadin. Téměř všechny tyto peníze pochází z pojistných odvodů - nemocenské a důchodové pojištění. Chce to nejprve přemýšlet a teprve potom psát.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Přesná čísla jsou jasná. Máme absolutně nejvíce generálů na světě v přepočtu na obyvatele. To je velmi smutné. A Švýcarsko nemá ani jednoho a u nás přes 40 a to jenom u armády a každým rokem se to jen zvyšuje. Bohužel. Já na bráchu brácha na mně.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Švýcarsko v mírovém stavu nezná hodnost generála. Generály může mít pouze v případě války. Švýcarsko jde porovnávat z vojenského hlediska pouze s Izraelem, neboť mají nastaveno, že v případě války bojují téměř všichni a jsou k tomu řádně vycvičeni. Jde o občanskou společnost s mnoha vojáky v záloze, kteří mají doma tradičně – kromě uniformy – i své střelné zbraně. Profesionální armádu tvoří něco přes 3600 vojáků, přičemž jde převážně o důstojníky a instruktory.