No vidíte a já zrovna dnes na přání vnoučat vařila rajskou polévku a kyne mi těsto na lívance a v pondělí jsem dělala rýžový nákyp se švestkama a meruňkama 🙂 a když rybu, tak maximálně pomazánku z uzené makrely nebo tuňáka z konzervy..to můžu..
S těmi rajčaty je to u mě tak, že je prostě nejím v jakékoli podobě, jedinou občasnou výjimkou je kečup na těstoviny. U babičky na zahradě jsme měli všechnu možnou zeleninu, ale rajčata ne, protože nikomu z nás nechutnaly. Mě nejvíc vadí ta slizká výplň. A přijde mi, že ta dužina nechutná v podstatě nijak.
Přesně tak, my taky lítali pořád venku, doma jsme pak popadli kus chleba s máslem a hořčicí, nebo se sádlem a cibulí a panečku, jak nám chutnalo! Doma bylo maso většinou jen v neděli a ani pak jsem ho moc nemusela. Mívali jsme i čočku, fazole, když je to dobře udělané a ochucené, postačí k tomu jen volské oko a kyselá okurka. Jo a na hrách bych zapomněla! Taková hrachová polévka ovoněná pěkně česnekem a majoránkou, to byla ňamka! Ale kus-kus, bulgur a pohanku...to se nedělalo. Ale brambory na loupačku, to bylo co chvíli a měli jsme boule za ušima. Dnes to dát dětem, koukají na nás jak na Marťany 🙂 Ryby se u nás ale nejedly...jen kousek na Štědrý den a ještě to jedla jen babička a děda. A nejíme je dodnes...
S těmi rybami je to problém, protože většina si pod pojmem ryba představuje tak rybí prsty a kapra na Vánoce. Já sama ryby miluju, ale kapr mi na stůl nesmí. Všechny ostatní si dám kdykoliv na všechny způsoby. Ze školní jídelny mám dodnes trauma z rajské polévky a rajské omáčky a rýžového nákypu. Všechno ostatní doma normálně vařím.
Na mši zadarmo, na čumednu za poplatek. Celkem běžné i v mnoha chrámech v ČR
Nejen u nás, ale i v jiných zemích. S tím naprosto souhlasím, hlavně v těch nejvíc turisty zatížených chrámech. V těch menších mimo hlavní turistické trasy je vždycky kasička na příspěvek. Já osobně tam vždycky něco dám, ať u nás nebo v Rakousku, ve Slovinsku, ve Skotsku nebo ve Skandinávii. Já mám ty malé kostely mnohem raději, než ty obrovské katedrály.
Článek popisuje pravdu. Psal o tom v jedné kapitole knížky Toulky s Charliem i John Steinbeck. A cituje tam i názory bělochů, s kterými se v New Orleans setkal, a ty byly dost ošklivé. Nejvíce tam protestovala skupina žen, které nazývali jako Vyvolávačky a které před tou školou nechyběly jediný den. Ale přece jen i tam narazil na lidi, kteří dokázali uvažovat jinak. Jen své názory nehlásali, protože ta většina by je kamenovala stejně jako tu malou černou holčičku. Tahle knížka stojí za přečtení, protože autor velmi přesně vystihuje jednání a chování lidí v různých státech USA od severu k jihu právě v těch šedesátých letech. Nabízí se pak zajímavé srovnání s dnešní Amerikou,
Vy už jste na venkově dostal účtenku za dvě píva? 😎 Mě se to několikrát teda stalo... ale to je spíš výjimka. Hospodský koukne, přeměří si vás a čeká jestli si o ni řeknete... Pokud jo nejspíš vám příště do piva plivne... 😎 (teď si dělám vážně srandu)
Ve Slovinsku letos jsem dostala účtenku i na kopeček zmrzliny za dvě éčka nebo pohlednici za éčko.
Pokud redaktor sport.cz kopíruje rozhovor s Markem Stromským z portálu deník.cz, měl by přidat i vyjádření trenérky paní Kabelkové. Deník.cz toto druhé vyjádření poskytl. Marka Stromského je mně líto hlavně za tu diskvalifikaci s Nikasem, to byl skutečný podraz.
Výborně! Chtěla jsem napsat to samé. Podle mě má každý trenér a majitel právo vybrat si jezdce. A jestliže není s jedním spokojený (a to paní Kabelková na jaře nebyla), domluví se s jiným. Jak bylo vidět, tak si Ondra Velek se Starem dobře porozuměl a tak ho bude jezdit on.
..je to jen můj názor, jako bezvýznamného zástupce malé rafinační firmy drahých kovů! V dnešní době při dnešních cenách investičního Au zajímavá volba od p.Michla a ještě drobnost před nástupem do funkce guvernéra kritizoval zbytečně velké devizové rezervy vytvořené hlavně za Rusnoka…,takže se ptám p.Michla pokud by nebylo těch rezerv za co by jste intervenovat v prospěch koruny a za co by jste teď plánoval nakupovat to Au????
Ale ČNB nemá devizové rezervy jen v eurech, ale i v jiných měnách. Pokud těch eur bylo moc, je podle mě správné je proměnit na něco, co bude mít hodnotu stále. Jestli to EU povede dál stejně nebo ještě hůř (čehož se obávám), může se stát, že celé slavné euro bude mít za pár let hodnotu tak maximálně toho potištěného papíru.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já zas nemám věčně drobný.🫣
1 odpověď
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
v těch moderních turniketech můžete platit kartou, žádný problém
1 odpověď