To už jsem psal dávno. Proč by Čína šla po Taiwanu, kde by jí to mohlo hodně bolet, co se izolace týče, když na severu má bohaté zdroje přírodních a nerostných surovin a svět by ani neceknul, kdyby Čína šla "ochránit" svoje blízké národy na Sibiři 🙂
Čína ani nemá zájem na tom, aby Rusko vyhrálo, protože EU by musela zbrojit více než nyní a to by se mohlo odrazit ve slabší poptávce po spotřebním zboží z Číny. Takže jí vyhovuje tato situace a až bude Rusko slabší, tak si připojí Sibiř. Konec konců tam, kde na Sibiři mají nějakou civilizaci jako splachovací WC, zpevněné cesty, vodovod a kanalizaci, tak to na svědomí má právě Čína a nikoliv Moskva. Lidi tam asi za Putina bojovat proti Číně nebudou, možná budou Čínu vítat.
No ono je to těžké. Já rád podnikám dlouhé výlety přírodou se stanem a spacákem + dalším vybavením. Vyjednám si ESTA a koupím zpáteční letenku a dopravu do Skalistých hor. Tam pak budu mít naplánovaný 7-10 denní trip pěšky přes krásy této části USA. To rozmezí není náhodné, protože nikdy nevíte jaké bude počasí, kolik přesně ujdete a pod. Nebudu mít tedy rezervace hotelů před odletem, protože nebudu vědět, kdy přesně dojdu zpět do civilizace, jen zpáteční leteenku. No a na hranicích chytnete na pohovoru imigračního, co bude velkým fanouškem Trumpa a MAGA a ten mě řekne, že tam chci nelegálně zůstat a pracovat a okrádat tak Američany a bla bla bla. I když mu ukážu vybavení do přírody, tak mě utne s tím, že budu někde na farmě nelegálně pracovat a spát v tom stanu.... zpáteční letenka je falešná, už neodletím...
No o kousek dále je Kanada, kde toto nebezpečí je výrazně nižší a příroda taky překrásná.
pokračování:
jasně, kolikrát jsem si rozbil koleno, když jsem jel na kole rychle. Doma jsem to tajil, protože bych dostal ještě po čumáku, když jsem tak blbej. Dneska bych za tohle rodiče měl žalovat 🙂 ale jsem rád, že mě vychovali takto!
ano, chatu jsme stavěli svépomocí, bunkry jsme jako děcka stavěli normálně. Hodně jsme se naučili, běžné opravy domů a bytů jsme zvládali sami i v dospělosti.
To je lepší dneska, že se to nedělá. Výběr ve školní jídelně nebyl a třeba luštěniny se mě hnusí a člověk to musel sníst, když byl dozor přísný. Doma se vařilo to, co nám chutnalo, ale pokud jsem se najedl sladkostí venku a nevečeřel, tak další jídlo už nebylo.
1. Bez dohledu a až do setmění venku
ano, máma došla do pokoje mě zkontrolovat. To jsem často ještě spal. Pak jsem se musel vypravit do školy sám, dojít tam sám. Přijít domů, převléknout se a pak se šlo obvykle ven. Po rozsvícení lamp jsem musel být do 10 minut doma. Učilo nás to, že nemáme nějaký back up systém v podobě mobilů nebo gps a tudíž se o sebe postarat a zodpovědnosti- nebyl- li jsem doma 10 minut po rozsvícení lamp (v létě do 17:00), tak přišla facka zleva z zprava a zarach- to bylo domácí vězení, dneska bych to přirovnal k vypntí netu, na 14 dnů. Po týdnu, když jsem se choval dobře, byl zbytek odpuštěn. Tohle bylo lepší.
Pamatuju, ale dneska je tohle lepší.
Tím, že jsme doslova lítali venku, nebyl problém s nějakou tou sladkostí navíc. Ve tříde nás bylo 30, silnější byl jen jeden. Dneska jich je ve třídě tak 22, 5 silných dalších 5 fakt obézních...
Dneska lepší prostředky, to je dobře
Kurzy plavání byly přímo ve škole- jezdilo se do bazénů jednou týdně. Ano, do rybníků jsme lezli bez dozoru rodičů či plavčíků, ale viz. bod 1- učili jsme se samostatnosti a odpovědnosti.
to je vždy špatně a děje se to i dneska. Naši nekouřili, někteří rodiče kouřili aspoň na balkóně, ale mnoho v klidu doma v obýváku, kde měli děcka. Stejné jako v dobách minulých.
Když ono to tak od nástupu Vaší administrativy vypadá. Biden byl sice pomalejší v poskytnutí pomoci, ale pomáhal a jasně označil Rusko za agresora. Vaše vláda naopak tvrdí, že UA začala, že UA se nechce dohodnout, že UA je umělý státní útvar...no přesně co říkají v Moskvě. Tak se pak pane Vance nedivte.
Problém je, že v dnešní době stačí pár vtipných karikatur nebo videí prezidenta Trumpa a nemusíte být vpuštěni. Kdybych letěl do USA, tak vzhledem k letu a jeho ceně, bych asi chtěl vidět více než jen NYC. Koupil bych si tedy nějaké vnitrostátní lety, zarezervoval auta, hotely, vlaky... a pak na letišti by mě jen tak nepustili a vše jde vniveč.
To raději napříč Kanadou. Tam se cítím vítán a tam utratím peníze. Podle americké administativy jsem evropská vyžírka, co zneužívá 70 let USA, tak tam opravdu tedy peníze utrácet nebudu.
Čína už dávno není ten otloukánek jako v době SSSR a USA. Jenže Trump vyrostl za soupeření těchto supervelmocí a myslí si, že tuto dobu znova nastolí- to je rozdělí si sféry vlivu s Ruskem. Jenže Rusko je kulhavý kůň a Čína začala být dostihovým koněm se stále větší rychlostí a vytrvalostí. Jistě, lze Čínu přitlačit do kouta, ale už to nezvládne jen samotná Amerika. Potřebuje k tomu další vyspělé ekonomiky, zejména EU, Japonsko, Jižní Koreu a Kanadu. Jenže i tyto země si Trump znepřátelil, naopak Čína je tak dobrý obchodník, že tohoto ještě využije.
Trump už ostatně část cel uvolnil (elektronika, která ale tvoří právě dost značnou část vývozu do USA), co za tím je nevíme, ale možná Čína vyprodala část amerického dluhu a přitlačila tak Trumpa za koule. A Čína může přitlačit i více.
Nezaměstnanost v USA je kolem 4%, značná část těch bez práce ani žádnou nechce, neboť je uživí jejich drahé polovičky.
Švadleny musíte nejprve vyučit a to bude tak 2-3 roky trvat. Otázka je, jaký bude o tento obor vůbec zájem. To samé švec.
Pak je tu problém, že americké švadlenky a šveci budou pracovat za úplně jinou mzdu než ve Vietnamu. Ano, na dopravě do země se ušetří, ale triko nebo obuv není auto- jednou kontejnerovou lodí se zásobí velká část trhu- takže přeprava jednoho trika nebo páru bot nenavýší cenu tak, jako přeprava jednoho auta.
A když náklady na výplatu švadlenek a šveců budou několikanásobně vyšší, co se asi stane s cenou finálního produktu?
Za evropský zdravotní systém jsem rád. Nechci si představit, že při vyhazovu z práce, který může i s naší ochranou přijít velice rychle, mimo poklesu příjmů budu řešit i to zda mám či nemám na zdravotní pojistku.
Výdaje na obranu pro armádu EU, které by bránila čistě území EU (nepotřebovala by se angažovat na základnách v zahraničí) by nám 2,5-3% HDP ročně v pohodě stačilo.
No v byznysu je hlavním kritériem důvěra mezi oběma stranami. S kvalitou a dodržením smluv se tak nějak počítá, takže ta důvěra je stěžejní. A pod Trumpovým vedením by se opravdu mohlo stát, že nebudou aktualizace či náhradní díly, nebo že F35 bude dálkově uzamčena. A pak máte krásný kousek na letišti za xx milionů USD a můžete na něm leda tak utírat prach.
No já si myslím, že Evropa by měla vybudovat svoji armádu. Její doktrína by byla čistě obranná a na to nepotřebujeme např. velmi drahé jaderné ponorky, letadlové lodě nebo F35. Zbraně bychom si vyráběli sami v EU- máme velmi kvalitní zbrojovky a tím bychom- když už to stojí peníze- aspoň podpořili evropský průmysl a zeměstnanost. A nikdo by nám to nevypnul v případě konfliktu. Už jen to, že se tímto vyhrožuje je velmi varovný signál.
A čistě obranná evropská armáda by nepotřebovala více jak 2,5% HDP svých členů.
Že se ti dva začnou přít bylo jasné. Zatímco Donald chce mít buď další období (po změně Ústavy), nebo tam protlačí svého syna, tak Elonek chce být dalším prezidentem USA (po změně Ústavy). Navíc preference (staro)nového prezidenta jdou dolů jako žádnému jinému novému prezidentovi- však mezi těmi chaotickými výpověďmi byli lidé, kteří jsou klíčoví pro USA. Navíc ti šikovnější úředníci, co nebudou mít problém najít uplatnění v soukromém sektoru, odcházejí, protože si tohle chování nemusí nechat líbit. A to může ohrozit fungování státní správy na které je paradoxně závislá většina voličstva DT.
No spekulovalo se o tom již dříve, dokonce už před prvním mandátem. Ale co je na tom pravdy, to se asi nedozvíme.
Na druhou stranu jeho podlézání Rusku je docela podezřelé. Čekal jsem tvrdá jednání, ale to, že v podstatě nazve Zelenského diktátorem a UA na stříbrném podnose nabídne Rusku teda nikoliv.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Těžko říci, ale když je jednomu ze vztahu ouvej, tak jedno obejmutí a pošeptání, že to spolu zvládnem, vydá více jak tisíc textovek...