Kdysi, za první republiky, existovaly školy zvané pomocné. Za socialismu byly přejmenovány na zvláštní. V počátcích kapitalismu byly přejmenovány na speciální. V každém případě tam učili specialisté na výchovu znevýhodněných - absolventi výuky speciální pedagogiky.
To vše bylo jako pohrobek "komunismu" (který nikdy nikde neexistoval) zrušeno, pomluveno, do země zadupáno.
Tak se nedivte.
Tyto speciální (zvláštní, pomocné) školy stále existují.
Víte moje vnučka je učitelkou v mateřské školce. Má běžnou pracovní dobu ,nebere 40.000 a ve třídě má 15 dětí od 2 do 3 let . Musí je něco naučit, i v MŠ mají totiž osnovy. Dovedete si to vůbec představit? Rozhodně to není žádná procházka růžovým sadem. A co se týká prázdnin rozhodně jim nekončí 30.6. a nezačínají 1.9. Oni musí také ten nástup do školy připravit. O byrokratickém papírování ani nemluvě. Tohle zaměstnání musíte
mít hodně rád aby jste to zvládl. Já osobně před učiteli smekám. Já bych na to nervy neměla. A to nemluvím o ZŠ. Tam když vejdete o přestávce, nejste si jist jestli jste omylem nevstoupil do zvěřince.
V MŠ osnovy nejsou
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslivci se na to vykašlou a pak se budou všichni divit. Teď to dělají ve vlastním volnu, na krmivo a pokuty za poškození lesů si musejí sami vydělat. Je jich málo, mladé tenhle druh trávení volného času neláká. Až přemnožené lišky budou opět přenášet vzteklinu, bude se řešit jak myslivce najít a zaplatit jim za jejich práci, ale může se stát, že v té době už žádného ochotného nenajdou.
1 odpověď