Opozice toho ve sněmovně už asi víc udělat nemohla, protože pětikoalice, opojená svojí stoosmihlasou většinou, ke které se vládní strany dostaly podvodem, když v v předvolebních slibech a ve vládním prohlášení občanům slíbily něco úplně jiného, než co prosazují teď, ignorovala všechny opoziční námitky a vládní návrhy protlačila, zcela bez ohledu na pravidla právního státu, kde je právní retroaktivita nepřípustná a kde má být respektováno právo parlamentní menšiny v debatě protestovat proti vládním záměrům.
O tom, jestli to vládnoucí pětikoalici projde, teď budou rozhodovat senátoři a nově zvolený prezident, případně nakonec Ústavní soud.
Pověsti vládních stran to ale v žádném případě neprospěje.
Pokud si někdo naivně myslí, že lze trvale udržovat systém, který mnoha investorům dlouhodobě zajistí značný bezpracný zisk, tak se velice mýlí.
Buď je připisovaný zisk pouhá iluze, co žádný reálný podklad nemá, a oklamaní investoři pak hodně brzy nad svým výdělkem spláčí, nebo si příjemci bezpracného zisku přivlastňují finanční prostředky, o něž jsou okrádáni lidé, kteří nově vzniklé reálné hodnoty opravdu vytvářejí, což postupem času ve společnosti asi vyvolá pocity hluboké nespravedlnosti, jaké mohou přerůst až do rozsáhlých sociálních bouří a ty pak mohou vést ke zhroucení celého systému.
Nejsem ochotna hlasovat ani pro jednoho z oněch dvou prezidentských kandidátů, kteří postoupili do druhého kola. Nedůvěřuji rorož ani jednomu z nich a nedokáži se rozhodnout, který by asi byl pro ČR menším zlem. Hlasování v druhém kole se proto zdržím a konečné rozhodnutí přenechám mladším. Vždyť to, koho si teď za svého prezidenta vyberou, ovlivní jejich budoucnost.
Jestli si dopolední návštěvou U Jezulátka chtěl pan Babiš vylepšit volební preference v prezidentské kampani nebo tam chtěl jen prosit za odpuštění svých mnoha hříchů, například tomu, že se ve funkci předsedy vlády ve veřejném prohlášení po vypuknutí aféry s čerpáním dotace pro Čapí hnízdo dopustil křivé přísahy (na zdraví svých dětí !!!!), s jistotou opravdu vědět nemůžeme. Skutečnost však je, že v té době měl plnit svoje pracovní povinnosti při jednání poslanecké sněmovny, do které se nechal zvolit.
Médiím,. které Pavlovi, Babišovi a Nerudové poskytovaly mnohem více času a prostoru než měli k dispozici ostatní kandidáti, se podařilo veřejnost přesvědčit, že šanci na zvolení mají pouze tihle tři uchazeči o prezidentskou funkci, třebaže mezi dalšími kandidáty byli i lidé, kteří nebyli zatíženi podobnými prohřešky jako tihle tři .
Nerudová a Pavel spoléhali na podporu voličů, kteří Babišovi nevěří, a Pavel přitom půspbil sebevědoměji a klidněji než Nerudová.
Ve druhém kole rozhodne, zda u voličů převláží nedůvěra k Babišovi nebo k politice současné vlády. Na mne věrohodně nepůsobí ani Babiš ani vláda.
Ať už druhé kolo dopadne tak nebo tak, neztrácejme naději, že naše republika příští roky přežije a v budoucnu se snad dočká lepších časů.
Média se nám snaží vnutit myšlenku, že v těchto volbách mají voliči na výběr pouze jednoho ze tří nejvíce propagovaných kandidátů.
V prvním kole prezidentských voleb však, na rozdíl od televizních debat, stojí všichni kandidáti, kteří splnili zákonné podmínky, na jedné startovací čáře. Volební výsledek proto vlbec nemusí odpovídat záměrům manipulátorů, kteří se pokoušejí podprahovými sugescemi ovlivnit české voliče tak, aby hlasovali v rozporu s tím, co by opravdu bylo v souladu s potřebami a přáním většiny občanů.
Zavedení tzv. superhrubé mzdy bylo od samého počátku špatným nápadem a nynější snaha o její obnovení je dokladem vládní nabubřelosti a nekompetnosti. Je zrůdné, že poslancům a vrcholným politikům jejich přehnaně vysoké platy, které vůbec neodpovídají špatným výsledkům jejich práce, ještě více narostly, s odůvodněním, že to je dáno platnými zákony, zatímco ostatním lidem v ČR je vládními politiky vysvětlováno, že zákony týkající se příjmů neprivilegovaných daňových poplatníků se nutně musí změnit tak, že prostý lid se bude muset ještě více uskromnit.
Chápu, že překotný růst státního dluhu není dobrý jev a je potřeba ho zabrzdit, jenomže v takovém případě musí jít vládnoucí "elita" svému národu příkladem a hodně ubrat ze svého přepychu a pak teprve bude mít právo žádat v zájmu budoucnosti příštích generací nějaké další finance i od občanů, kterým už tedˇ po zaplacení naprosto nezbytných základních životních potřeb příliš peněz nezbývá.
Na partnery v EU ale nebrala ohled ani Angela Merkelová, když, v rozporu s tehdy platnými unijními a mezinárodními právními předpisy, nezodpovědně povzbuzovala ilegální migranty ze zeměpisně a kulturně velmi vzdáleného islámského prostředí k hromadným výpravám za snadnějším životem do Německa. Lehkomyslně prohlašovala, že to Německo zvládne, a když pak zjistila, že to zvládnout nedokáže, donutila ostatní státy EU, aby se na řešení toho nebezpečného a velice nákladného problému také podílely.
Důchodci ovšem také ( společně s ostatními ) chudnou již teď.
Důchody jsou valorizovány se zpožděním a pouze podle míry inflace v předchozím období a tak prudce stoupající drahota základních životních potřeb rychle připraví důchodce o úspory, které si v produktivním věku našetřili na zajištění klidného stáří. V mnoha místech ČR, kde dobře placenou práci těžko hledaj i zcela zdraví mladí lidé, pak jsou důchodcům rady sebestředných a v blahobytu žijících pražských papalášů, že by si důchodci měli ke svému důchodu hledat možnost přivýdělku, slušně řečeno, na nic.
Pan Dědeček se sice výrokem Pekarové Adanové může cítit dotčen a poškozen, jenomže skutečností je, že podnětem k tomu výroku byla zjevná snaha Babiše a Nagyové znemožnit v nejbližších měsících dokončení soudního řízení v kauze možného dotačního podvodu pří čerpání dotace pro Čapí hnízdo. Je dobře, že jim jejich taktika nevyšla
Tahle vláda zřejmě nepotřebuje mít na vedoucích pozicích na ministerstvech odborníky, ona si tam místo nich hodlá dosadit své četné dobře placené politické náměstky, kteří svědomitě dohlédnou na to, aby všichni podřízení ministerští úředníci bez odmlouvání plnili všechny příkazy "strany a vlády".
Podobnost s poměry před sametovou revolucí je asi jenom náhodná - nebo snad není ?
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
V době, kdy českým zemědělcům prudce vzrostly vstupní náklady (ceny energií, hnojiv a krmiv) mnohdy i o stovky procent, tak jim logicky nezbylo nic jiného, než tento nárůst alespoň částečně promítnout do ceny svých výrobků (pokud se raději nerozhodli svoje podnikání ukončit). Když jim teď Stanjura chce navíc ještě snížit dotace do zemědělské výroby, které už teď jsou v ČR mnohem nižší než ve většině sousedních zemí, tak české zemědělství asi dost rychle zanikne a náš stát pak bude zcela závislý na dovozu potravin ze zahraničí. To by však znamenalo úplný zánik naší národní bezpečnosti a suverenity.
2 odpovědi