Z těhle reakcí na článek o počasí mě nejvíce zaujalo, že některým lidem nejde ani tak o počasí, jako o název území, na kterém žijou. Morava a slezsko je východ naší celé republiky. Ať to napíšu tak, nebo tak, každý snad ví, o které území se jedná. A pak nemají být na světě rozbroje, když i takováto maličkost se někoho dokáže dotknout.
Je to smutné, že v dnešní době se musí varovat před 8 cm vrstvou sněhu ve druhé půlce listopadu. Kde jsou ty časy, o kterých mi vyprávěl můj tatínek, že jako kluk před devadesáti lety si v zimě zápřahu do sání svého vlčáka a ten ho vozil po zasněžené silnici k babičce a dědovi do vedlejší vesnice. 🤓
Na planetě Zemi se v průběhu její existence vyvinulo a také zaniklo nespočet živočišných a rostlinných druhů. Všechno se vždycky vyvíjelo a existovalo ve vzájemné symbióze a rovnováze. Příroda je nekonečně moudrá ale také z hlediska člověka i krutá. Ve snaze zachovat rovnováhu nesmí dopustit, aby jeden druh se přemnožil na úkor druhého. Ale člověk se tomuto zákonu vymknul. Přírodu ničí kvůli svým vzrůstajícím potřebám bez ohledu na dopad tohoto počínání.
Ovšem chování lidstva k přírodě by se mělo řešit rozumnými kroky a ne unáhlenými politickými rozhodnutími, která ve skutečnosti na přírodu žádný pozitivní vliv nemají.
Mě se vybavil v hlavě jeden dokument, shlednuty v TV před několika lety. Nejednalo se sice o boty Nike, ale byly to drahé boty, prodávané v USA, kde se v obchodě točily na podstavci a cena byla vysoká a když ukázali jejich výrobu, tak se člověk nestačil divit. Dělníci to dávali dohromady tzv na koleně v dílně, která vypadala jak z roku raz dva. Kdopak si na nich asi mastil kapsu? Ti dělníci určitě ne.
Je vidět, že u nás v republice je všechno tak skvělé, že zbývá zabývat se už jen takovými věcmi, jako je změna pohlaví, která se týká minima lidí. Když se přestanou dětem vymývat mozky ohledně genderové příslušnosti, budou zase na 99,999% pouze holčičky a chlapečci, tak, jak je to odjakživa přirozené.
Spokojenost s výši jakéhokoli příjmu je relativní. Znám lidi, kteří si stěžují na příjem a přitom mají rodinný měsíční příjem přes
100 000 Kč.
A pokud člověk pracoval a řádně odváděl daně, nemá dnes starobní důchod např
15 000. Nejmenší důchody mají lidé, kteří podnikali a daně z podnikání odváděli minimální. Tím nechci urážet všechny podnikatele, ale někteří to tak skutečně dělají. Též zaměstnanci, kteří dostávají podstatnou část své mzdy neoficiálně na ruku a oficiálni plat berou minimální. Pro ty je pak katastrofa i marodeni, berou minimální nemocenskou. Každý se musí řídit svým rozumem.
No, tak já mám bohužel s mnoha lékaři špatnou zkušenost. Poslední zkušenost v příbuzenstvu je taková, že paní doktorka obvodní léčila pacientce rakovinu jazyka dlouhodobě antibiotiky a teprve po dlouhé době na vlastní žádost pacientky ji poslala na odborné vyšetření. Výsledek - rakovina v pokročilém stadiu. To je prevence jak hrom.
Kdyby téměř veškerý průmysl a obchodní řetězce nebyly v rukou cizích vlastníků, kteří z nich vyinkasují ročně stovky miliard Kč a s penězi se řádně hospodařilo, nemusel by náš stát být v tak špatném stavu. Úpadek našeho státu už začal po r. 1989. A stále pokračuje.
Mladí lidé si neuvědomují, že za 30 nebo 40 let už nebudou v tak dobrém zdravotním stavu, aby mohli pomalu v 70 letech chodit do práce.
Dobrý kuchař jde pracovat někam, kde si slušně vydělá,. Ve školní jídelně to pravděpodobně nebude. A podle toho ta jídla také někdy vypadají. Se spotřebním košem se blbnulo už opravdu dávno, ve školní jídelně jsem kdysi pracovala a tak vím, o čem mluvím.
Školní jídelna stejně nenaučí děti zdravě jist, oni to jídlo prostě nesnědí, když jim nechutná. Větší děti ani na oběd nejdou, když je to nějakej blivajz a místo toho si bohužel raději koupí zcela nezdravé brambůrky a pod.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Na pohádku jsem se ani nepokoušela dívat, tudíž nevím. Zajímalo by mě jenom, kolik dětí sleduje všechny ty pohádky, které v tento čas nahradily nekonečné množství detektivek, vysílaných po zbytek roku. Ať už se jdou s těma pořadama vycpat. TV sledují minimálně.
1 odpověď