V článku psali, že to odůvodňovali jídlem. Mám holčičku ve speciální školce a ono to tak růžové není. Je tam na cca 4 hodiny a nikdy ne celý týden, protože často v noci nespí. Třeba teď je 1: 42 a lítá tu jak pometlo, takže budu nad ránem psát paní učitelce, že jsme dneska doma. Taky ty děti jsou často po doktorech. U takhle těžkého postižení je ta škola spíš odlehčovací služba, kdy se aspoň najíte a okoupete, požehlíte nebo naložíte pračku a zase frčíte pro dítě.
Pro mě je ten článek trochu podbízivý. Oni to odůvodňují jídlem, ale těch bodů je v posuzování mnohem víc, pokud se "kvůli jídlu" dostali nad hranici příspěvku pro třetí stupeň, tak buď byli na hraně už předtím, nebo se toho zlepšilo mnohem víc. Jinak "po doktorech" jsou i jiné děti, u dcery ve školce zdravé děti chyběli třeba celé měsíce kvůli špatné imunitě, jiné dítě bylo zase strašně úzkostné, takže nemohlo chodit i odpoledne.... ale mentálně postižená holčička chodila normálně, výrazně častěji nechyběla. Takže "většinou je to takto" nemusí úplně platit a na to jsou tam ti posuzující.
Tahle vlna proběhla těsně poté, co se zvedl příspěvek na péči. Sice někdo dostal víc peněz, ale šel o stupeň dolů. Protože-když si nemůžeš na úřad dojít, tak si nepožádáš. Když jsi u nemocného, nemáš čas bojovat s úřady. A i když požádáte o přešetření, minimální doba vyřízení je 4 měsíce 🙂 A to už se, Horste, vyplatí.
Je úplně jedno, jestli se děvče samo nají nebo ne. Dokud její pečující osoba nemůže do práce, protože se stará a tudíž nemá žádný příjem, ze kterého navíc potřebuje uživit tu nemocnou osobu, tak by měla dostat aspoň na přežití. Ale III. stupeň - to už je těžká závislost, péče 24/ 7 je nějakých 16 100, kdy minimální mzda je 18 900 😄 A z těch 16 000 musí žít dvě osoby. Ale jak jsem napsala - když jste u nemocného, nemůžete běhat po úřadech
Nejhůř jsou ty příspěvkové tabulky nastavené pro autistické děti. Těm totiž fyzicky nic není, ale samy neudělají nic. A takových dětí je spousta. Už jsem slyšela, že dítěti posudková lékařka neuznala poruchu orientace s tím, že venku je přece dezorientovaný každý 🙂
Podle mě je zde snížen příspěvek proto, že holčička chodí do školy (viz jedna z fotek), kde má nadstandardní péči (asistenta nebo značně snížený počet žáků ve třídě), maminka tedy alespoň na částečný úvazek do práce může...
To je neskutečná hloupost. Mám přímá svědectví, že ředitelé škol už jsou tak zavaleni prací a navíc musejí sami dělat i rozhodnutí, která jim nepřísluší (stavební úpravy atd.), protože nemají peníze na školníky, správce atd. To povede jen k další krizi, spousta ředitelů, hlavně těch nepoliticky vázaných, je navíc pod šikanou a terorem a stalkingem ze strany politického vedení obcí (často ODS a jim přidružených koaličních stran), což často vede k předčasnému konci ředitelů psychickým vyčerpáním a totální frustrací z toho, kam se ne jejich vinou nasměřovala jejich kariéra. Vůbec nehraje roli oblíbenost nebo úspěšnost ředitele, jen politické půtky a potřeba politiků ODS a jim přidružených prasat dosadit si do svých pozic svý kamarádíčky...
Tak když může jeden ředitel obhospodařovávat školu se 750 žáky, tak nechápu, proč by jiný ředitel měl mít školu s necelou stovkou žáků.
Jasně, co na tom, že to odnesou rodiče a děti delším dojížděním. A navíc čím delší cesta dítěte do a ze školy, tím pravděpodobnější je, že se jim něco může stát na této cestě díky různým kriminálním živlům...
Ale tady nejde o rušení škol, pouze o to, že víc škol bude mít jednoho ředitele. U nás už to funguje, je jeden ředitel a druhá škola má jen zástupkyni. Není tedy třeba platit dva ředitele a i další pracovníci jsou společní. Funguje tu takhle škola i školka, a jedná se o poměrně velké instituce.
V Praze se také velmi staví na místech, kde bylo v roce 2002 cca 2-3 m vody. Zasypávají se místa za povodňovými vraty atd... Doufám, že těm lidem, co si to za nemalý peníz kupují, nebude pak stát nějak pomáhat, případně jim veškerou škodu nahradí developer, který si stavbu v záplavové oblasti prosadil.
Zjišťovala jsem to a je povolené v záplavové zóně stavět, pokud jsou nad hranicí stoleté vody obytné a technické místnosti. Sklepy tam můžou být. Samozřejmě pokud si tam následně někdo udělá "sklepní ateliér" a vyplaví ho to, je to jeho blbost. Domy mají pořádné základy a když nespadly paneláky v Bohumíně (zaplavené několikrát), tak to ty domy vydrží taky.
Být Vámi, tak na reakci pana Nováka na Váš příspěvek ani nereaguji. Klasická česká povaha, co není u mě, to se mě netýká. Souhlasím s Vámi, nebýt dobrovolníků a hasičů, ty lidi by tam jednoduše chcíply hlady. Ono to s tím stěhováním že záplavové oblasti není tak jednoduché. Máte dům po povodni rok 97, pojišťovna Vám ho znovu nepojistí a má rázem třetinovou hodnotu. Tak si ho prostě opravite a doufáte, že už to nikdy nepřijde. Neumím si představit, že by se teď najednou všichni okolo řek a potoků vystěhovaly, to přeci není reálné. Přál bych panu Novákovi strávit např v Písečné pár hodin, mluvil by jinak. Já měl tu možnost tam 4 dny pomáhat jako dobrovolník a řeči těchto lidí mě zvedají ze židle
Když si opravuji dům v zátopové oblasti, tak si zajdu za někým, kdo tomu rozumí a nechám si poradit co dělat, aby ten dům nespadl, případně do něj ideálně nezateklo. Obytné místnosti udělám vysoko, koupím si mobilní protipovodňové zábrany, postavím protipovodňový plot. A budu počítat s tím, že se to týká hlavně mě a budu na možné záplavy připravený, stejně jako jsou na horách připravení na dva metry sněhu.
Vynechám vládu. Vezmu to logicky- dostatek lidí, techniky a materiálu……. Podívejte se, kolik obcí bylo poškozených. Máte omezené množství. V teto oblasti bylo lidí vždy málo- zaměstnanců. Dobrovolníci se take budou muset vrátit ke svým životům. Takže lidské zdroje a technika bude problém. Do toho přijde zima. Takže se velká část prací bude muset zastavit. Spíš by měla vláda zorganizovat rychlou výstavbu nějakých buněk, aby lidé byli v zimě v teple.
Stát ze zákona musí vypisovat výběrové řízení na vše nad 2 miliony, rychle si to tedy musí lidé zařídit sami (nekritizuji, pouze konstatuji).
A ještě cca 4 měsíce mít nebudou.
Chybí několik km plynového potrubí a inženýrské sítě jsou úplně zničené.
Jak oznámila vláda, opravy potrvají cca 4 měsíce. Vše se musí udělat od základu znova. Zajištují se náhradní zdroje.
To už se v článku ale nenapíše. Jen antifialovská kampaň.
Nemají elektřinu ani plyn... v dnešní době není problém zakoupit elektrocentrálu a plyn už se před mnoha desetiletími dodával v lahvích. Není to levné, ale řešitelné to je a hlavně je to řešitelné rychle. Osobně bych upřednostnila články o tom, jak problémy řešit, než neustálé poukazování na to, že to nejde.
Přečtěte si článek pořádně. Za hypotéku ručili bytem, ve kterém bydlí. Ten zřejmě pojištěný bude a zde asi o výplatě pojistného nebude řeč.
Z druhé strany, karenční doba je docela sviňárna. Sice se jedná o blbejch deset dní, ale pojišťovna shrábne pojistné, ale neplní. Proč? Spekulaci se dá zabránit tak, že prostě odložím začátek pojištění o deset dnů, nikoli že budu pojištěn a přesto pojištěn nebudu!
Věřím, že na tomhle konkrétním případě si pojišťovna udělá dobrou reklamu a bude plnit, ale pak by bylo vhodné peníze z transparentního účtu buď vrátit odesílatelům nebo přeposlat veřejné sbírkové účty…
Protože tomto případě pojišťovali dům 4 dny před tím, než ho povodeň zbořila. A to už se vědělo, že přijdou záplavy, a oni jsou u řeky....
Víte, já to chápu, ale ono je to případ od případu. Například v Kozolupech na Plzeňsku vznikly stavební parcely, údajně byly bývalého starosty a těsně před rokem 97 je prodal. Nevím, jestli byly starosty a kdo je jak koupil, ale byly zasíťované a prodávali se. Na některých se už asi i kopalo, jestli si dobře pamatuji. Chudáci lidi, kteří je koupili. Pak přišla povodeň a silnice je tam vyvýšená a přepažovala vesnici na dvě půlky. Ta blíže Mži byla pod vodou a tam byly i tyto parcely. Pak se léta nic nedělo, byly tam akorát antoníčci a silnice a prakticky louka. A světe div se, už tam stojí novostavby. Lidem otrnulo a už se bydlí. Tak těchto lidí, mi úplně tak líto není, protože co od toho čekají?! Pak jsou samozřejmě staré baráky a starousedlíci, kteří tam pravděpodobně tu povodeň zažili prvně a těch mi líto je, i přesto, když se člověk podívá, tak každému je jasné, že toto je přirozená záplavová oblast. Pak si můžeme povědět o celé řadě lokalit v Plzni, kde byla povodeň a dnes tam stojí bytové domy. Developer postaví, inkasuje a lidi zblázněte se. Je zvláštní, že to vůbec někdo dovolí, ale možná obálka, kdo ví. A pak tady máte Štěnovice, Holoubkov, atd, kde najednou spadne takové vody, že to všechno vypláchne. Například v tom Holoubkově to vzalo benzínku a ta stojí na kopci. Tak si vemte, kolik tam napršelo, když to dokázalo vypláchnout benzínku, která je prakticky na vrcholu kopce. A tady to je nezaviněné a tady skutečně ty lidé mají mojí plnou a upřímnou lítost
Bytové domy to obchází tak, že jsou technické a obytné místnosti nad hranicí stoleté vody. Tam bych řekla, že to za ten risk stojí, navíc to není proti stavebnímu zákonu. Prostě se jednou za pár let nedostanete domů a musíte vysušit přízemí.
Je to napsane schvalne hodne provokativne, ale v hodne vecech ma autor pravdu. Ja zazil zaplavy v 97, to jsem zrovna byl v Beskydech, a take jsem si tehdy rikal, ze neco podobneho v CR uz neuvidim, protoze lide se z toho nepochybne pouci, zacnou se budovat ruzne protipovodnove bariery apod. Ted mi trochu prijde, ze za vsechny ty roky se nezmenilo temer nic, nebo minimalne ne v nekterych oblastech.
Jinak tady u nas si normalni dum v zaplavove oblasti postavi jen blazen, natoz pak aby to dokonce udelal opakovane. Lide si tu stavi domy na pilirich a myslim, ze i v Evrope by nejake takove reseni snad take bylo realizovatelne, treba neco podobneho jako toto: Odkaz 1
Tohle také nechápu. Spousta lidí z postižených oblastí tvrdí, že jim to vypláchlo dům už v roce 97, následně ho museli kompletně zrekonstruovat, někteří i přestavět- ale nikdo ho nezrekonstruoval tak, aby vydržel povodeň. Přitom podle fotek mnohé ty domy leží na soutoku dvou říček, tedy v aktivní zátopové oblasti, ve které se mimochodem stavět nové objekty snad ani nesmí.
To je to, co nechapu. Kdyz si rodice osvoji jedno nebo 2 deti, proc nedostavaji od statu penize a pomoc ......kdyz usetri statu penize i za skoleni pestounu, vyplatu pestounskeho platu, za prispevek na auto a podobne veci.
Peníze samozřejmě pěstouni dostávají. Něco jiného je adopce, pak jsou to vaše děti a příspěvky jsou na ně nižší (jako na každé vlastní dítě).
Otázkou je, jakým způsobem chcete dokázat, že se jedná o čistě přirozený testosteron. Pokud dovolíte v ženském sportu vyšší hladinu testosteronu, měla by se povolit všem- bez ohledu na to, jestli se jedná o přirozený testosteron, nebo testosteron píchaný. Rozdíl totiž v testech nepoznáte, ale ve výkonu zcela určitě ano.
Kolik středních škol postavila v posledních letech Praha? Developeři staví byty jako diví. Praha využívá školy postavené za první republiky nebo za komunistů, které byly postavéné z daní všech lidí ČR. Když se tak otírá o SČ kraj, kolik moderních škol postavila Praha?
Navýšení o 2tisíce míst za poslední rok. O kolik navýšil středočeský kraj, když jim třetina studentů studuje jinde?
Tak nějak mi hlava nebere když se vrátím v čase,že třeba v 70.letech kdy skoro všichni mladí měli děti /Husákovy děti se jim dnes říká/,tak nebyl problém ve 3 letech děti umisťovat do školek a matky se bez problémů vracely do práce /jesle byly využívány jen zcela vyjímečně/. Dnes,kdy se říká,že máme historicky nejnižší porodnost,tak je kritický nedostatek školek. Kam se ty školky poděly,kdo je kdy a proč v tak velké míře zrušil? Na tohle by odpověď určitě zajímala spoustu lidí. Ještě naše vnoučata před cca 12 lety s umístěním do školky problém neměla.
Jenomže on tam je velký rozdíl v nastavení systému. Dřív bylo ve třídě 30 dětí, dnes 24. Dřív vzali nejmladší tříleté k 31.8., dnes se hlásí děti tříleté v průběhu roku. Dřív nebyly odklady, teď je jich v některých místech až čtvrtina.
Tady to je schválně , aby byli černý pasažéři a pak na pokutach a exekucich vydělávat. Někdo tedy, určitě údajně vážené právne kanceláře spojené s DPP
V Paříži jsou revizoři i přes turnikety. Překonat takový turniket není problém, v případě Paříže je to občas i nezbytnost, protože turnikety často nefungují....
To je otázka, kolik lidí by dnes přistoupilo na nabídku, že nemusí platit zdravotní a sociální...když si nemoci a důchod budou řešit po vlastní ose. Když poslouchám, že abych v důchodu nežral trávu, musím mít naspořené tři miliony, tak si říkám, že kdybych to věděl před třiceti lety, tak bych asi zvolil neplatit.
Tři miliony, bohužel jen pokud budete zdravý. Pár dnů na jipce a byl byste na nule....
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tahle vlna proběhla těsně poté, co se zvedl příspěvek na péči. Sice někdo dostal víc peněz, ale šel o stupeň dolů. Protože-když si nemůžeš na úřad dojít, tak si nepožádáš. Když jsi u nemocného, nemáš čas bojovat s úřady. A i když požádáte o přešetření, minimální doba vyřízení je 4 měsíce 🙂 A to už se, Horste, vyplatí.
Je úplně jedno, jestli se děvče samo nají nebo ne. Dokud její pečující osoba nemůže do práce, protože se stará a tudíž nemá žádný příjem, ze kterého navíc potřebuje uživit tu nemocnou osobu, tak by měla dostat aspoň na přežití. Ale III. stupeň - to už je těžká závislost, péče 24/ 7 je nějakých 16 100, kdy minimální mzda je 18 900 😄 A z těch 16 000 musí žít dvě osoby. Ale jak jsem napsala - když jste u nemocného, nemůžete běhat po úřadech
Nejhůř jsou ty příspěvkové tabulky nastavené pro autistické děti. Těm totiž fyzicky nic není, ale samy neudělají nic. A takových dětí je spousta. Už jsem slyšela, že dítěti posudková lékařka neuznala poruchu orientace s tím, že venku je přece dezorientovaný každý 🙂
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Minimální mzda v čistém je 16200, těch 18900 je hrubého.
1 odpověď