Většina z nás o tom často nepřemýšlí, pokud vůbec. Chceme se cítit pohodlně, mít na sobě něco praktického, vhodného a líbit se samy sobě. Nad tím, co vyzařujeme, už se příliš nezamýšlíme.
V letošní sezoně se na kurtech zatím trápí. Přesto na sebe stříbrná medailistka z pařížské olympiády strhla pozornost. Chorvatská tenistka Donna Vekičová potěšila fanoušky focením pro lifestylový časopis Elle.
Ty nejlepší příběhy píše sám život. A ten, jak Novozélanďanka Maire Cliffordová potkala svého budoucího chotě, Skota Andyhi Baina, zatímco její tehdejší partner usnul během dlouhé cesty vlakem z Londýna do Edinburghu, patří k obzvláště povedeným. Náhodné setkání v kuřáckém vagonu oběma zcela změnilo život.
Dům plný historie a elegance, kde za každým rohem čeká příběh. A kolem něj nádherná, neobyčejně romantická zahrada s jezírky a vodními cestami. Přesně takový je Mill House (Mlýn), nádherné sídlo v anglickém Sutton Courtenay, které vlastní známý režisér Tim Burton. Nyní je stavení, se vší tou zelenou krásou vůkol, na prodej, a to v přepočtu za 130 milionů korun.
Britská vláda spouští celostátní vyšetřování případů skupinového sexuálního násilí. Měly se jej podle médií dopouštět skupiny mužů, často původem z Pákistánu, na mladých či nezletilých dívkách.
„To musíš ochutnat.“ Věta, která zazněla v rozhovoru s šéfkuchařem roku Janem Knedlou několikrát. V různých souvislostech. A vlastně ho dokonale vystihuje. Slýchal ji od svých prarodičů, od oblíbeného mentora a říká ji i on sám.
Tisícům pacientů s rakovinou krve v Anglii bude jako prvním na světě nabídnut průkopnický lék přezdívaný „trojský kůň“, jenž se vkrade do rakovinných buněk a zničí je zevnitř. Průlomový belantamab mafodotin může ve srovnání s běžnou léčbou oddálit nástup mnohočetného myelomu, což je druh rakoviny krve, až téměř trojnásobně.
Příslušník italské finanční policie rozmluvil sebevraždu mladému českému tenistovi, který se pohyboval u železniční tratě ve městě Porto San Giorgio, píše italský tisk. Policista si nezletilého tenisty všiml náhodou.
„Mami, ty vážně nevíš, co to znamená?“ obrací dcera oči v sloup a teatrálně si dává dlaň čelo, kdybych náhodou z výrazu obličeje nepochopila, že mě považuje za relikvii z časů, kdy nebyly ani mobily. Tomu těsně předcházela doba kamenná.
Úder izraelského letectva ochromil íránské velení a demonstroval drtivou technologickou převahu. Pokud je ovšem cílem definitivně zničit íránský jaderný program, pak jsme svědky pouze úvodního dějství delší partie.
Výzkumníci společnosti Apple zjistili zásadní slabinu špičkových modelů umělé inteligence. Podle nich dochází u velkých modelů uvažování (LRM) k úplnému zhroucení přesnosti při řešení komplexních problémů. To vyvolává pochybnosti o možnosti dosažení obecné umělé inteligence (AGI), která by se vyrovnala lidské inteligenci.
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) od úterního rána provádí rozsáhlou razii na desítkách míst v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji.
Změna je život. České tenistky v Billie Jean King Cupu od příštího roku povede bývalá hráčka Barbora Strýcová. Vystřídá Petra Pálu, který je v této funkci od roku 2008. A se šesti fedcupovými tituly se stal nejúspěšnějším kapitánem v dějinách týmové soutěže.
Ukrajinské letectvo oznámilo, že v sobotu ráno nad Kurskou oblastí sestřelilo ruskou stíhačku Suchoj Su-35. O ztrátě letounu píší i ruští vojenští blogeři. Su-35 je vůbec nejmodernější ruská stíhačka nasazená ve válce. Rusko jich ztratilo už několik.
Asi nejoblíbenější britský jahodový dezert Eton mess je velmi jednoduchý, ale vynikající. Ke klasickým jahodám se šlehačkou, které známe a milujeme i u nás, přidávají ve Velké Británii rozdrcené křupavé bílkové pusinky: hra textur a chutí, která tak vznikne, je bez přehánění silně návyková.
Atletickým mistrovstvím Asie v jihokorejském Gumi zmítá skandál íránské výpravy, který už se v západoasijské zemi řeší na nejvyšších místech. Dva atleti a reprezentační kouč byli zadrženi kvůli obvinění z hromadného znásilnění, už předtím byl jeden z členů výpravy přistižen při krádeži.
Další povedená nedělní premiéra České televize! Dramatický snímek Němá tajemství s Janou Plodkovou a Mariánem Mitašem v hlavních rolích diváky nadchl. A pochvalnými komentáři na jeho adresu nešetří.
V dramatické okamžiky se proměnila loni na podzim cesta do hudební školy spolužáků Nikoly Bohatové a Eliáše Salanského z třetí třídy liberecké Základní školy Husova. Překvapila je neobvyklá situace. Žena křičící o pomoc, kterou na ulici napadali dva muži. Zatímco dospělí kolemjdoucí dělali, že nic nevidí, děti to jen tak nenechaly. Za svůj čin nyní dostaly v pondělí medaili města.