.. ano ale neřekli že důchod takového živnostníka bude velmi nízký ... a že tuto paušální dan zavedli už kdysi Socani ... A pro začínající živnostníky .. je to velký handikep ... mohutně investují .. jsou ve ztrátě ... ale tu ztrátu jim budoucí zisky nevyrovnají ... a pokud budou úspěšní, tak brzy překročí daný limit .. a ještě se stanou plátci DPH ... což je buzerace na druhou ...
Vláda nechce, aby jste měl vysoký důchod.
Asi jsi zapomněl, že spousta jak říkáš živnostníků=příživníků je zároveň zaměstnavatelem a pak se podívej kolik platí odvody za své zaměstnance na soc. a zdrav. pojištění, které se navíc u soc. odvodů nikomu ze zaměstnanců do důchodu nezapočítává, zůstane to státu. Zaměstnanec přijde do práce a pracuje, jiné starosti nemá, práci mu dají, jinak nepracuje, naprosto bez starostí, živnostník musí zařídit úplně všechno, kdyby přišel do práce a čekal až..... tak se nedočká a příjem žádný nemá. Zaměstnanec = placená dovolená, živnostník = neplacená, musí si na ní vydělat atd. atd., je vidět, že jsi nikdy příživníkem nebyl.
Příživníci dle § 203 tr. zákona ČSSR spojte se !
Dobrý den a přečetl jste si důkladně odpovědi na finanční správě k paušální dani? Zvláště bod 18 : 18
Jakým způsobem si musí OSVČ vést evidenci příjmů?
Poplatník musí vždy po skončení zdaňovacího období zhodnotit, zda za dané zdaňovací splnil podmínky paušalizace daně z příjmů a má tedy daň rovnu paušální dani, nebo nikoliv. Pro případ, že poplatník nesplní podmínky pro setrvání v paušálním režimu, případně pro paušální daň, bude mít po skončení příslušného zdaňovacího období povinnost podat ve lhůtách podle daňového řádu daňové přiznání a v něm vyčíslit daňovou povinnost.
Proto doporučujeme vést i nadále evidenci v takovém rozsahu, aby byl poplatník případně schopen (při nesplnění podmínek a navazující povinnosti stanovení daně z příjmů a pojistných) tyto povinnosti splnit. Minimálním rozsahem bude evidence příjmů, o kterých by měl poplatník mít přehled i z hlediska registrace k DPH.
Evidenci si musíte při podnikání vést vždy. Pokud však budete platit paušál od libovolného data do ukončení data, kdy nesplníte roční příjem 10 000, anebo jej překročíte, tedy 1 000 001 Kč. v příslušném zd. obd. nebudete mít povinnost podat daňové přiznání.
K paušální dani už vyšlo obrovské množství článků a nikde není pořádně vysvětleno, že se k ní nemůže přihlásit ten, kdo bude mít příjmy z pronájmu převyšující 15 tis. Kč ročně. Resp. může se k paušální dani přihlásit, ale na konci zdaňovacího období by měl na Finanční úřad nahlásit, že nesplnil podmínky pro paušální daň a měl by podat klasické daňové přiznání, přehledy na zdravotní a sociální pojištění ... a jak daň, tak zdravotní a sociální pojištění doplatit. Překvapuje mě, jak může tak podstatná informace novinářům unikat. Pořád se k paušální dani papouškuje to, co jsme už stokrát slyšeli, ale aby se někdo tou tematikou do hloubky zabýval, to ne.
Příjem je stanoven od 10 000 do 1 000 000 Kč/rok.
Takže se vlezete.
Letos jsou ale odvody na sociálním a zdravotním vyšší, celkem dohromady to dělá asi 4 500,- Kč měsíčně + 5469,- Kč, tak to máte skoro 10 000,- Kč měsíčně. Pro malé živnostníky je to nereálné . Když je živnostník poctivý a odvádí daň tak jak má, nemusí se bát žádných kontrol. To si daňové přiznání jednou za rok raději vyplním.
5 469,- již zahrnuje vše, tedy i zdr. a soc. odvod.
Havlíček to řekl jasně.
Čistý zdroj příjmů pro podnikatele - zaměstnavatele.
Takže, zaměstnavatel má příkladně 5 zaměstnanců.
Od EU obdrží prostřednictvím státu a soukromé agentůry která přepošle na žádost podnikatele v daném anticovidovém programu 400 Kč na zaměstnance a ( za to si naúčtuje 150 kč./os./den ).
Zaměstnavatel obdrží na zaměstnance 2000 Kč/den.
Podnikatel vyplatí zaměstnanci za to, že sedí doma a nic nedělá, ( podle svého uvážení ) nějakou částku, třeba 200 Kč/den, - 4000 Kč/měs.
Výsledek = Zaměstnanec co nic nedělá má 4 000 Kč/měs.
Podnikatel co nic nedělá má 20 000 Kč/měs + 8 000 Kč za sebe.
Proč stát nepošle přímo jednotlivě zaměstnancům / evidovaným, tedy rozpoznatelně ověřeným, že jsou zaměstnáni a to dle rodného čísla v systému zdravotního pojištění, plnou finanční dávku ve výši 8 000 Kč/měs.
Proč to tříští a rozmělňuje mezi zprostředkovatele a podnikatele, kteří se obohatí, ovšem opět na úkor všech pracujících, momentálně bez práce?
ještě že ty slečny v kadeřnictví pro psy umí střihat lip jak obyčejné kadeřnice
Ještě jste to nepochopili ? Jdete se zvířetem ke zvířecímu kadeřníkovi, ale kromě psa kadeřeník upraví i kadeře páničce - kovi. Nebo myslíte, že za těmi zavřenými a uzamčenými dveřmi, kde se vstupuje podle zákona po jednom......to někdo kontroluje?
Je zvláštní, že ve všech ,, demokratických státech", které jsme obdivovali, jsou opatření mnohem horší, ale na to se nikdo nedívá. Už je to trapné - omezování svobody. To taky můžu někoho klidně zastřelit a řvát - to je moje svoboda rozhodování , nemusím nic dodržovat a hlavně zákony , za kterými stojí blbá vláda.
Nějak si musí všichni uvědomit, že tady nežijí sami.
Pouze pan Karásek tady žije sám ?
Ať mi nikdo neříká, že není zájem o pronájmy bytů, obzvášť v hlavním městě ..
Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, neni. Byt 2+kk v Praze 10 se nám nepodařilo pronajmout už 3 měsíce. Nájemné nastaveno úměrně situaci.
A to nehorázně vysoce nastavené nájemné před covidem ? Na co se chcete pořád vymlouvat ?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mám hospúdku na vesnici OSVč dostávám od státu cca 15000 měsíčně covid dotace . Platím soc, zdr,5OOO, el plyn.6000,voda 600,intern.500,benzin1000kč .Kde je jídlo a ostatní. No psa můžu nechat utratit ale kdo utratí mě.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odhlas vodu, plyn, elektriku, internet si za dvě kila nabiješ v trafice do mobilu a napojíš do notebooku. A máš ušetřeno 6 100 Kč na žrádlo pro tu němou tvář.
A až pandemáci odtáhnou, tak to zasejc přihlásíš.
Lidi se zas pohrnou....do hospůdky na pívo. Neboj !