Co jsou to varovky ani kolik tuku má v sobě údajná pokuta se člověk z článku nedozví. Nedozví se vlastně vůbec nic kromě toho, že jsou mezi námi lidé, kteří tvrdošíjně prosazují vlastní názor a "spravedlnost" a je jim naprosto jedno, že s nimi nikdo nesouhlasí. Takového šoféra potkat je o strach. Je ukrytý lépe než policejní hlídka a způsobem myšlení dost nebezpečný. Mimochodem - článku jde dát minimálně dvě hvězdičky. Proč? Podle mě je i jedna moc.
Naprosto souhlasím. Také jsem to kdysi považoval za jasné odsouzení komunistických projevů totality. Jak jsem se mýlil! Jde o mnohem univerzálnější geniální dílo. I ten zmíněný newspeak. Nejde jen o to, že válku agresor nazývá speciální vojenskou operací. Zameťme si před vlastním prahem - o černé v určitých souvislostech nesmíte mluvit jako o černé, z nepřítele je mávnutím proutku spojenec a ze spojence nepřítel. Na internetu (je jedno jestli z blbbosti, opilosti nebo ze vzteku na cokoliv) napíšete "zakázaná slova" a v lepším případě zmizíte ze sociálních sítí, v horším na vás vtrhne policie a prokurátor podá žalobu. Nemusím s těmito projevy souhlasit, ale v okamžiku, kdy případný trest za "blbý kecy" je vyšší než za to, že mi někdo vykrade auto nebo mě bezdůvodně zmlátí na tramvajové zastávce ... tak je něco špatně.
Jestlipak pana Kofolu nebo pana Mattoniho napadlo, že už dávno recyklujeme a zálohování PET je jen další opruz na zákazníka? Poctivě třídím plasty. Občas mě neskutečně naštve, když ke žlutému kontejneru přitáhnu velkou tašku s vytříděnými plasty a je tak plný, že se s tím nákladem vracím domů. Přesto třídím. Jenže ty lahve jsou sešlápnuté, aby zabraly co nejméně prostoru. Zálohování znamená, že mě výrobce nutí je uchovávat v původním objemu, což je neúnosné. Bydlím v paneláku, nikoliv v rodinném domku, prostor na podobná kreativní řešení prostě nemám a nemíním uvolnit jednu postel jenom proto, že si to výrobce usmyslel jako lepší řešení. V případě zálohování se tedy musím obejít bez kofoly a mattonky. Napadlo to marketéry a obchodníky? Stojí jim to za to?
Naprostá neschopnost EU. Pitomosti typu zářivky místo žárovek (ty naštěstí zmizely přirozeným vývojem technologií samy), emisní povolenky, nesmyslné omezování normálního technologického vývoje aut - to umí prosadit proti odporu podstatné části laické i odborné veřejnosti. Střídání času, které dnes nemá žádné racionální zdůvodnění kromě historických souvislostí, to je nad síly EU! Desítky milionů lidí dvakrát ročně štelují odpovídající množství hodin (zdaleka ne všechny jsou řízeny DCF), hodinek, mikrovlnek, palubek aut, fotoaparátů ... jen proto, že státy se nedohodly! Je smutné, jaké jsme stádo a co si dáme líbit.
Mantra "zklidňování dopravy" je naprostý nesmysl. Využívá nástroje, které dopravu naopak zhušťují a vytváří nové problémy, které původně neexistovaly. Zářným příkladem je Hlávkův most. Odporné kolíky znepřehledňují průjezd tak strašně, že pro řidiče je dost těžké se trefit do pruhu, kterým se pořebuje dostat. Sledovat navíc nějakého cyklistu, na to moc nezbývá. Naštěstí jsem tam viděl za celou dobu jen jednoho. Totéž platí pro "červené vlny". Prostě neprojedete plynule třeba i 40 (ikdyž proč ne 50 km/h) po rovných přehledných úsecích. Vážení zelení můžete se zamyslet nad tím, kolik vámi proklínaného CO2 NAVÍC vznikne každou zbytečnou červenou, které řidiče donutí zastavit a rozjet, ač to provoz nevyžaduje? Jen nevím, koho v Praze volit, aby tyhle nesmysly (včetně betonových zátarasů v jízdních pruzích) zmizely a mohli bychom všichni v Praze - řidiči, chodci, cyklisti - koexistovat bez vzájemné nevraživosti.
Poznat názor chlapa - to by chtělo trochu víc empatie. Pro něj, ne jen pro tu holotu kolem, která držkuje, odmlouvá a jedna neví, kam dřív. Ten váš partner (!) není zrovna neschoný nýmand, jak sama přiznáváte. Postavit dům a zaopatřovat rodinu bez dluhů, to je hodno úcty a obdivu. Dokud tedy penězovody s vaším přispěním pokrývaly vše potřebné, byl v klidu. Nyní část příjmů vyschla (jste na mateřské) a je ohrožen standard dosud úspěšné schopnosti "postarat se o rodinu". Pravděpodobně dělá, co umí, ale pokud se nechce "uštvat" (to by vám moc neprospělo lidsky ani ekonomicky), oprávněně hledá, kde zdroje jsou, ale nepřispívají, tedy absence příspěvků od vašeho ex. Důsledkem toho, že nejste manželé, ale jen partneři, je to, že nejde o chybějící příspěvek do společného, ale jen do vašeho. Pak to nutně musí chtít po vás, na vašeho ex je naprosto bez nároku cokoliv řešit. A teď trochu té empatie. Zkuste se vžít do pocitu chlapa, kterému puberťačky jen odmlouvají a negují i to podstatné (jako ostatně nejspíš i vám), pro něj navíc s argumentem "ty nejsi náš táta, tak nekecej". A přesto ze soužití s vámi pro něj jaksi automaticky vyplývá povinnost je ekonomicky zajistit tak, jako vlastní děti. Nemá to s váma jednoduché a váš útěk to nejspíš nevylepší.
Odjet kamkoliv je záležitost možná podivná, ale mávnutím proutku zvratitelná, pokud je k tomu důvod. A ten vážný důvod tady je, ale je naprosto nevyhnutelné ho dotyčnému ihned dát vědět. Jedině tak se můžete dozvědět, na čem jste a uspořádat si život podle toho. Nepokoušejte se v reálu prožít nultý díl triptychu "Jak dostat tatínka do polepšovny". Udělat to vědomě je s ohledem na SPOLEČNÉ dítě neodpustitelné. Proč partner zmizel, to nevíte, ale je s podivem, že nad tím fantazírujte a hledáte radu tváří v tvář něčemu, co je skutečnost a ovlivní celý váš život. Doufejme, že i život vašeho partnera.
Tisková konference svolána na 13:30. Hodinka zpoždění - a NIC. Ať si počkají nejen novináři, ale všech 10 milionů obyvatel ČR. Ono se jich to sice nejspíš bude týkat, ale plebs musí s dychtivostí čekat, co Velký a jeho ansámbl vyplodí. Zpoždění 15min (tzv. akademická čtvrthodina) je akceptovatelné, ale tohle je vrchol neslušnosti, zpupnosti, velikášství, pohrdání zbytkem světa (nebo aspoň lidmi, kterým se rozhodli vládnout). Pan Mňačko měl pravdu - moc opravdu chutná. Styďte se pane akademiku Fialo! Stouplo Vám to premiérství do hlavy nebo nedokážete odhadnout čas, potřebný k dohodě ve Vámi řízené vládě? Co takhle stanovit si třeba až přehnanou rezervu času a pak na ten termín nechat čekat těch pár myslitelů, co se dohodli, místo 10 milionů lidí, kterým určujete život? Děkuji za odpověď, pane Fialo.
Vážení, můžete mi prosím poradit, koho volit, aby přestaly podobné nesmysly? Zjevně jde o hamižnost a chuť nahrabat co nejvíce, aby bylo co vhodně rodělovat. Moc bych si přál, aby Prahu řídil člověk, který tady v dětství "hrál kuličky" (parafráze na pana Wericha). Nic proti naplaveninám, ale chachar "odkukoliv" prostě nemůže mít k městu dost silý citový vztah. Pod pojmem ekologie spíš vidím včas vyvezené kontejnery na tříděný odpad než červené vlny, které cíleně nutí auta zbytečně zastavovat a znovu se rozjíždět. Existuje partaj, která by podporovala koexistenci a toleranci chodců, cyklistů a řidičů? Cyklostezky "nikam" a betonové bariéry, které mě nasměrují přímo na chodce bez možnosti vyhnutí, pokud na přechod vleze fakt nečekaně, to opravdu neřeší. Bludište na předměstí Hlávkova mostu je odstrašující příklad. Je vůbec ještě někdo, kdo tohle nechce?
Vážení, můžete mi prosím poradit, koho volit, aby přestaly podobné nesmysly? Zjevně jde o hamižnost a chuť nahrabat co nejvíce, aby bylo co vhodně rodělovat. Moc bych si přál, aby Prahu řídil člověk, který tady v dětství "hrál kuličky" (parafráze na pana Wericha). Nic proti naplaveninám, ale chachar "odkukoliv" prostě nemůže mít k městu dost silý citový vztah. Pod pojmem ekologie spíš vidím včas vyvezené kontejnery na tříděný odpad než červené vlny, které cíleně nutí auta zbytečně zastavovat a znovu se rozjíždět. Existuje partaj, která by podporovala koexistenci a toleranci chodců, cyklistů a řidičů? Cyklostezky "nikam" a betonové bariéry, které mě nasměrují přímo na chodce bez možnosti vyhnutí, pokud na přechod vleze fakt nečekaně, to opravdu neřeší. Bludište na předměstí Hlávkova mostu je odstrašující příklad. Je vůbec ještě někdo, kdo tohle nechce?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Puritáni všech zemí spojte se!
1 odpověď