Dělám jablečný ocet už několik let a s vaším postupem moc nesouhlasím. Jako základ používám čerstvě vymačkaný jablečný mošt, do kterého vmíchám trochu cukru a nakrájená jablka. Zakryji prodyšnou látkou nebo papírovou utěrkou a nechám kvasit. Kvašení trvá cca 14 dní, podle teploty. Pak tekutinu přefiltruji a nechám opět přikryté stát. Celou dobu mám v kuchyni na okně a dopoledne tam svítí sluníčko. Po slití se nechá ocet stát a postupně se na jeho povrchu utvoří taková lesklá jednolitá blána (octová blána), která postupně nabývá na tloušťce. Pokud by se v začátku objevily drobné bílé vločky, jedná se o křís a ten je třeba odstranit (povrch poťukat papírovým kapesníčkem, na kterém se křís zachytí). Dokvašování octa trvá 2-3 měsíce a mám ho stále na okně. Teprve pak přefiltrovaný ocet sliji do lahví a uzavřu. Na dně se většinou utvoří jakýsi šlem - protože není ocet pasterovaný, tak stále pracuje.
Proti vámi uvedenému postupu mám tyto výhrady - víno také neděláte z vody, ale z vymačkané šťávy, ocet nelze vyrobit za vámi uváděný čas - balzamikový ocet nechávají zrát i několik let.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Švestkové a meruňkové knedlíky děláme z odpalovaného těsta. Nevím, proč je stále propagováno jen tvarohové těsto a to opakovaně, jako by jiné ani neexistovalo.