Podle dostupných informací není vhodná ani jedna varianta nákupu. Proto by byla lepší případná spolupráce v rámci Evropy na zajištění potřebného vybavení byla nejlepším řešením. Stíhačka F-35 se ukazuje jako nevhodná volba z důvodu vysokých pořizovacích i provozních nákladů, složité integrace do stávající infrastruktury a závislosti na americké technologii, což omezuje suverenitu provozu. Izrael jako možný dodavatel rovněž není ideální volbou, pravděpodobně kvůli geopolitickým a strategickým omezením či nekompatibilitě se spojeneckými standardy.
Jako příklad ne zcela funkčního nákupu lze uvést kontrakt české vlády z konce roku 2019 na osm kusů izraelských radarů Elta EL/M 2084 MMR kategorie MADR. Přestože tato dohoda měla zajistit modernizaci protivzdušné obrany, radary stále nejsou plně funkční a Česká republika je nadále závislá na zastaralých sovětských systémech. To poukazuje na rizika spojená s podobnými akvizicemi a potvrzuje důležitost spolupráce s evropskými partnery, kteří by mohli zajistit nejen kompatibilitu, ale i dlouhodobou udržitelnost provozu a servisu vojenské techniky.
Samozřejmě, že se dá vyhrát a pokud by se Ukrajina dřív zaměřila na likvidaci ropného a plynového průmyslu bylo by to snažíš. Pokud Ukrajina zlikviduje tento průmysl Rusko přijde o zdroje. Rusové sami sesadí Putina. To, že se Rusko rozpadne je už téměř jisté nebude to hned, ale přijde to menšiny, které teď ve velkém posílá do války si ty následky brzo uvědomí.
Uvědomte si následky. Ten člověk týral divoké zvíře a inspiroval tisíce lidí na internetu týrat další zvířata. To co nám přídě roztomilé je pro divoké zvíře stres. Dám příklad: Běžné týrání v ČR
Husy jsou po generace zvyklé jíst v přírodě potravu bohatou na proteiny. Když je lidé krmí chlebem, lupínky či praženou kukuřicí, vyvinou se jim zdeformovaná křídla a ztrácejí schopnost létat. Také se stanou agresivními a žebrají od návštěvníků potravu.
Budapešťské memorandum je dokument, který byl podepsán 5. prosince 1994 ve stejnojmenném hlavním městě Maďarska. Memorandum bylo podepsáno třemi jadernými velmocemi – Spojenými státy americkými, Spojeným královstvím a Ruskem – a Ukrajinou. Tímto dokumentem se tyto tři země zavázaly k ochraně suverenity a územní celistvosti Ukrajiny výměnou za to, že se Ukrajina vzdá svého jaderného arzenálu, který zdědila po rozpadu Sovětského svazu.
Hlavní závazky signatářů vůči Ukrajině podle Budapešťského memoranda zahrnují:
Budapešťské memorandum je často zmiňováno v souvislosti s ruskou anexí Krymu v roce 2014 a následným konfliktem na východní Ukrajině. Ukrajina tvrdí, že Rusko porušilo své závazky vyplývající z memoranda, což vyvolalo mezinárodní diskusi o tom, jaký význam a právní závaznost tento dokument ve skutečnosti má.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Držím palce státu, už aby úložiště bylo postavené.