Princ William: Bylo to strašné. Byl to asi nejtěžší rok v mém životě.
Je to člověk, který ví o reálném životě většiny lidí na této planetě naprosté minimum. Jeho oficiální příjem za minulý rok byl přepočteno na Kč třičtvrtě miliardy. Prince Williama nezajímá, že čtvrtina lidí na světě hladoví, že 10% lidí se nedostane k nezávadnému zdroji pitné vody. Královská rodina jsou vyzirky a patří do středověku, ne do dnešní doby.
Dám si takovou řečnickou otázku. Kolik lidí jenom v České republice prožilo jenom letos daleko horší věci než princ William, který je obklopen luxusem a nejlepší myslitelnou, zdravotní péči? Sto tisíc? Možná víc možná míň. Přeji princovi i jeho rodině zdraví, tak jako je přeji všem občanům ČR. Litovat bychom ho ale my Češi neměli!
Asi nemáte představu, co to obnáší, když vaše manželka tráví život na záchodě, zvrací a je jí po měsíce nepředstavitelně zle, vypadávají jí vlasy... a ještě ani nevíte, jestli se uzdraví... díváte se na to, je vám líto, jak trpí, a vidí to i ty vaše děti... moc veselo s takto nemocným člověkem není... a ještě k tomu špatné zprávy ohledně zdraví otce (o kterém nevíme, jakou léčbu podstoupil). Je pak jedno, jaké má kdo příjmy, v tomto jsme si všichni rovni. Luxus je zbytečné někomu závidět, na něm štěstí ani zdraví nestojí. Také jsem letos podstoupila léčbu karcinomu, naštěstí jsem nemusela na chemo, "jen" na operaci a ozařování. Dostalo se mi "nejlepší myslitelné" zdravotní péče, ačkoliv jsem jen obyčejný tuctový občan ČR. Takové, jakou jsem potřebovala, abych se zdravila. Jen jsem si (na rozdíl od Kate) občas musela někde v čekárně nějakou tu půlhodinku počkat, ale to nestojí za řeč. Takže ani tu zdravotní péči nemusíme princezně závidět.
Naštěstí se mě to pečení a frontování na levnější máslo už netýká. Asi šest balení másla mám na mrazáku. Jednou, když jsem ještě pekla cukroví, tak jsem ho zvážila a byla jsem v šoku, něco přes 20 kilogramů.
Když bychom poněkud odbočili od tématu, tak si zvolme nějaké rozumné množství cukroví (20 kg je šílenost, tedy pokud nepečete pro regiment), spočítejte si, kolik je v tom másla a hlavně taky cukru... já si jednou spočítala ten cukr... to už se nebavíme o ceně, ale o zdraví... o kilech nikoliv cukroví, ale těch, co nám pak zůstanou na těle... a cukroví jsem výrazně omezila. Peču jen něco málo, pouze symbolicky. Často se mluví o obezitě... i dětí. Pozitivním úhlem pohledu by se možná našel důvod, proč toho zdražení másla využít a změnit stravovací návyky. Vánoční stoly se nemusí prohýbat pod cukrovím, to je možné nahradit ovocem, ochuceným tvarohem...
Nepamatujete se? Za Babiše stálo máslo taky 70. A to vůbec nevíte, že vlády nemají vliv na ceny, kromě DPH samozřejmě. Tohle předražování si děláme my sami - základ tržního chování je nenakupovat předražené.
Ano, za Babiše stálo máslo taky 70, ale tehdy zdražilo skokově a nikdo nebo málokdo to kupoval. Tak šla cena dolů. Dnes si lidé na přemrštěné ceny tak nějak zvykli a svým způsobem je akceptují. Kdyby to nikdo nekupoval, zase by se muselo s cenou dolů.
Na ekonomický racionálním chování nevidím vůbec nic špatného, nejsem důchodce, ale také bych si nepřál, aby kvůli mně příbuzní nebo známí utratili zbytečně mnoho peněz v restauraci.
Také si myslím, že ekonomické racionální chování není nic špatného, ale když mě někdo pozve na oběd do restaurace, nebo pozvu já sama sebe 🙂, nebo někoho jiného, tak si to užiju. Moje maminka to měla tak, že když k nám přijeli s tátou na oběd, který jsem uvařila já, tak je to zadarmo a to obskakování mě přece také nic nestojí... A ještě hledali, co by se dalo zkritizovat. To už je stará historie, oba už tu dávno nejsou. Dát si občas oběd v restauraci nebo pozvat mladé, když už za nimi jedu 200 km, má své kouzlo a je to o pohodě. A dcera nemusí pro mne vařit 🙂 Jsem sice důchodce, ale pracující a mohu si to dovolit. Frontu na máslo, ani na nic jiného nestojím, toho jsem si užila za "socíku" až až, protože tehdy se stálo ne aby se ušetřilo, ale protože jinak to zboží nebylo vůbec. Banány člověk mít nemusel, ale bez "toaletňáku" to bylo horší.
Motám sem učitele a školství, protože se tam ztrácí vysoké desítky miliard. Je to jak černá díra bez návratu. A je to způsobeno špatným a neefektivním systémem výukových procesů. Píšu o tom tady pořád. Váš text je zbytečné příliš dlouhý.
Váš text se zbytečně opakuje ve všech diskuzích. Navrhněte efektivnější způsob, než je ten stávající, a běžte s tím na ministerstvo školství, tam budou jen rádi, že v položce "školství" ušetří. Ale vymyslete něco jiného, tohle, co v současné době všude publikujete, rozhodně nebude fungovat.
Stavět ve svahu v dnešní době není prča. Můžete zapomenout na základovou desku svépomoci za půl mega. Dva melouny nemusí stačit, pokud je tam i sklep. A dřete na stavbě jako kůň.
Vůbec stavět dům ve Zlíně není prča. Pokud někdo mermomocí chce (nový) dům přímo ve Zlíně, asi nezbývá, než jít do svahu. Tohle nebude levné už jen proto, že se jedná o pozemek ve Zlíně. Ve Zlíně jsou předražené i staré Baťovské půldomky (zrekonstrované, i k rekonstrukci). A přitom nic moc co se týče prostoru a soukromí. Předražené jsou i staré domy v okolních vesnicích Zlína.
Proč musí učitel pořád blábolit u tabule o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se lze doptat dobrého chatbota, nastudovat online materiály z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až kolem 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se často žáci v hodině tak málo naučí a i to málo pak rychle zapomenou. Pokud má žák k dispozici napsaný obsah výkladu, tak má větší šanci na hlubší osvojení látky než při pouhém pasivním poslechu téhož obsahu. Dobrým důkazem je, že básně se učíme z knih nikoli poslechem. I když může mít vyprávění osobité kouzlo, většinou hlavní slovo při nabývání faktografických znalostí mají buď stručně koncipované chronologické zápisky nebo kvalitní text z učebnice. Úspory jsou jistě možné všude, ale ve školství obzvláště.😔
Proč do této diskuze taháte učitele? Mimochodem tohle píšete do každé diskuze o učitelích. A nemáte pravdu. Když se za covidu začínalo s online výukou, zpočátku jen formou mailů, vypracovávala jsem žákům jednotlivé kapitoly zjednodušeně tak, aby byly pochopitelné i touto formou (fyzika). Na konci každé kapitoly jsem položila pár otázek, na které mi měli odpovědět, abych si ověřila, že text vůbec četli. Odpověď se dala i zkopírovat. Jenže žáci si odpovědi "googlili", protože jim bylo líno hledat odpověď v textu, který jsem jim vytvořila, a jako první narazili zpravidla na Wikipedii. Ty jejich odpovědi byly katastrofa, mimo. Uvádíte, že "pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi.", ano, lze, ale většina žáků toho naprosto není schopna nejen mentálně, není ani snaha. Občas zadám najít odpověď, obrázek v učebnici... pro některé takřka nesplnitelný úkol. Byla jsem rovněž několikrát přítomna srovnávacím Scio testům. Nevěřil byste, kolik žáků nerozumí psanému textu, nezná význam řady běžných slov. Deváťáci se mne třeba ptali, co se myslí pojmem "nanejvýš", nebo maximálně (uveď maximálně...) Bohužel úroveň školství se snižujícími se nároky klesá. To, co dřív stihli žáci/studenti za jednu vyučovací hodinu, mají v současné době problém zvládnout za dvě hodiny...
Ono to je těžké, v naší společnosti je matka a dítě král. Běda restauraci, která si dovolí jen naznačit, že má zájem především o vychované, dospělé zákazníky - to se to potom řeší na sociálních sítích, ve zprávách a ve Střepinách. Na majitele restaurace se sletí roj slepic z celé republiky, které v této restauraci nikdy nebyly a nikdy by do ní ani nešly, a majitele vyplísní za to, co se to opovažuje, že takové jednání nemá obdoby a že je tam nikdy neuvidí. Stejně tak není u nás prakticky legálně možné chtít pouze hotel pro dospělé - v zahraničí přitom naprosto normální věc. A nedejbože, abyste si stěžovali v letadle, kde vám malý smrad 8 hodin kope do sedadla, naráží do opěradla, nebo celý let prořve - za špatného jste vy.
.
Prostě a jednoduše, nevychované děti nejsou v naší společnosti problémem, problémem jsou ti, kteří toto jednání nechtějí tolerovat. A to by se mělo změnit. Pokud si nedokážete pohlídat a vychovat dítě, raději buďte doma a neomezujte ostatní - ne naopak!
Byli jsme tento týden ve wellness hotelu a potkali jsme se tam rodinku s dvěma malými dětmi předškolního věku. Navečer ve wellness, dokonce na chvíli i v parní kabince, pak u večeře a shodou okolností i ráno u snídaně. Kdybych neměla oči, ani bych nevěděla, že jsou tam s námi malé děti. Byla jsem mile překvapena tím, že nepobíhaly, nepokřikovaly... Žádný mobil... Milé, neobtěžující děti. Zažili jsme něco podobného i v létě v malém hotýlku u moře, hodně malé děti po sobě i talíře odnášely... Ono to jde, ale těm dětem se také musí někdo věnovat, zabavit je, jít jim příkladem, vést k tomu, jak se mají chovat, nerozmazlovat... Máme sousedy, kterým víkend co víkend dovezou jejich potomci vnoučata v podobném věku, která jsou doslova vypuštěna na ulici mezi námi a tam vřískají i řadu hodin, v létě dokud se nesetmělo. Je to obtěžující. Teď už je chladnější počasí, období rýmeček a kašlíků, tak už nejsou tolik venku a je klidněji. Na jednu stranu se těm dětem ani nedivím, když nemají žádnou náplň, činnost, která by je zabavila, pískoviště, nic, nikdo se jim nevěnuje, tak pobíhají, pokřikují a dost často do něčeho mlátí palicí...
To slovo nevybral redaktor šťastně. Není roztrhaná, ale zmizel vrchol Zlatniho ratu.
Redaktor nejenže nevybral slovo "roztrhaná" šťastně. Očekávala jsem, že článek přinese aktuální fotku pláže, kterou autor článku vyhledá, aby měl čtenář srovnání. Podle vašeho odkazu je právě fotka pláže v článku aktuální (pláž na ní rozhodně nevypadá zničeně), ale chybí fotka "před", s tím vrcholem s "dírou" ve tvaru srdce, který zmizel, což té pláži zase tolik neublížilo.
Nadpis mě nejdřív pobouřil, ale po přečtení článku můžu jen konstatovat: dobře jim tak! 😁Chápu, že Domov pro seniory je velmi potřebný, ale zeleň je pro lidi potřebná po většinu života mnohem víc. Pokud tam někdo chtěl stavět sobecky na úkor zeleně, ať klidně spláče nad výdělkem... 😁👍🏻
Byl jste někdy v tom Horním Lidči? Já ano, mnohokrát. Horní Lideč není Praha... Je to vesnice na Valašsku. Kolem dokola všude lesy, ba rybníky mezi lesy, na kterých jsem s dětmi bruslila... že by málo zeleně?
V mém případě mohli úspěšně vyléčit prostatu ihned v počátku ale neodsouhlasila mě tuto léčbu v Praze na Protonu posudková onkologická komise v Brně protože oni to prý umí lépe s levněji...
V Praze na Protonu mě upozornili že Brno s nimi vede válku ale když potřebuji svoje děti a ženy vyléčit tak je tam posílají...
Rozdíl v ceně byl tenkrát 270 tisíc korun v Brně a na Protonu 804 tisíc.
Neodsouhlasili mě včasnou léčbu...s teď mám recidivu a nádor podle posledního vyšetření na Protonu prorůstá do střeva okolí...tak že hormonální léčba je jen dočasná...
Hlavně že ušetřili v Brně...kde mě poslali na komisy do německého Heidelbergu kam jsem musel poslat přeloženou do němčiny zdravotní dokumentaci a jen za snímek PET CT chtěli zaplatit soukromě 2200 euro...
To je mi moc líto. No neušetřili, že jo, protože léčba, která vás teď čeká, nebude nijak levná. A to se tedy bavíme jen o penězích... i když... Recidivě asi nelze nikdy zcela zabránit, i když je nádor venku a okolí ozařováno. Jakmile se jednou v těle vytvoří, může se kdykoliv objevit znovu. Operaci jsem měla v lednu, v březnu a dubnu jsem pak jezdila na ozařování. Domnívám se sice, že jsem z toho venku, ale v lednu - rok po operaci, musím absolvovat nové kolečko kontrol, od kontroly břišních orgánů, plic, kostí na nukleární medicíně... a samozřejmě mamograf. Takže s recidivou nebo s metastázovaným nádorem se v onkologii počítá. - Moje maminka měla nádor tlustého střeva. Po operaci neměla ani ozařování, ani chemo, zřejmě vzhledem k jejímu věku, bylo jí tehdy 77 let. Ale každý rok chodila na kontrolu. Po třech letech našli nádor znovu a musela znovu na operaci. Po dalších dvou letech jí lékaři zjistili rakovinu kostí, jen díky tomu, že hledali, protože si maminka stále stěžovala na různé potíže, značně hubnula a ztrácela sílu. Dělali postupně kontrolu celé trávicí soustavy, ale ta byla pak v pořádku. Měla však i další nemoci, které ji zdolaly dřív. - Nezbývá nám, než se dívat na svět optimisticky, což je asi ten nejlepší lék, a užívat si každého dne. Moc vám držím palce, ať se to zvládne a co nejsnadněji.
V případě rakoviny prostaty se jedná o potlačení růstu PSA což je produkováno mužským hormonem - testosteronem...a po injekci hormonální se sníží nárůst PSA na nulu...a ten starý pán ani nebyl operován...je to chemická léčba..
Děkuji za vysvětlení. V léčbě hormonálně pozitivního nádoru prsu se obdobně užívají hormonální léky v případě těch nádorových buněk, u nichž byla zjištěna přítomnost estrogenových receptorů (ER) a progesteronových receptorů (PR). Tedy ženských hormonů. Týká se to tedy jen těch nádorových buněk, které ty receptory mají. Avšak operace nádoru je i tak nutná. V případě prs zachovající operace je větší riziko, že se nepodaří odstranit všechny nádorové buňky, navíc se často dostanou už i do mízních uzlin v podpaží. Následné ozařování je tedy bezpodmínečné, chemoterapie vždy nutná není. Pak nebo souběžně s ozařováním následuje zmíněná hormonální léčba formou užívání léků. Ta je na několik let.
A proč nedostávál hormonální léčbu...???
Na tuto léčbu chodí v Brně pán který se narodil v roce 1934 a pomáhá mu...
Nevím, na jakou hormonální léčbu chodí pán, pro ženy, které měly karcinom prsu existuje hormonální léčba formou tabletek (chirurgický zákrok je však nutný). Jenže existuje celá řada druhů rakovinových buněk, které se liší ve vícero aspektech, mimo jiné v tom, zda na ně bude hormonální léčba působit nebo bohužel nikoliv.
Tenhle panák co boxuje hnátkamima i ve spaní má být lovcem? Já si spíš myslím, že naopak některé rádoby slavné ženské šli po jeho penězích. Sice nejsem žena, ani gay, a mám mozek jistě v tomto směru trochu jinak. Na tom pánovi není nic sympatického a tak charismatického, že bych o něj alespoň to pověstné kolo opřel. Některé to ale viděli jinak. Proto dopadli, jak dopadli. A pokud tedy byly uloveny, pak jako pouhá kořist.
No, kořist... záleží na úhlu pohledu :-)
14
Sledujících
0
Sleduje
14
Sledujících
0
Sleduje
Ale to bývávalo před lety a přesto nikdo z konzumentů neměl nadváhu.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ano, před lety jsem také hodně pekla, na vás tedy nemám, ale v principu jsme na tom stejně :-)