Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí a i to málo rychle zapomenou. Pokud má žák k dispozici psaný obsah výkladu, tak má větší šanci na osvojení látky než při pouhém pasivním poslechu téhož obsahu. Důkazem je, že básně se učíme z knih nikoli poslechem. I když může mít vyprávění své osobité kouzlo, většinou hlavní slovo při nabývání faktografických znalostí mají buď stručné chronologické zápisky nebo kvalitní text z učebnice. Správnou racionalizací a reorganizací státní správy nejen ve školství by šlo ušetřit stovky miliard korun.😔
Vidíte, já říkala, že vaše odpovědi píše sciobot, nebo děláte ctrlc a ctrlv🤣jste absolutně bez fantazie
,,Prvňáčci potřebují hodně individuální přístup, což je při pětadvaceti dětech ve třídě velmi těžké. Pro učitele je to leckdy na úkor volného času a vlastní rodiny.“
Nevíte někdo, jak je možné, že dřív to učitelé zvládali? A to nás bylo ve třídě třicet 😉
Protože jsme měli úctu ke starším lidem,tedy i k učitelům..
Proč musí učitel pořád blábolit u tabule o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se lze doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až kolem 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí a i to málo rychle zapomenou. Pokud má žák k dispozici psaný obsah výkladu, tak má větší šanci na hlubší osvojení látky než při pouhém pasivním poslechu téhož obsahu. Dobrým důkazem je, že básně se učíme z knih nikoli poslechem. I když může mít vyprávění osobité kouzlo, většinou hlavní slovo při nabývání faktografických znalostí mají buď stručné chronologické zápisky nebo kvalitní text z učebnice. Úspory jsou jistě možné všude, ale ve školství obzvláště. Školy jsou u nás většinou nanic.
Vy snad na ty vaše odpovědi používáte sciobot🤣
Hlavní příčina je v pohodlnosti lidí, někteří se prostě nechtějí vzdát svého životního stylu. Nemluvím teď o lidech, kteří mít děťátko nemohou ze zdravotních důvodů. Já mám děti tři, s manželem jsme vždy dětem dopřáli alespoň jednou ročně hory, o prázdninách tábory, se školou švp, i když naše platy učitelů byly dlouhodobě velmi hraniční. Přesto jsme to zvládli a vychovali jsme tři slušné a pracující lidi, kteří nás mají rádi. O penězích to opravdu není.
To teď bude každému komu někdo zemře udělána sbírka?
Je to smutné, to ano, ale...nezůstanou úplně bez peněz. Dostanou dávky...a je jich celkem dost. Tedy do 18 let nebo doby studia .
Zůstala sestra 25 let co pracuje, bratr co může na brigády a i mladší sestra může o víkendu do práce.
Nemají příbuzné? Prarodiče, tety strýce?
Prosím, pokud nechcete přispět, raději nic nepište, hlavně ne zlé komentáře. Dětem velmi ráda pošlu nějakou korunu. Je mi to moc líto.
Proč musí učitel pořád blábolit u tabule o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se lze doptat dobrého chatbota, nastudovat online materiály z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud se jedná o popisné vědy. U technických a odborných předmětů lze dostat teoretický základ jako definice, věty, vzorce, značení a manuály činností, ale často i výklad technických zákonů a pouček. Jak je z textu výše zřejmé, až kolem 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Naučit žáky a studenty za 14 let výuky trochu česky a anglicky je velmi žalostný výsledek současného školství. A nezachrání to ani 15 až 20 procent studentů přirozeně nadaných na technické předměty. Výklad na školách bývá často překotný, nepřehledný, nesrozumitelný a vágní, ale i neatraktivní, stereotypní a fádní. Vykládaná témata jsou často pro jedince i společnost nedůležitá a nepotřebná. Měla by být ale naopak zásadní a klíčová. Proto se nedivme, že naše školství se nachází těsně na pokraji propasti. Jen přidání peněz nepomůže.😔🤕
Chatbot tě o přestávce neobejme, ty chytrolíne
Jaké dezynformace???!!! Co si to ten pisalek zase dovoluje??????!!! Vzdit staci mit obicejny selsky mozek a kazdy vi ze je to skoro všechno pravda????!!!! Jedine pan Raychel nám řekne pravdu tak jak skutečně je!!!! A ta karta fialky je prava vím to dokonce ji vydela teta mého kamaráda od syna sousedky tchyne, takže je to pravda?!!!! Jo a očkovat se taki nenechám protoze vakcina nefunguje a dokonce je nebespecna!!!!!! Volim SPD!!!!!!
Vy evidentně žádný mozek nemáte a ten pisálek narozdíl od vás umí česky, prosím, nevyjadřujte se k ničemu, je to ostuda pro Čechy
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pravopis je otázka měsíce. S moderními metodami možná jen týden. A naše zdravotnictví jde každým dnem dolů a dolů, tak nevím, čím se chlubíte. A to nemluvím radši o těch včeličkách a další různé habaďůře na lidi.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
A jsem doma! S vámi končím debatu, protože nikam nevede, jste pravděpodobně velmi nespokojený, závistivý a nešťastný člověk, je mi vás líto, hodně štěstí, pracujte na sobě a uvidíte, ono to přijde!
1 odpověď