A jak jste, milá paní Evo, přišla na to, kolik by zřizovatel tedy tem nepedagogum platil? V článku o tom není řeč,ale vy už předjímate, že by to bylo nuzné.Pokud máte pravdu, pak je nikdo jistě nenutí ty podmínky přijmout a on si to zřizovatel řádně rozmyslí,pokud nebude mít v kuchyní ani ruku,kolik opravdu bude těmto lidem platit.
Milý pane Pavle, zde nejde jen o kuchyň, to jsem zmiňovala. Promluvte si s některým zřizovatelem, on vám to osvětlí. Ti, kteří v této sféře pracují nejsou optimističtí.
To vytírání podlah je na denní bázi zbytečný přepych. Podobně i ty záchody, umyvadla a podobně. To vše by stačilo obecně dvakrát až třikrát do týdne. V domovních jednotkách, ale i v bytech se tyto práce také dělají v daleko delších intervalech, a to i v početných rodinách. Řekněme jednou až dvakrát týdně. A jídlo by se také dalo nosit z domu. Nějaká větší masová bageta a velká müsli tyčinka s banánem a nějaký výživný nápoj. Určitě by to stačilo, vše je jen zvyk. V mnoha zemích na západě to tak funguje už roky a nic se neděje. Je to prostě všechno příliš drahý luxus. I ta účetní by mohla být tak pro tři školy jedna. Přes počítač je dnes všechno o dost rychlejší a efektivnější než před třiceti lety. Nevyplatí se to. Nemáme na to.🤕
No, pokud si milý pane ve svém domově mejete WC jednou, dvakrát týdně, tak jste p....Vytírat doma po čtyřčlenné rodině 2x týdne budiž. Vytírat po 400 dětech + zaměstnancích jen dvakrát týdně? Humus. Víte kolik dětí navštíví ve škole WC? Jak po půl dni používání ty WC vypadají? Asi jako v hospodě po jednom večeru. A vy by jste poslal své dítě na veřejné toalety tři dny neumyté? Máte zajímavé hygienické návyky. A myslíte si, že dětem v MŠ stačí k celodenní stravě masová bageta a banán? Tady totiž nejde jen o velké děti. I malým dětem (3-6 let) vaří kuchařky a uklízí po nich uklízečky.
Milá pisatelko, jste nebetyčně hloupá. Vyplodit takový článek, předhazovat veřejnosti své bludné nazory jistě stálo mnoho času. Bude užitečnější, když půjdete po změně financování do některé ze škol a zkusíte 1 měsíc vařit pro všechny obědy, svačiny, hodíte si šichtu od 5h ráno, odpoledne po výdeji všem žákům a učitelům zvládnete přípravu na další den. Nebo můžete umýt po všech záchody, umyvadla, podlahy, vynosit odpadky z celé budovy. Vytírat ráno, odpoledne opět atd.....Pak se podívejte na účet, kolik vám tam zřizovatel přisypal. Bude to almužna, protože kolik čekáte, že stát zřizovateli pošle? A co třeba účetní a hospodářky, které mají mnohdy vyšší vzdělání, velkou hmotnou zodpovědnost? Má je též vyplácet zřizovatel. Pracovala by jste za takový plat? Odpovím za vás. Nepracovala! Vy budete raději sedět na zadku a potit ze sebe takové zcestné názory.
Jenom souhlasím a doufám, že si to přečte co nejvíc lidí z města,co se chtějí stěhovat do vesnice. V jedné takové u Plzně žiju a noví lidé co se přistěhují mají pocit, že jsme tady na ně čekali a že nás tady "osvobozují". Autor má pravdu, traktory rachotí, zvířata smrdí a hlučí, každý seká trávu nebo řeže dřevo. Proto "přátelé" z města, zůstaňte ve městě, většina vesničanů na vás není zvědavá.
Nežijete náhodou v naší vesnici u Plzně? 🙂 Přesně tak je to totiž u nás. Noví lidé mají pocit, že jim tu vše patří, že nám - starousedlíkům mají vládnout a diktovat....😀 Rozvrací nám úplně vše.
Burešovo "odborníku" ! Hlavně, že vy víte co to je Green Deal, angličtináři ! Že vás okouzlil StB vynálezce krávy s jedním žaludkem je ubohé ! Prostě svůj l svému ! Jinak, bydlím na vesnici a všichni normální a slušní zemědělci jsou dnes na polích ! Ti, co dostali dotace z EU dnes vyrazili na výlet do Prahy ! Kolik to bude stát kasu ČR, to je nezajímá !
Co dělají zemědělci u vás v tento den na polích? V tento datum? Je vidět, že jste odborník na slovo vzatý! Bydlíte na vesnici, víte však o zemědělství velké kulové. Já jsem ze zemědělské rodiny. Demonstrací se nezúčastníme, to podotýkám pro rýpaly. Do Prahy jsme nejeli. Ale věřte, že i malé dítě u nás ví, že 19.2. nebo 22.2. zemědělec na polích nepracuje. Tak prosím nepište nesmysly pane z vesnice!
Omlouvám se, měla tam být uvedena jiná dieta. Ano, bezlepek a cel. je stejné.
To nemění nic na tom, že tu práci musí dělat další pracovník. A kde ho vzít? I když to bude dělat jedna a tatáž kuchařka - všechny možné diety, stále je to pracovník, který v provozu chybí. Příklad z praxe: v kuchyni jsou dvě kuchařky a paní na nádobí. Kuchařky vaří pro celou ZŠ, MŠ (včetně snídaní a svačinek), zaměstnance školy a navíc pro dětskou skupinu v přilehlé obci. V tomto případě je to 240 obědů pro 4 věkové kategorie (porce pokrmů rozdělit, navážit a napočítat, také zabere určitý čas). A kdo bude vařit ty různé dietní pokrmy? Stále ta síla bude chybět. Novou nepřijmou ( i kdyby měl o to někdo za tu almužnu zájem), protože naopak musí úvazky snižovat.
Tady to není o tom, že někdo nechce.....
Samozřejmě děti za to nemůžou a měly by mít možnost jíst s ostatními. S tím souhlasím.
Děvčata na kuchyni říkají - tuhle práci musí mít člověk rád a dělat jí z lásky. Kvůli penězům ne. Ty totiž v tomto sektoru nejsou.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek, neumím to napsat zkrácené.
To že něco nahradím nebo přidám? Tak takto to rozhodně nefunguje. Dle hyg. předpisů, které musí každá jídelna dodržet, se nesmí křížit cesty vstupu a výstupu dietních pokrmů (potravin) s ostatními běžnými. Stejně tak nádobí a skladovaní.Takže v praxi to znamená, aby se dietním pokrmům věnovala samostatná kuchařka na místě k tomu určeném. Pokud se sejde více dětí s dietou, každé dítě s jinou, nelze vařit systémem -něco vynecháme, něco přidáme. Musíte uvařit více druhů dietních pokrmů, pro Pavlíka celiaka, pro Marušku bezlepek....přeci nebudeme někoho diskriminovat. Kuchařky jsou podhodnocené, nyní jim opět seberou z platu a navíc ruší úvazky. Kde tedy mají jídelny, které už nyní mají nedostatek personálu najít, hlavně z čeho zaplatit personál? Ono pro laika to vypadá jednoduše. Praxe je ovšem jiná.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Paní Evo, dobrý den.. Mrzí mě, že ten text vnímáte jako urážku nepedagogů. Každý z pedagogů, který není šulin, si nepedagogů, kteří dělají svou práci pořádnè, váží. Evi, problém je prvně v tom, že lidi mimo školství mnohdy ani netuší, jaké poměry ve školách panují. Kolik berou zaměstnanci, co se z čeho platí a neplatí..... Buďme rádi za všechny, kteří o financování škol informují
..Autorka článku neřeší, kdo maká víc a na jaké pozici, není to soutěž mezí nepedag. a pedag. pracovníky
Vždyť jsme v těch školách jeden tým. Jenom hlupák si neváží dobře udělané práce, bez ohledu na to, jestli učíte, vyrábíte, hlídáte, uklízíte, dovzděláváte se, nebo vaříte pro celou školu,hlídáte vchod, pečujete o zahradu...Každý, kdo pracuje dobře, má mít odpovídající odměnu. Má dostávat víc, než ti, co mají na vidli. Souhlasíte?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Paní Karolíno, to jste napsala hezky. Plně s vámi souhlasím. Uznávám, reagovala jsem nepřiměřeně.