Tento komentář byl smazán uživatelem.
Lékaři mimo nemocnice jsou „privátní”, ale to neznamená, že byste jim musel přímo hradit péči, pokud máte zdravotní pojištění a oni smlouvu s danou zdravotní pojišťovnou. Funguje to, jak napsala paní Hornová. Tito ambulantní specialisté (privátní lékaři) dostanou uhrazenou péči dle úhradové vyhlášky. Pokud se jedná o výkony, které nejsou hrazené ze zdravotního pojištění, pak je hradíte dle ceníku daného lékaře/zařízení.
Ve sjezdovém lyžování v rychlostních disciplínách jezdívali dříve ti nejlepší mezi 15. a 22. místem, tedy taky už ne na ideální trati a prokazovali právě to, že i tak jsou nejlepší. V točivých disciplínách je pak ve 2. kole tradičně obrácené pořadí, kdy vítěz prvního kola jede na už úplně rozbité trati. Ale to právě prokazuje tu kvalitu, že to i na takové trati zvládne. Argumenty u biatlonistů týkající se kvality tratě mi tak přijdou poněkud zvláštní. Musejí být schopni se poprat i s horšími podmínkami.
Od té doby, co mám dítě, jsem velmi opatrná a dávám si velký pozor, aby se mi tahle situace nestala. Když například teď v těch vedrech nejprve nastartuji, následně dám dceru do auta a ještě jdu třeba skládat kočár, tak si vždy nechám otevřené raději dvoje dveře, aby se mi tohle nestalo. Naopak při vystupování dávám klíče okamžitě ze zapalováni do ruky/kabelky/kapsy, abych je měla u sebe a dveře u řidiče nezavírám, dokud neotevřu dveře u dcery (tohle teda nedělám v garážích v našem domě, tam vím, že bych si při nejhorším zašla pro náhradní).
Nemá, podporuje to rozpady rodin, vypočítavost a vychovává rozmazlené děti (většinou tedy spíš jejich matky).
Dítě má mít stejnou životní úroveň jako rodiče, to napsala paní Neudecker naprosto správně. Vychází to přímo z občanského zákoníku. Tedy čím víc peněz otec vydělává, tím vyšší je jeho vyživovací povinnost, protože dítě na tom má být stejně. Může to být i tak, že se nějaká částka dává na spoření.
Ty peněžité tresty by měli autmaticky obsahovat způsobenou škodu,aby poškození nemuseli vymáhat pak ještě v civilním sporu své peníze,pak nemají být soudy zahlceny,jenže na to není ani legislativa,ale hlavně politická vůle
Uhrazený peněžitý trest je příjmem státu. Poškození se mohou přihlásit s nárokem i v rámci trestního řízení - pokud je jasný, je jim náhrada škody přiznána v rámci toho trestního řízení. Pokud by bylo prokazování náročné, jsou odkázáni do civilního řízení, případně pokud se nepřihlásí v rámci trestního.
V momentě kdy zvedneš výživný automaticky, třeba na 6-7 tisíc,tak nejen že se z doplacejiciho rodiče stane žebrák,ale vznikne tady nová skupina "matek" kterým bude stačit, když si udělají 2-3 děti,no a pak můžou místo práce, vysedávat s kamarádkama ve vinárně.Neříkam že pečovat o dítě třeba s autismem je procházka růžovou zahradou,tam by se něco udělt mohlo, můj syn autista je,ale platit na jedno dítě 7 tisíc,je úplně mimo realitu.Meli by se naučit trošku zodpovědnosti,starat se o dítě je zodpovědnost a občas výzva a né,hele nával 7 tisíc a dělej si co chceš
Ta částka se odvíjí jednak od příjmu rodiče, který má výživné poskytovat, jednak od potřeb dítěte, zohledňuje se i počet jím vyživovaných osob. Pokud má otec dostatečné příjmy, je takové výživné v pořádku. Automatická valorizace není z mého pohledu vhodný nástroj.
No to že někdo chodí ve třiceti na VŠ neznamená, že by měl sníženou schopnost se uživit, spíš se mu nechce. Na to má jistě právo, ale nemyslím, že by měl mít právo i na to pobírat dávky od rodičů.
Vždy se to posuzuje individuálně, jen jsem odpovídala na Váš dotaz ohledně limitace 26 lety, u kterých se spousta lidí nesprávně domnívá, že jejich dovršení vede k zániku nároku na výživné. Reálně se může i u někoho, kdo nezanedbával studium, stát, že zkrátka bude studovat ještě v 27 letech (např. kombinace těchto faktorů; odklad povinné školní docházky, 6letá VŠ, vycestování na Erasmus, tedy prodloužení o 1 rok).
Stát poskytuje bezplatné vzdělání doživotně, pokud je na veřejné škole a v češtině. Od 26 let pouze přestává za studenta platit stát zdravotní a sociální pojištění.
Nenapsala jsem to úplně přesně, nicméně pokud studujete bc více jak 4 roky a navazující (magistra) více jak 3, je vám stanoven poplatek za toto studium.
Jak to teda bylo, v čem byly informace špatné? Student je snad podle našich zákonů do 26 let, ať studuje dál nebo ne, tak ztrácí výhody. A pokud studuje školu déle, než je předpokládaná doba studia (bývalo plus jeden rok, to nevím, jestli se třeba neměnilo), tak pak musí platit i školné. Docela pochybuji, že kdyby někdo "studoval" ještě ve 40, tak by měl nějaký nárok na to, aby mu to rodiče platili.
Není to omezeno věkem, ale schopností se samostatně živit a přípravou na budoucí povolání. 26 let je směrem ke státu - ten vám již neposkytuje bezplatné vzdělávání, ale tato hranice nesouvisí s výživným.
Nejhorší střelba Krčmář a Davidová, Karčmář navíc neuběhne v čase.Už minulý rok měli odstoupit a nechat mladé. Střelba katastrofa.
Vám asi hodně leží v žaludku, že? Přestože už třeba nemají pravidelně výsledky v top10, pořád jsou to kvalitní závodníci, kteří, i když letos slabšími výkony, prokazují, že rozhodně ještě v týmu být mají. A jaké mladé by tam nechali??
Tak to mě vysvětlete , jednou dám já tobě , podruhé ty mě , známí to měli , rodiče nebo spíš jejich syn to vyřešil za ně , chtěl je oba a tak si s střídali syna po 2 tydnech a neplatili si nic .
Pokud nejsou příjmy stejné, je stanoveno oběma rodičům a oni si to pak třeba započítávají, i když by správně neměli. Ale většinou se i v případě střídavé péče výživné stanoví.
Ale pane chytrý z unie otců...matka také od rána do večera pracuje, když má děti v péči a stejně se o ně stará. Tak, že to, že otec pracoval je jen výmluva. A ano je to správně...rozvodem rodičů má pro děti situace zůstat co nejvíce stejná jako před ní = pokud se otec x let prakticky není normální, aby najednou malé děti byly ve střídavce týden a týden...je zásadně špatně pro děti a jediné co v tom je , je ego otce...ne zájem a ohled na dítě... Navíc to třeba tatíny "donutí" starat se i v manželství, což pomůže tomu jedinému pro děti správnému a tedy zachování co nejvíce úplných rodin. Protože pokud se ženy s menšími dětmi rozvádí, tak ve většině je ten důvod nefunkčnost muže jako otce a partnera a nezájem o rodinu. To, že porodem se matka přirozeně stala matka, ale otec místo , aby se stal otcem je ublížené pudové zvířátko, uražené, že najednou není na středem pozornosti a místo toho, aby dal svým dětem to hlavní co má = milovat a být oporou jejich matce, tak jí začně vyčítač, že se z ženy stala matka:-(.
Ale žena většinou zůstává po určitou dobu s dítětem doma a určitou dobu nevykonává výdělečnou činnost, zatímco muž chodí do práce a rodinu zajišťuje materiálně. Tam se pak často setkávám s tím, že matky mají pocit, že ony byly s tím dítětem a mají na něj jakýsi větší „nárok”, což podle mě není správný přístup.
„Ale pane premiére, kuřáci jsou dobrodinci národa. My jsme spočítali, že kdyby se dožili vyššího věku, tak to státní kasu stojí víc než nyní. Je tedy potřeba, aby vymírali stejným tempem jako doposud.“ Na tohle si při diskuzích o kouření vždy vzpomenu. Je pravdou, že kouření je nyní na ústupu, ale i tak je 18 % kuřáků v rámci EU velmi vysoké číslo…
Moje maminka se velmi brzy poté, co mě porodila, vrátila do práce, hlídala mě babička. S maminkou mám dodnes skvěly vztah, stejně jako s babičkou, žádné negativní důsledky to na mně opravdu nezanechalo. Měli bychom se zaměřit na to, aby se matky mohly brzy vrátit na trh práce, tedy zvýšit množství školek, vrátit se k jeslím apod. A rozhodně rodičovskou dále neprodlužovat, spíše naopak, ale je potřeba, aby byly vytvořeny podmínky pro to, aby bylo děti kam umístit.
21
Sledujících
1
Sleduje
21
Sledujících
1
Sleduje
Vím jistě , že kdyby menstruaci a bolesti s ní spojené měli muži , nebagatelizovali by je , ale snažili se zbavit bolesti mnohem efektivněji a to byste viděli pokroky v léčbě a zájem o potíže z řad lékařů ( hlavně mužů ) a nikdo by si nedovolil říct , že je to normální mít šílené bolesti ať si jdou muži zaběhat a pro antidepresiva .
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Myslela jsem na totéž. Že by mě i zajímalo, zda jí něco takového řekla nějaká lékařka, nebo to byli jen lékaři-muži.
2 odpovědi