A mně se stýská po kamenných antikvariátech. Je jich čím dál tím méně, bohužel. Ten pach starého papíru, prachu, , kůže a tiskařských barev! Police s knihami, krabičky s pohlednicemi a plakáty, za pultem morous, výstředník nebo básník. Lehké přítmí a pocit, že někde v koutě je otočné zrcadlo a za ním - bůh ví?
To Knihobot nenabízí...
Já vím, že ztrátu lidských životů nelze srovnávat s ničím, ale přesto je mi smutno i jako znalci historie: zničené Huljapolje! Místo, kde byl založen a existoval - v podstatě utopistický - stát "baťky Machno"! Je to podobné, jako by okupanti rozstříleli třeba Herrnhut, kde jsou památky po Jednotě bratrské nebo rozbombardovali Tábor, nebo třeba zničili Christianii v Dánsku. Protože kromě "velkých dějin" a "velkých památek", jsou také mikrodějiny, které jsou neskutečně zajímavé. A anarchistický Machnův stát, byť měl jepičí život, patřil mezi ně. Kulturní ztráty jsou děsivé, i když jinak, než ty lidské...
Taxy by měly být zavedeny i v Praze! To, jak to vypadá nyní, začátkem dubna, v pražských ulicích v centru, nepamatuji v minulosti ani během vrcholící letní sezóny. Dokonce i v postranních uličkách Starého Města, na Jánském vršku či v někdy zcela pustoprázdných Vojanových sadech, byly včera stovky (!!) turistů. Pocit, že jsem v Praze doma, zcela zmizel. Můj domov zaplavili Avaři...
Informace pro paní Slámovou: těžší než soudobá maturita to opravdu není. Předpokládám, že paní zažila maturitu v dobách, kdy se nepsal začátkem dubna sloh z Čj a jazyků, tři týdny na to didaktické testy z Čj, jazyků, matematiky a dalších předmětů a koncem května týdenní maraton ústních zkoušek, načež asi po 14 dnech následují přijímačky na VŠ! Chceme ty děti/mladé lidi úplně zdeptat?!
Zarazil mne výraz "v líbivem stylu" ve vztahu k stávajícímu muralu. Je to klasická (realistická) malba, bravurně provedená. Má historizující téma, které mnoho chodců donutí se zastavit, hledat a identifikovat historické osobnosti a situace. Není to jen "dekorativní zeď". Zatím co muraly zde odprezentované jsou "dekoračky", které se skutečně mají predevším líbit! To není kritika těch maleb, spíš poukázání na zmatené používání pojmů novináři.
Doufám, že toto rozhodnutí napadne nějaký mladý právník, který si na kauze udělá ostruhy. Protože stejným způsobem bych mohla preventivně platit dálniční známku (chodím pěšky po silnici, ač nemám auto) nebo stočné (ač z vlastní studny, ale piji vodu). 12 krát do roka 150 Kč, to je 4-5 kvalitních knih; místo televizní produkce, kterou nesleduji již 31 let!
Použiji přímo vyjádření autora: v té knize očividně chybí pasáž o tom, jak oba kluci dostali pár facek!
Facku by měl dostat nakladatel, editor i autor. Příběhy (a to platí "od pradávna" čili již od předliterárního období), vysvětlovaly smysl, obsah a původ světa, tabuizovaly nevhodné (!!!) jednání, upevňovaly společenství, atd. Osobně očekávám od nejen dětských knih totéž - ať jsou to knihy od Lindgrenové, Fučíkové nebo třeba od Gaimanna.
Kniha recenzovaná výše je nejen nevhodná, ale i zbytečná.
Větu, že úprava má za cíl "interrupce znechutit" považuji za zcela otřesnou! Ukažte mi ženu, které činí radost podstoupit interrupci! A informace na obalu? Není to nic zavazujícího, ani nic, co by ženu nutilo interrupci nepodstoupit. Je to INFORMACE.Stejného druhu, jako info na tabákových výrobcích, nebo na hračkách apod. Rozhodnutí je na každé ženě.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
A to ani nikdo (zde v diskuzi ani během diplomatických jednání) nezmínil osud soudobých krymských Tatrů, kteří prchli před Rusy z okzpovaného Krymu částečně do exilu, částečně jsou vězněni a vražděni putinovým režimem! Těm Evropský parlament sliboval na začátku války zastání a pokud vím, USA též. Trochu mi to připomíná osud Kurdů.