To s tou mateřskou předjímáte, ale jinak ano. Ale ok, chápu, ze vy asi vidíte rovnítko mezi tim, ze partner zemře a o deti se nemuze starat a mezi tim, ze se partneri rozejdou, oba se o deti mohou a musi stale starat, i kddyz nekteri holt svým povinnostem nedostávají. Ja tam rovnítko prostě nevidím, coz neznamená, ze si myslim, ze by snad druha situace byla snadná.
Žádná rovnítka nehledejte. Neznáme rodinnou anamnézu, nevíme proč 3 týdny po porodu jela rodičům ukázat miminko, když rodiče mohli přijet k ní atd. Že nebyli manželé, to si ti mladí uvědomí až když je už pozdě. Před svátkama jsme všichni rozlítostnění, ale snadno se zapomíná na potřebnější, kteří by finanční sbírku potřebovali víc a nežádají. Nezapírám, že je mi nesmírně líto této tragédie, ale neunášejme se přemrštěně emocemi a držme se rozumu. Pořád je to rodinná tragédie a tudíž napřed se musí řešit v rodině, a pokud to rodina nezvládne, pak je namístě sbírka. Nejsem zastáncem "hurá" akcí. Vypadá to, že jsem bez citu, ale opak je pravdou. Časem se u nás vytratil slogan, že rodina má držet po hromadě, tak ji dejme šanci, ať se stmelí. Krásné svátky.🌲
Tak otec má povinnost platit výživné - tam by stát měl pomoci zejména lepší vymahatelnosti práva, ale lidi zas moc exekutory nemusí, ze.
A dnes máme v ČR i zálohované výživné, kdy tedy společnost platí namísto nezodpovědných rodičů, kteří se o své děti takto nestarají.
Takze principy a důsledky nejsou stejné. V případě rozvedeného rodiče má ten druhy nástroje , jak z nej peníze dostávat. Mozna by to mohlo být rychlejší apod., ale ty nástroje nějaké má. A ten, co odešel ma stále tu povinnost vůči dětem.
Ale máme i sociální příplatky pro tyhle a jiné případy.
Tak otec má povinnost platit výživné - tam by stát měl pomoci zejména lepší vymahatelnosti práva, ale lidi zas moc exekutory nemusí, ze.
A dnes máme v ČR i zálohované výživné, kdy tedy společnost platí namísto nezodpovědných rodičů, kteří se o své děti takto nestarají.
Takze principy a důsledky nejsou stejné. V případě rozvedeného rodiče má ten druhy nástroje , jak z nej peníze dostávat. Mozna by to mohlo být rychlejší apod., ale ty nástroje nějaké má. A ten, co odešel ma stále tu povinnost vůči dětem.
Ano. Bude brát sirotčí na děti, vyřídí mateřskou dovolenou pro některou babičku a možná dostane i něco na bydlení. Akorát nebude pobírat vdovský důchod.
Boha jeho, tenkrát nebyl u nás k mání standardní lék na předpis na ředění krve. Naprosto banální věc! Až 150 km od nás, ve Vídni. Místní lékárník akceptoval předpis vydaný lékařem v ČSSR, ale lék musel být uhrazen v místní měně. Dál musel být propašován přes železnou oponu. Kdyby tátova kamaráda tehdy chytli, skončil by v kriminále. Riskoval, aby pomohl... Jiní udávali. To byla doba, že? Upozorňuji, že šlo o běžně dostupný lék, žádnou speciální léčbu... Musel si ho zaplatit za šilinky, které samozřejmě veksloval na černo. S pingly nebo zahraničními studenty dolary za koruny v nevýhodném kurzu. Ty se pak daly směnit za šilinky přímo ve Vídni. Vždy byly, jsou a budou diagnózy, které se nevyléčí. Všude. Dnes buďte vděčná za vývoj medicíny a za fakt, že zdravotní pokladna vám uhradí všechno zásadní. Mnohé léčebně postupy byste ze svého zdravotního pojištění, tedy odvodů které odvádíte vy i váš laskavý zaměstnavatel nezaplatila, ani kdybyste pracovala a odváděla 200 let. Některé léčby jsou v řádech milionů, běžný zaměstnanec za celý život neodvede ani milion. Někteří dokonce ani korunu, přesto mají tento vynikající systém plně k dispozici...🙂
Který to byl lék? S tím dnešním systémem máte pravdu. Dříve lékarny vydávaly oběžníky pro lékaře, kde byl seznam léků, které nejsou na skladě, ale zároveň uváděly, který lék je nahradí. To dnes asi chybí.🌝 Brufeny, než se začaly dovážet si lidé nechávali vozit z Jugoslávie.
Samozřejmě. Ovšem za socialismu byly určité léky, na které stát potřeboval devízi, určené jen pro prověřené soudruhy. Ty léky byly i tehdy, vždyť vám to autorka jasně uvádí ze své praxe v článku. Akorát ne tam, Kde byly potřeba...
Také jsou dnes problémy s léky a operacemi, které dnešní pojišťovny neproplácí a musí se pacienti léčit v zahraničí až po sbírkách? A to jsme 35 let po revoluci. Každému pacientovi se dostalo přiměřené péče. To, že papaláši měli své lékaře, to je pravda. Ale dnes je nemají? Dříve byla pro obyč.lid dostupná křížková lázeňská léčba na každý prd. Dnes si musíte o ní požádat, protože už pro domorodce nebylo místo. Cizinci méli donedávna přednost. Věřte mi. Dříve obvodní lékař, např. podle příznaků, poznal akutní slepé střevo atd., protože byli lepší diagnostikové. Dnes k tomu potřebují ultrazvuk! A co autor psal o alergiích? Jsou to diagnózy, které i dnes se nevyléčí, jen se zmírňují příznaky. A je jich čím dál víc.Nejsem a nebyla jsem komunistka, ale tento článek provokuje. Jen můj názor.
Jo, tak to bylo. V roce 1990 doba dožití činila 67,6 roku u mužů a 75,4 roku u žen. V r. 2019 — se Češi dožívají 76,2 roku, Češky 82,1 roku. Jasny dukaz, ze pi. Mudrova popisuje bezny bolsevicky standard ve zdravotnictvi a v zivotnim prostredi.
A napadlo někoho, že všechno se zdokonaluje? Třeba vyšetřovací metody, operační zákroky, léčba nemocí na které ještě žádné léky nebyly? Kdy se třeba dostaly do nemocnic jehly na 1 použití? Napřed je měli pražáci, pak kraje a naposled okresky. Jen se podívejte na vybavení okresních nemocnic, které dříve neměly ani Sanops. Pro mne srovnávání s nesrovnatelným. Krásné svátky.
Samozrejme, autor rika vyroky, ktere se vubec nezakladaji na pravde a jsou jen jeho predstavou, jeho zpusobem vykladu. Pravdepodobne je to prave on, ktery vitezstvi Oskaru Hesovi nepral, coz nevim proc, protoze tancil skutecne skvele. Otazka zda je nekomu mlady kluk sympaticky nebo ne, to az tak s tancem nesouvisi, a to, ze zdedil talent po rodicich prece take neni provineni.
Již závodně tančil, čili nebyl amatér. Porota v každém případě nadržovala.
Evo, to v dnešní době opravdu lidé nepochopí legraci a musí jen útočně útočit. Pán to upřímně napsal upřímně a hezky.
Normální člověk opravdu nejde do centra s 121tisc v kabelce.
Buď musí být s prominutím cvok nebo ty peníze nejsou úplně košé, těžko půjdu sednout do bistra, nechám tam ležet kabelku s tolika penězmi.
Škoda, že se už asi nedozvíme , jak to s paní seniorkou dopadlo. Upřímně. Je mi líto všech posměváčků, kteří si berou na paškál důchodce. Pro ně by bylo vhodné se občas postarat o své rodiče nebo aspoň 1x absolvovat exkurzi do domova důchodců, aby si uvědomili, že stáří není k smíchu.
Tolik možností.
Etc...etc...etc...
Jste trapný!
5
Sledujících
1
Sleduje
5
Sledujících
1
Sleduje
Možná čistila okna... Už je to tu jak někde...