Žádné konstruktivní jednání ANO nechce a je to i logické - to by totiž potom nemohli přijít s nějakým geniálním "řešením", které jim zajistí více voličů. Kdyby s tím "řešením" přišli už teď na té schůzce, odborníci by to po právu rozcupovali a tak by těžko mohli to samé, dávno vyvrácené, předložit svým voličům. Zato těsně před volbami jim to projde.
Politik slibuje, volič volí. Opačně to nejde. [citát z Básníků]
Nejsem odborník, ale úplně se mi nezdá, že by zřícení letadla mělo na svědomí jen selhání motoru. Jistě bylo jednou z příčin, ale tou hlavní příčinou by klidně mohla být chyba pilota, kdy se kvůli nízké rychlosti částečně způsobené nefunkčním motorem zřejmě dostal do vývrtky nebo spirály, soudě podle ostrého úhlu klesání letadla před dopadem.
Pokud by pilot s nefunkčním motorem, tedy z klouzavého letu šel na přistání na vodu, těžko by v průběhu přistání došlo k destrukci kabiny a jejímu okamžitému zaplavení, jako v tomto případě. Po přistání na vodu letadlo většinou určitou dobu plave než se potopí, mezitím by posádka jistě dokázala kabinu opustit. Ale přesnou příčinu nehody jistě ukáže vyšetřování.
Jako nadsázka dobrý, částečně i vtipný, ale pokud to autor míní vážně, čemuž mnohé použité výrazy nasvědčují, pak trapnost střídá absurdnost. Na několika nejkřiklavějších případech (nevěřím, že se staly jemu samotnému, spíše to vypadá na výběr z nějakého fóra) demonstruje legitimitu svých pěti bodů a předkládá je způsobem budícím dojem, že se tak chovají všichni důchodci, nebo přinejmenším většina. Jakože úctu si vlastně nezaslouží žádný, s výjimkou vědců, učitelů na VŠ a pár dalších...
Ale co, každý mlaďas si takovými (dočasnými) stavy musí někdy projít, než se mu to v hlavě srovná. My například kdysi na přelomu tisíciletí říkali důchodcům alieni a tehdy to taky bylo nesmírně vtipný. Dnes už mi to ale moc k smíchu nepřijde.
V íránské televizi se řekne že íránská ponorka donutila vynořit se ponorku USA a každý (zejména místní diskutující) to hned považuje za pravdu a nikoli za propagandu... Navíc, těžko si představit ten úžasný manévr íránské ponorky, nějak mi na to fantazie nestačí. Ponorka je donucena se vynořit buď v případě závady (což považuji za nejpravděpodobnější vysvětlení), nebo v případě akutní hrozby zničení protivníkem (což si neumím představit). Ale třeba mě tu někdo poučí, jak se taková ponorka donutí k vynoření. Morseovkou?
Ze kterých konkrétních statistik vyplývá v článku zmiňovaná vysoká spotřeba aut českých řidičů? Sama bych se do nich ráda podívala a hlavně by mě zajímalo, kdo konkrétně je vypracoval a také kdo zaplatil. Třeba by hned bylo jasné odkud vítr fouká. Z pochopitelných důvodů je totiž velký rozdíl např. mezi Českým statistickým úřadem a třeba Greenpeace a podobně. Tato informace v článku chybí a beru to jako jeho největší nedostatek, přesněji něco díky čemuž vůbec nelze tento článek brát vážně.
Moje nejkratší zaměstnání? Měla jsem prodávat květiny v stánku na nejmenovaném pražském náměstí. Dvanáctihodinová směna, celou dobu na nohou. Druhý den jsem si přinesla skládací stoličku abych se mohla občas posadit, ale než jsem ji stačila použít, objevila se zaměstnavatelka a když spatřila stoličku, okamžitě mě vyrazila s tím jak jsem si to vůbec mohla dovolit a že prý by to sezení směrem k zákazníkům vysílalo špatný signál... A já nakonec byla vlastně ráda, pod takovou pedantskou šéfovou bych stejně nedokázala vydržet.
Vtipné bylo, že po pár letech jsem ji potkala jako kolegyni (spoluzaměstnankyni), evidentně si mě nepamatovala ale chlubila se, že kdysi měla vlastní prodejní stánky, ale že prý skončily kvůli špatným prodavačkám, přičemž jedna si dokonce dovolila (považ!) přinést vlastní stoličku...
Tleskám brilantní logice ministerstva financí. Zahlťme už tak přetížené obvoďáky a pro jistotu i ostatní specialisty (záleží ke kolika kdo chodí) svými preventivními prohlídkami a to bude najednou lépe na světě! Pro každého zaměstnance to bude znamenat minimálně půl dne v čekárně, vše placené zaměstnavatelem, takže další všeobecná spokojenost, to bude opravdu ráj na zemi...
Jedna z mála věcí, ve které jsou Rusové mistři: v silných prohlášeních, přičemž většinou zůstává jen u slov. Nevěřím, že mají techniku na to tu proklamovanou eskalaci, jakože doteď byli hodní a zabili málo civilistů že teď by snad mohli kvůli tomu zlému Západu přitvrdit... pokud nepoužijí jaderné zbraně, což by znamenalo zánik dnešní ruské vlády po drtivé odpovědi NATO, pak velmi, velmi pochybuji, že mají na víc než jednu nebo dvě alespoň částečně úspěšné ofenzivy, než se nadobro zhroutí, resp. padne Putinův režim.
Ne že bych tomu kdovíjak rozuměla, ale nesouvisí placení eurem na západě s mnohem nižší inflací, než nyní zažíváme my? Kromě toho úroky hypoték v eurozóně jsou také o několik procent (!) nižší, než u nás. Letos na dovolené jsme při výběrech eura z bankomatů platili za převod cca 2% z vybírané částky, takže okolo 200 Kč při výběru za 10000Kč. Kolik za převod euro/Kč platí firmy, které mají i miliardové obraty? Ptám se, opravdu je to Euro tak špatné? Třeba mě někdo vyvede z omylu, ale pokud na něj navíc nově přechází i Chorvatsko, proč bychom neměli i my?
Velmi pochybuji, že Rusové na to hřiště mířili - jednoduše se, jako v mnohým případech netrefili. Vot eto těchnyka. Tím ale opravdu nechci nijak snižovat zrůdnost takového počínání. Evidentně platí, že kdo se topí, kope kolem sebe - ale posílat rakety cíleně přímo do měst mezi civilisty je už daleko za čárou, samo o sobě to bohatě postačí na mezinárodní tribunál.
Už i Maďarsko zasáhla inflace a i přes kdejaké populistické kroky (jako např. zastropování cen PHM) si ta mrška inflace stejně roste a tak Orbán odklání zraky svých voličů k EU, resp. k sankcím které zavedla a které mají drtit ekonomiku celé unie.
Naprosto nechápu, že se Orbán nebojí Rusů, kterým by po schlamstnutí Ukrajiny nic nebránilo pokračovat dále na západ. Ne hned, třeba za pár let až doplní svoji techniku. Orbán asi věří, že se s nimi dokáže dohodnout. Ale copak to jde, dohodnout se s ulhaným agresorem? Bodne vám kudlu do zad, jakmile se mu to bude hodit.
Ne pane Orbáne, ačkoli protiruské sankce možná nepůsobí tak očividně a nepíše se o jejich důsledcích tolik jako o vysoké inflaci u nás, neznamená to že ty sankce nefungují a že se Evropa má vzdát svých morálních hodnot, i kdyby to na chvíli znamenalo snížení cen. Záměrně píšu na chvíli, protože Rusko povzbuzené evropskou nečinností a servilitou by neváhalo začít další válku a situace s rostoucí inflací by se opět opakovala... Zásadní poučka zní: agresorovi se za žádnou cenu nesmí ustupovat!
Jistou logiku to má. Hlavními producenty ropy jsou dnes státy s autoritářskými režimy, které jsou nevyzpytatelné a rizikové, jak dnes ukazuje Rusko, nebo dříve např. Ázerbájdžán, Írán, Venezuela... Kdo Evropě zaručí, že OPEC+ zítra nezavře kohoutky? Pokud bude armáda nezávislá na naftě nebo benzínu, pak nebude takový problém vést vojenské operace při nějakém rozsáhlejším, celosvětovém konfliktu, ačkoli 3. světová se dnes jeví jako krajně nepravděpodobná. Jenže ještě před půl rokem se válka v Evropě také zdála nemožná.
Jasně, na elektrické tanky (resp. jejich akumulátory) zatím dostatečně použitelná technologie neexistuje, nehledě na mobilní elektrárny, ale pokud bude poptávka, jistě se brzy něco šikovného vyvine a úspěšně vyzkouší, stačí do toho nalít dostatek peněz.
Bandera žádný svatoušek nebyl, ale lze chápat jeho oslavování Ukrajinci. Meziválečná doba byla pro Ukrajince krušná - katastrofální hladomor (záměrně vyvolaný Stalinem, ačkoli ani Západ nebyl úplně bez viny), hromadná zatýkání a deportace, a další nevídané útlaky ze strany sovětského Ruska. V takové době byl kdokoli lepší než Stalin, dokonce i Hitler byl mnohem přijatelnější. Po vypuknutí druhé světové se nacisti stali osvoboditeli a Bandera byl hrdinou. Jenže následně Ukrajinu Rudá armáda osvobodila a denacifikovala (tenkrát skutečně) a tuhá sovětská nadvláda se vrátila se všemi neblahými důsledky.
Proto se dnes i mezi vrcholnými ukrajinskými politiky najdou takoví, co Banderu slepě oslavují a omlouvají. Já osobně bych jim to neměla až tak za zlé, historická zkušenost Ukrajinců je prostě velmi specifická (což očividně trvá dodnes).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokud jsou europoslanci a další úředníci EU co k čemu, ty vybrané pokuty vrátí zpět automobilkám formou nějakých dotací, třeba na vývoj další generace akumulátorů, něco na ten způsob. Pokud se tak nestane a EU vybrané peníze přesměruje jinam, naprosto ztratím víru v alespoň základní inteligenci a sebereflexi těch "nahoře", ještě pořád lze mnohé zachránit. Jestli ale ne, potom ovšem Bůh s námi.
1 odpověď