Zástupný problém čeho?
Navrhované zvýšení platů politiků je symptomem několikarychlostní společnosti. Sociální propasti mezi elitami (které mají moc rozhodovat i o sobě) a běžnými občany, jejichž příjmy určují jiní, případně trh. Těm druhým reálné mzdy klesají, těm prvním mají stoupnout. To je zadělávka na sociální nepokoje, ne? Hodně důležité téma.
Za co je to tedy zástupný problém? Že tahle vláda není kompetentní ví už každé malé dítě.
Pokuta pro ministerstvo je čirý nesmysl, protože bude ukrojena z rozpočtu na jiné akce za státní peníze.
Pokutu, a to osobní, by měli dostat aktéři a viníci nesprávného postupu. A platit ze svého. Což by přispělo státní kase a také mělo výchovný efekt na ostatní státní, především pak ministerské, úředníky.
Nebýt socialistické výstavby, byla by třetina národa bezdomovecká.
A že to nejsou "výstavní kousky architektury"? To proto, že se stavělo pro lidi a ne pro krásu. A byty byly cenově dostupné. Nakonec jejich dnešní tržní hodnoty o tom vypovídají jasně. A mladí už na ně zhusta nedosáhnou.
Tuhle propagandu si už konečně strčte tam, kam slunce nesvítí.
Hurá, Amerika znovu objevena! Byznys a politika nejdou dost dobře míchat. Svědčí o tom krutý neúspěch sankcí, které se jednak obcházejí a druhak nedodržují. Nebo naopak.
A to, že se nám politici snaží namluvit, že jsou "morálně čistí", je součástí jejich hry s voliči. Bláhový je ten, kdo jim uvěří. A to nejen v téhle oblasti.
Jediná cesta, ale s nejistým výsledkem, jak ukončit válku na Ukrajině je útok NATO na Rusko, tedy přímé zapojení NATO do konfliktu. Tím se válka přesune z Ukrajiny na jiná území. A doufat, ale nejspíš marně, že zůstane jen u konvenčních zbraní. Poslední Putinovy kroky jasně naznačují, že je odhodlán jádro použít.
Zkusme si představit, že NATO vyhlásilo referendum o této otázce, tedy zda na Rusko zaútočit či ne. Jak byste hlasovali vy? Srdíčko je souhlas, mračoun nesouhlas.
Pošleme naše muže mezi 20 a 40 do téhle války?
"Pro politiky jsou ale varováním, aby důvěru lidí nepodceňovali...".
Kdepak, politici důvěru lidí nepodceňují. Oni ji arogantně ignorují 3 roky, čtvrtý rok pak nastává populistická "volební kampaň". Tenhle cyklus je přesně to, co nejvíc podrývá důvěru v politický systém. Protože se opakuje se železnou pravidelností. A po 3 roky mají lidé pocit, že jsou vydáni "zvoleným vůdcům" na milost a nemilost. Za sebe řeknu, že důvěru v partajní demokracii už jsem ztratil dávno. Nemám také ani špetku důvěry k evropsko-unijní demokracii. Je prohnilá stejně jako ta naše.
Jisté řešení tu je, což vidíme na příkladě Švýcarska. Referenda o všech zásadních otázkách. Jenže to je jenom sen.
17
Sledujících
1
Sleduje
17
Sledujících
1
Sleduje
Nejspíš z kanceláří britských generálů a velitelů, kteří mají politické ambice. Nebo přímo od vojáků ve zbrani (grunts)?
1 odpověď