Tuto otázku samozřejmě řeší zákoník práce, ale samozřejmě je primární dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Můžete se vzdělávat ve svém volném čase po večerech nebo po sobotách a nedělích. A místo dovolené. Dělám to podobně. Je to jen otázkou priorit. Takto se dá vystudovat i vysoká škola. Zaplatíte školné a docházíte na víkendové vzdělávací soustředění.
Zákoník práce je taková komická záležitost, kterou nejen mnoho zaměstnavatelů dodnes pořádně nezná, ale hlavně - moc nerada dodržuje. A když začnete s prosazováním svých práv, tak se často se zlou potážete a je Vám doporučeno rozvázání pracovního poměru.
U většiny kvalitních škol si jen s dovolenou nevystačíte. Pokud se bavíme o spoustě soukromých, placených pseudokurzů, které nikdo nebere vážně a defacto se tam nic nenaučíte, tak těch lze samozřejmě “nasbírat” mraky, to ano. Možná to pak hezky vypadá v životopisu.
Ale pokud několik let budete spotřebovávat veškeré volno na studium, dříve, nebo později se potkáte buď se syndromem vyhoření, nebo s únavovým syndromem. A to Vám pak veškeré vzdělání bude na dlouho, ne-li navždy k ničemu.
Jestliže někdo nemá peníze a čas na vzdělávání tak je to především jeho chyba nikoliv nějakého zaměstnavatele. Už není socialismus.
Jste zcela mimo. Zkuste požádat svého zaměstnavatele o poskytnutí volna na studium. Pokud se mu Vaše vzdělávání jeví jako pro něho zbytečné, nevyjde Vám vstříc. Spíš Vám situaci ještě záměrně zkomplikuje.
Změnit kvalifikaci pokud jste zaměstnán, je dnes velmi obtížné, ne-li nemožné.
Za socialismu to bylo jednoduché.
Jednak byly tzv. večerní školy a pak zaměstnavatel bez problémů vycházel zaměstnancům časově vstříc.
Zbláznili se všichni ? Už teď se nedá na trhích chodit , okopané boty , nemoce , kuřáci vám foukaj kouř z pusy primo do obliceje , kolony aut , zácpy, hnus , Budějce se stávaj opravdu opičárnou , neco asi jako staromák . Opravdu Vás všechny zvu na advent X. Ceny na zblití!!!! Zlodějismus.
Nebudu tak razantní jako Vy, ale ano, v zásadě máte pravdu.
Včera jsme si tam udělali výlet a už nikdy víc.
Vánoční trhy obecně všude ve větších městech ovládla “trhovecká mafie”, rekrutující se převážně z řad “světských”. Sortiment i ceny podle toho vypadají.
Je jedno, jestli půjdete na trhy v Budějovicích, Plzni, Brně, v Praze - všude je to defacto stejné, včetně podobného vizuálu.
Nejlepší jsou trhy v menších obcích, okolo zámků, hradů, prostě menší a kratší akce. Jednak na nich lze najít prodejce i s různým zajímavým zbožím, nejsou tam davy a i občerstvení lze pořídit za obvyklé, nikoli amorální ceny. Bývá tam i mnohem hezčí atmosféra.
Včera nás v Budějovicích naštěstí zachránili Libeřské lahůdky kousek od náměstí, kde mají úžasný výběr všech možných čerstvých dobrot.
Langoše za 130,- na “vyjetém” oleji s tím nejhnusnějším a nejlevnějším kečupem ať si sní komedianti na náměstí sami.
Kdo chodí na vánoční trhy nějaký ten rok, jistě si všimne několika věcí.
Sortiment se postupně zužuje. Jestliže třeba cca před 10 a více lety jste na trzích našli řadu různých, drobných prodejců a výrobců, dnes tomu tak již není.
Trhy z velké části ovládli “světští”. A tak na jednom trhu potkáte x stánků s langošem, svařákem, bramboráky, trdelníkem, klobásami, punčem, “ovčími” sýry, ponožkami, čepicemi, ozdobami a nějakou bižu.
Jedna firma má na jednom trhu x stánků. Sortiment je stejný, ať jste v Brně, Praze, Plzni, Budějovicích - je to fuk. Všude je to podobné, včetně vizuálu - až na malé odchylky.
Všechno zboží (kromě těch několika korektních prodejců) je předražené. Stejně jako na poutích. Kolotoče už nesypou, tak se většina přeorientovala na občerstvení apod.
A i kdybyste tam chtěli náhodou prodávat levněji než druzí, tak jednoduše nemůžete. Ti ostatní by Vám to totiž řádně “vysvětlili”. Je to taková trhovecká mafie.
Chápu, že dětem se asi ta atmosféra líbí, vnímají to ještě bezelstně.
Ale rozumný dospělý se na takové akce nehrne a už vůbec se nenechá vědomě okrádat. Ale spousta lidí se asi stále ještě nenaučila vážit si svých peněz a neakceptovat amorální ceny.
Takže ti ať si bramborák za 200,- užijí.
Proč bych neprodával bramborák za 200,-, když ho lidé kupují? Není nic jednoduššího, než příští rok v aukci vysoutěžit stánek a začít ty bramboráky prodávat za nižší ceny, pokud myslíte, že na tom vyděláte více. Jenže také se může stát, že proprší celý advent a Vám pak zbyde know-how, materiál a dluh 200000,-. To se prostě v podnikání stává. A pokud je svařák a langoš pro vás drahý, tak si ho nekupujte, ale aspoň držte zobák...
To vykládejte někomu, kdo o zákulisí a prodejcích na těchto apod. akcích nemá ani šajn.😏
Obávám se že umělou "zamestnanosti" to fakt nevyřešíte. Motivovat lidí k práci by možná pomohlo to, že bez práce po zakončení školy nedosáhnou na žádné příspěvky. Ale to by ztratili populistické a radikální strany voliče.
Zkuste si zjistit jaké práce tehdy tito lidé vykonávali. V jejich případě se rozhodně o umělou zaměstnanost nejednalo.
Stejně jako dnes, bylo i tehdy, nejvíc uměle zaměstnaných skryto mezi státními úředníky.
Naprosto nesmyslný článek. Autor evidentně vůbec nic neví o problematice “odcházení, doprovázení”. Možnost v klidu se rozloučit se zesnulým, případně ho i doma připravit na poslední cestu jsou rituály, které nám hodně chybí a musíme se je znovu učit. Každý, kdo třeba využil paliativní péče a postaral se o svého blízkého až do konce, Vám potvrdí, že rozhodně nechtěl, aby co nejrychleji zemřelého odvezli.
To je článek jak ze 70. let. Člověk není odpad, aby ho hned museli vyvézt na skládku.
Než zase příště vyplodíte podobný nesmysl, tak se nejprve trochu edukujte a doporučuji alespoň základní informace například z webu cesta domů - ignorante.
Jemu nepomůže nic. A jak budou roky přibývat (a že to letí sakra fofrem), přestane být pro tyhle subkultury, co ho dnes baští, zajímavý.
Nakonec z něho bude karikatura, co nejvíc obdivovatelů najde tak leda na hlaváku. I když možná ani tam ne, tam jsou v kurzu hlavně náctiletí hošíci.
Konce těchto “lidí” bývají smutné a stejné.
U něho potenciál pro zásadní změnu nevidím.
Myslela jsem, že bytový architekt navrhuje obyvatelné prostory.
Zatím většina z toho, co jsem kdy viděla, působí jako výkladní skříň prodejny s nábytkem, narychlo naaranžovaná. Ale k bydlení to moc není.
Dominantním rysem většiny takových realizací je nepraktičnost, nevhodné využití prostoru, pel mel stylů. Tady nás alespoň ušetřili betonové stěrky, industriálního stylu, kuchyňské pitevny. Ještě, že tak.
Ale bílou, všudypřítomnou obří sedačku a bílý koberec si neodpustili.
Před lety jsem měla kamarádku. Měla silnou nadváhu, no, spíše byla hodně obézní. Obličej tak průměr.
Nicméně měla v sobě “cosi”, co přitahovalo muže jako včely na med. Působilo to i na ženy, jakési kouzlo. Bylo příjemné pobývat v její přítomnosti. Uměla to “potvora”🙂 dobře používat, takže zařídila, sehnala… vždycky všechno. O partnery nouzi neměla, spíše je musela odhánět. Byli jí jako posedlí. Uteklo pěkných pár let. Už dávno není mladá. Ale funguje to stále. A má mnohem mladší partnery. Není totiž zrovna stálice.🙂
A od té doby co ji znám vím, že přitažlivost člověka netkví pouze ve vzhledu a věku, ale je v tom něco víc. Sama nevím co to je, ale asi se to nedá naučit. Je to charisma, se kterým se asi člověk rodí.🤷🏻♀️
Také se ale říká, že podobné kouzlo osobnosti mají bohužel i narcisté a psychopati. A to se bohužel pozná hned hodně těžko a často i za hodně dlouho.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tolik let jsem byla tím, kdo přesně tyhle “dokonalé” Vánoce připravoval a takto i probíhaly.
Jen já se v tom nikdy necítila dobře. Byl to stres, dřina a nejvíc jsem se těšila až to všechno skončí.
I přes dílčí pomoc ostatních členů domácnosti, je to nakonec stejně nejvíc na ženě, nebo zkrátka na hlavním organizátorovi.
A tak jsem moc ráda, že jsem konečně mohla Vánoce zrušit a užívat si klid.
Jen jedna návštěva u dětí s vnoučaty a jinak žádné domácí hrátky na Vánoce.
Jediné, co si opravdu užíváme jsou adventní, varhaní a jiné koncerty a podobné akce, které jsou přeci jen propojené s tím duchovním smyslem Vánoc.
1 odpověď