Sudetské? A proč je vedle Česká Lípa německý Böhmisch Leipa, a ne Sudetenleipa nebo Sudetská Lípa. Taky jsem nikdy neslyšel o Sudetské Kamenici, ale České tedy Böhmisch Kamnitz. Neexistuje geografické pojmenování města či vsi, kde by bylo Sudety. A ani nelyzuji v Sudetech, ale v Krkonoších či Jizerkách, Jeseníku nebo dejme tomu Lužických horách. Sudety je umělý název zpopularizován bohužel od 30. Let 20. Století. Že ho mladí dnes používají, bylo provokaci. Dnes už spíše hlouposti.
Oblast bývalého Východního Německa, které se stalo rodištěm tak velkého státníka, jakým bezesporu byl Karl Marx, má samozřejmě obyvatele s mnohem kultivovanější mentalitou, než jakou můžeme očekávat u jejich krajanů v západní části Německa...
Marx se narodil na západě Německa v Trevíru dávno před vznikem Východního Německa.
Výborná analýza, bohužel. Ale jak akademicke prostředí změnit? Určitě uznat specifika oboru: s bohemistikou asi díru do světa člověk neudělá, v IT oborech spíše. Problém je tedy, jak měřit. Ale co bych zavedl v humanitních vedadach jako první, je veřejná kontrola: disertace a habilitace musí vyjít tiskem! V kritériu pro udělena titulu, by mělo být zohledněna orientace v oboru, např. Tím že adept píše k tématu recense cizích práci, dokáže posoudit přínos nových publikací a také napsat opravdovou a zduvodnenou kritiku. Vědecké rady by toto měly podporovat. Bohužel, mnoho našich (pseudo)vědců píše pro ty samé časopisy a pohybuje se ve své bublině. Nutná st fluktuace, nejde psát kvalifikační práci na jedné universitě a tam i pracovat a zůstat. Dokud nebudou takto nastavený mantinely, nemá cenu do té díry lít peníze....bohužel.
Obhajovat podvodníky a lháře tím, že je to rozšířené a dělat vědu je těžké? To se mi snad jenom zdá! Vystudovat vysokou školu většina absolventů zvládá poctivě, tak proč ne politici? Máme snad u jich rezignovat na morálku? A není snad člověk, který podvádí, aby získal akademický titul rizikem, že bude podvádět dál? A není taky vydíratelný? Takový pak má vést celou zemi? Už vůbec nemluvě o faktu, že máme docentů a profesorů leckde jak nasr..no a není vůbec důvod tento nepřirozený stáv dál udržovat tím, že budeme zavírat oči nad opisováním a vzájemným udělováním benefitů. V tomhle měl Václav Klaus výjimečně pravdu.
No, ono taky máme dost bakalářů a magistrů, kteří studují u těch rádoby docentů či profesorů, kteří potřebují absolventy. Rozumím, že chudáci podvádět nechtějí, ale vlastně podporují špatný systém. Dostanou pak titul, ale ten je nic, opravdu nic neumí. Bohužel....
Inflace titulů a VS vzdělání. Mnoho studijních programů nedělá přijímačky či jen formální. Úroveň absolventů se dá zkoumat podle závěrečných prací, které by měly být dohledatelné verejne v internetu. Ale u nás bohužel neexistuje povinnost vydat doktorát či habilitaci tiskem, takže veřejná kontrola neexistuje. Publikuje se, protože se musí, recenze se nepíší, jen kamarádům, a jen dobré. ... Prostě nejde o vědu, ale o job, renomé, vlastní ego.... peníze.
Sleduju-li tyto causy, tak se ptám, jestli jsou také vědci, kteří pracují a dosahují vědecké kariéry opravdu morálním způsobem. Může být dobrá fakulta, kterou vede člověk, který se prosazuje tím, že si kupuje svou kariéru? A je opravdu s podivem, že mají tito lidé ještě drzost snažit se o politický post! A ničit i mimo akademické prostředi. Snad dopadnou jak ten Ťululum.
Naprosté zmatení pojmů a faktu. Sudety je produktem německého nacionalismu, ktery se prosazoval až po 1918, legalizovány jako území Hitlerem.
Šumava např ani za Hitlera nebyla části Sudet, ale Horního Dunaje. Jižní Morava zase Niederdonau. Městské ostrovy byly v Protektorátu. A co tedy autor chce nalhat?
Otázka určité plochosti odborných textů (autorka zmiňuje filosofická díla) souvisí s komercionalizací. Nietsche nebo Kant šli do maximální hloubky, ale taky nepočítali s tím, že se jejich děl prodají milióny a oni si koupí dům na Ibize a jachtu k němu. Tvořili díla pro jiné myslitele, ne populární literaturu pro širokou veřejnost.
Dnes se i odborníci snaží své myšlenky přednést co největšímu okruhu čtenářů a jistě to nedělají jen z čirého altruismu, s nímž se snaží ochytřit i posledního joudu z horní dolní, ale proto, že populárně-vědecká literatura je dobrý artikl. A vynáší peníze, autorům i nakladatelům. Když ale budou psát příliš odborně nebo do hloubky, vědec uvnitř nich jim jistě zatleská, ale komerční efekt bude jaký?
No nižší, nižší!
A vila na Ibize je lákavá i pro filosofa, astronoma nebo kvantového fyzika.
Dovolím si odporovat. Univerzitní humanitní vědci dostávají body za články, které jsou v nějakých uznávaných seznamech, které široká veřejnost nečte a nikdy číst nebude. Snad i proto, že jsou v angličtině a vědeckém slangu ... Dokonce si myslím, že spoustu z nich nečtou ani vědci, ale protože jsou na seznamu VYPLATÍ se v nich publikovat. Za bod jdou totiž peníze a pak třeba jachta nebo výlet na Ibizu.
Moc díky za velmi dobré zamyšlení. Stejně problémy bych viděl i v jiných humanitních vědách. Bohužel jsou teď na VŠ bez přijímaček a masové, takže trpí kvalita. Navíc znám spoustu vystudovaných literátů, kteří bohužel plavou v dějinách. A tak je pro ně nejen 19. století nuda, ale i jiné epochy a zachraňují to hledáním literárních figur a tropu nebo nejnovější a především populární literaturou. Nebo ještě hůře, je čeština jen průpravou z pravopisu.
Výkon didaktičky!!!! Příště uděláme anketu, kdo chce snížit pracovní normu za stejné peníze. Věřím, že taky bude skoro stoprocentní souhlas.
Diferencovat známky by šlo i stupnicí o více položkách třeba do 100.
I slovní hodnocení je subjektivní, a kdo to má pak číst? Ještě, že je v dáma v Pardubické Sorbonně.
Výkon didaktičky!!!! Příště uděláme anketu, kdo chce snížit pracovní normu za stejné peníze. Věřím, že taky bude skoro stoprocentní souhlas.
Diferencovat známky by šlo i stupnicí o více položkách třeba do 100.
I slovní hodnocení je subjektivní, a kdo to má pak číst? Ještě, že je v dáma v Pardubické Sorbonně.
S Němci problém nemám, s nacistami ano. A ne všichni Němci jsou nebo byli nacisti, stejně jako ne všichni Češi byli komunisti a nemco-bijci. Myslím, toto by si studenti měli uvědomit a taky to, že smíření, někdy opravdu patetické, probíhá od roku 1990... čili myslet, komu a proč se omlouvam.... a navíc dnes trochu s křížem po funuse.
Vůbec nerozumím strategii. Takže 2/3 mladých budou mít AKADEMICKY titul, ale budou chodit na ucnak... Kde věda nic neznamená, ale propojení s praxí? S jakou praxi? Inflace vzdělání, kdy chrlime absolventy, kteří studují do 26 nebo déle, a pak něm na důchody. Navíc, když pracují, tak nemusí platit daně! Ve společnosti je honorován egoismus a hloupost!
Souhlasim s tím, že i mezi Němci byli oběti bez viny. Ale autor se dopouští mnoha nepřesnosti. Třeba v Ústí památník na masakr na mostě je, ale je na něm napsáno CA. 100 obětí. To potvrzuji i historici. Autor píše 2000... Podle sudetoněmeckých velmi nadhodnocených čísel. Oběti brněnského pochodu smrti a jiní památník mají.
3.5 mil. Němců nežilo v ČSR ale tak nějak kolem 3.0 navíc s německojazyčnými Židy. Ti se konce války nedočkali a vesměs na ně nikdo nepamatuje. A slovo Sudety jako označení území zavedl Hitler po Mnichovu tím, že zřídil říšskou župu. Kdyby nacisti ve spolupráci s 90% etnickych Němců z ČSR nezničili právní řád ČSR nebyly by Dekrety. Jo, historie je nespravedlivá, i proto, že pak fanatici chtějí dělat pořádek. Platí i pro autora.
Posilovat didaktiky je úplně zbytečné. Většinou to učí akademici, co se ve škole buď moc neohřáli nebo neuspěli nebo je to nebavilo. Důležitější je, aby studenti chodili opravdu do škol a pomalu se do praxe vžili. Ale snad ještě důležitější je, aby byli vzdělaní. Nejen ve svém oboru ale všeobecně. Bez toho autoritu nezískají ani s tisíci hodin klasické či moderní didaktiky.
Socialismus s lidskou tváří je utopie. Spíše je zajímavější sociální tržní hospodářství, jak ho měli v nsr, zajistilo hospodářský zázrak. Teď tam vládnou socialisti, vlastně kryptokomunisti s fanatickými zelenými a .... Zázrak nikde. PIS v Polsku bylo ekonomický úspěšný a vybudovalo dálnice, zdanilo nadnárodní řetězce atd. Autoři vypadají dle fota, že nejsou nejmladší a přesto se z těch příkladů nepoučili?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Toni Kroos je východni Němec komunistické mentality. Když se mu řekne, že má faulovat, tak fauluje, prase jedno, kdyz se mu řekne, že migranti zaplavili Německo, tak to zopakuje, teda když najde slova, do médií. Jinak je zajímavé, že hraje s Araby a černochy v německém dresu, objímá se s nimi .... A v greifswaldu jsem byl nedávno. Zkuste se tam najíst v neděli večer ... Otevřeno jen turecký Döner.... Jinak vše zpustlý. Nechci říci, že migrace má jen pozitivní stránky, ale ano, těch víc než těch negativních. Němečtí antifašisti i AFD přívrženci jsou odkojeni NS a komunistickou SED... A opravdu se jich bojím. Jak jedněch, tak druhých. Kroos jim bohužel nahrává, je to hloupý fotbalista, co umí akorát kopnout do balónu.
4 odpovědi