No, nevyčítal bych mu to. Prostě "po vojensku" zhloupnul. Ale ne z vlastní viny, prostě to má má jako každý opravdový voják v sobě.
Vždyť po celý život byl připravován a školen do pozice vojenského velitele a jeho vědomí bylo po čtyřicet let tvrdě formováno k jednostrannému smýšlení (uvažování), že jedinou pravdu má vždy a za jakýchkoliv okolností pouze jeho velitel, rozuměj jeho nadřízený - tudíž "přesto nejede vlak" !
A tak to v něm (stejně jak u ostatních tvrdě vojnou vyškolených důstojníků) zůstane i do budoucna, tedy navždy. Ano, vidíme to všichni, ale ne všichni si to při volbě uvědomovali.
A tak dnes, kdy PePa za svého "vrchního velitele" logicky považuje stávající vládní koalici bude se pochopitelně chovat tak, aby jí šel ve všech směrech "na ruku". Ostatně tak mu velí i jeho loutkovodič, tedy. v podání PePa jeho "přítel po boku" - P.K., který je jeho prvním nadřízeným a současně jakýmsi skutečným výkonným "prezidentem" v pozadí.
Vzhledem k výše uvedeným, pro vojáka vždy objektivně nezbytným a dlouhodobě budovaným vlastnostem PePa, lze očekávat, že jak to zatím vypadá, se po volbách objeví (z jeho pohledu) nový nejvyšší nadřízený, a PePa mu v duchu své vojenské výchovy půjde stejně "na ruku", jako jde dosud tomu, kdo brzy i s celou vládou očekávaně a nenávratně zmizí v soukolí vývoje "dějin" České republiky.
Ne, pozor, to nečiní PePa v ničem podlým či nevděčným, neboť pro dobře vycvičeného vojáka je při změně velení sentiment naprosto cizí. I nový velitel je legitimní velitel, ať se zjeví odkudkoli a pořízený ho musí respektovat bez jakýchkoliv pochyb.
Nemá žádný smysl to rozebírat - už po několika větách si běžný občan uvědomil, že projev si PePa nenapsal sám, a zcela zřejmé je i to, že k jeho tvorbě podstrčil autorovi pouze jedinou vlastní tezi o vložení vět, potvrzujících správnosti všech činů současné vlády za období jeho působení ve funkci (.... budu vždy na straně těch, kteří dnes „s odvahou a odpovědností“ přistupují každodenně k řešení nepopulárních otázek)... Ano - nedivme se, má to v sobě, jako neodstranitelný pozůstatek svého jednosměrného životního vývoje.
No, nevyčítal bych mu to. Vždyť po celý život byl připravován a školen do pozice vojenského velitele a jeho vědomí tvrdě formováno k jednostrannému uvažování, že jedinou pravdu má vždy a za jakýchkoliv okolností pouze jeho nadřízený. A tak to zůstane i do budoucna, kdy (jak to zatím vypadá) se z jeho pohledu objeví nový nadřízený, kterému v duchu své vojenské výchovy půjde stejně "na ruku", jako jde dosud tomu, kdo brzy nenávratně zmizí v soukolí "dějin" České republiky.
A na závěr ještě malou vsuvku k obsahu projevu PePa. Zde v této diskuzi se jeden z pisatelů zamýšlí otázkou: ... "To jsem zvědav jakou odvahu a zodpovědnost PePa ukáže, až mu přinesou k podpisu ten jejich státní rozpočet?" .... Tedy, přiznám se, že na to jsem zvědav i já. ... Ale odhaduji, že vyjádření PePa bude stejné jako při podpisu snížení nárůstu důchodcům letos na jaře >>> "nelíbí se mi to, ale Petr K.,můj přítel po boku rozkázal: podepiš to a ukaž národu, že jako voják jsi odvahu k plnění jakéhokoli zadání neztratil, a jak tě učili - (populisti) neprojdou!".
Zrovna ČR by Ukrajině oněch 0,25% z HDP ročně poskytovat mohla (cca 21 mld.). Je to stále méně, než do systému uprchlíci z Ukrajiny odvedou ročně. Mimochodem, jak se všude uvádí částka 117 mld. kterou jsme poslali na zbraně Ukrajině (nebylo to pouze na zbraně, munici, ale i na sociální podporu uprchlíků, vzdělání u nás apod.), a kterou hnutí ANO rádo uvádí jako částku, o kterou stát okradl naše občany, tak neříká jaká je druhá strana mince. A to, že již do května letošního roku na uprchlících náš státní rozpočet vydělává. Měli by si to uvědomit všichni voliči i nevoliči, hlavně ti, co byly postiženi záplavami a neustále si stěžují ve smyslu: "...Ukrajincům se cpe a na naše občany se nemyslí!"
Myslím, že v tom, co do našeho rozpočtu přispívají u nás žijící občané UA byste se měl zorientovat poněkud důkladněji. Vláda totiž uvádí částku plynoucí do rozpočtu z daní pracujících UA v č e t n ě odvodů těch pracovníků z UA, kteří už v CZ byli před r. 2022 (celkem 96 tisíc osob) a kteří pochopitelně dále pracují (zejména jako pomocné síly ve stavebnictví) i v současné době. To nebyli ani nejsou žádní UA běženci, ale na smlouvy přivezení gastarbeitři.
Pokud by se odvody a daně těchto běžných UA gastarbeitrů odečetly, pozbylo by vládní tvrzení o "přínosu UA běženců jakoukoliv legitimitu. Prostě smutné - kam člověk pohlédne, tam vláda lže !
Záleží na tom, jak soud rozhodne. Pokud dle našeho očekávání, je rozhodnutí zprávné a pokud proti našemu očekávání, je rozhodnutí špatné. Potom si prostudujeme spisy a jsme chytřejší, než soud, který je potřeba označit za zkorumpovaný. Tak se dělá svoboda a demokracie.
Ano - pokud je "kdokoliv" přesvědčen, že po prostudování spisů je ..."chytřejší, než soud" ... (vaše citace), pak ten soud označí ... "za zkorumpovaný"... (opět vaše citace) a nadřízenému soudu nechť o tom podá d ů k a z y - (to je zákonná povinnost toho, kdo žádá aby soud změnil svoje stanovisko).
Pokud nadřízený soud vaše důkazy přijme a vlastním výrokem je označí jako nezpochybnitelné - pak je vše v pořádku, výrok soudu vám dá za pravdu a zachoval jste se jako demokrat.
Pokud však vaše důkazy u nadřízeného soudu neobstojí, soudní výrok dá za pravdu vaší protistraně a vy budete (můžete být) obviněn a žalován o omluvu a náhradu škody protistranou. Pokud se omluvíte a uhradíte škodu, pak se opět zachováte jako demokrat, pokud ne, demokratická společnost má nástroje, jak si rozsudek na vás vynutit.
Ano, ... "tak se dělá svoboda a demokracie" ... (vaše citace), ale se svobodou to nemá moc společného. S demokracií však ano > konečné rozhodnutí nezávislého soudu je v demokratickém státu oprávněno přijmout respekt od jeho občanů. ... Hezký den.
jsou nějaká pravidla jak se získá číslo minimální mzdy nicméně její výši stanovuje zákon.
A co myslíte můžou politici její výši a zároveň tak svůj plat ovlivnit, nebo nemohou?
Já myslim, že úplně v klidu a když Máláčová hlásí uvázat je k minimální mzdě je jen lákadlo na jednoduché voliče, nemyslíte?
Pozor, Maláčová není autorem této konstrukce - ta kupodivu v obdobné podobě běží docela často i jinde ve světě, i když ne ve vazbě na odměňování politiků, ale většinou se váže na pohyb sociálních podpor, důchodů a přídavků na děti.
Ale to jsem odbočil a teď k vaší poznámce.
Vygooglujte si, jak ČSÚ vykazuje "průměrnou" mzdu a jak do jejího vykazování zasahuje započtením nebo nezapočtením vlivu státních dotací na "udržení zaměstnanosti" a dalšími vlastními (čti vymyšlenými) rektifikacemi naše slavné MF.
Až pak vám dojde, že ovlivnit výši průměrné mzdy je zde pro vládu daleko snazší, než u minimální mzdy, kde každoroční tvorba je pod přímou kuratelou odborů a zaměstnavatelů. Hlavní ukazatel a současně brzda nadměrného růstu, z kterého nesmí minimální mzda utéct je produktivita práce a ta se skrytě "ošulit" až tak jednoduše nedá - a navíc je minimální mzda ukazatel jednoduchý a průhledný, jehož smysl a funkce je celému národu zcela jasná, tudíž jakékoliv kejkle by (na rozdíl od ukazatele průměrné mzdy) ihned vzbuzovaly pozornost.
Já bych její užití k pohybu odměňování ve státní sféře viděl právě proto jako nadmíru logické.
Odhlédneme-li od "pocitů", politiky a dalších podobných dojmů jako >>> "...já si myslím .... určitě to tak bude ... je to nezpochybnitelné ... ", >>> pak zjistíte, jak váš místně příslušný soud vám vysvětlí, že vyloučit pochybnosti může pouze d ů k a z.
Je to stejné, jako když se třeba objeví něco odcizeného u někoho, kdo to popírá, a pak je na soudu, aby p r o k á z a l, že mezi krádeží a označenou osobou je nezpochybnitelná souvislost.
A nemá-li soud k dispozici takový jednoznačný a nevyvratitelný d ů k a z - pak podle demokratických zásad musí domnělého pachatele zprostit viny a občané i instituce jsou podle stejných demokratických zásad povinni na osobu zproštěnou soudem obvinění, pohlížet jako na osobu nevinnou.
A právě respektování soudních výroků ukazuje na kohokoliv, zda se chová jako demokrat, nebo v opačném případě - zda je mu bližší chování diktátorské, které nad rozhodnutí soudu dává větší váhu rozhodnutí někoho z "vyvolených".
Pro Vás je dobré navázat platy politů na minimální mzdu, když minimální mzdu určuje vláda?
Co když vláda zvedne minimální mzdu, zvedne si zároveń platy, nemyslíte?
navíc minimální mzda nevypovídá nic o výkonu hospodářství a bere ji jen minimum lidí.
Je to tedy podle Vašeho názoru dobré?
Pokud je mi známo, vláda za poslední roky vycházela z toho, že minimální mzda NESMÍ PŘEKROČIT (jen následovat) SKUTEČNOST PRODUKTIVITY PRÁCE za minulý rok.
Naprosto správné pravidlo a pokud by bylo i nadále dodržováno, pak by takto stanovená minimální mzda mohla naprosto logicky a správně tvořit nezpochybnitelný základ pro stanovení platů a mezd nejen politiků a soudců, ale celého spektra profesí, placených přímo ze státního rozpočtu.
No, nedělal bych z toho žádnou senzaci. Z vyprávění učitelského páru, působícího od šedesátých do sedmdesátých let min. století byl záchyt sexu (tenkrát se tomu říkalo jinak) mezi fyzicky vyspělejšími 13-ti až 14-ti letými řešený poměrně často (nad 15 let už nikdo nic neřešil), ale většinou žádná ze stran aktérů a ani jejich rodičů z toho nedělala událost, která by měla prosáknout na veřejnost. Tudíž zejména kvůli "pověsti dívek" se to záměrně ututlávalo a všichni byli O.K., a to se jednalo jen o případy, kdy byli mladí pro vlastní neopatrnost někým prudérním vyrušení, odchycení a předáni škole, neboť dalších 95% stejných případů nerušeně prošlo, neboť nemělo žalobce ani soudce.
Dospělí tehdy věděli, že dětem se tyto "zapovězené aktivity" mohou jakkoliv stokrát zakazovat, ale dětská zvídavost spolu s lidskými pudy a nutkáním vyzkoušet si to zapovězené dříve, než ostatní z kolektivu, bylo vždy silnější. Jak jinak, že?
Není také nijak a nikde doloženo, že by tohle tehdejší generaci nějak poznamenalo. A oproti dnešku také bylo běžné, že v důsledku brzy nabytých zkušeností se docela vysoké procento dívek vdávalo už v osmnácti a dost "výjimek" dostalo kvůli graviditě souhlas soudu k sňatku už v 16. a 17-ti letech věku. A nakonec na tom vydělal stát, kterému rostly počty přispěvatelů do rozpočtu.
Sisko, pokud vím, tak nejvíce přemnoženým tvorem je člověk. Ten také škodí mnohdy přírodě a tvorům, z nichž něktreré i dokonce vyhubil, či na tom zdárně pracuje. Příroda se dnes začíná bránit a i ukazuje, limity, které tento nejrozmnožilejší savec překročil. A myslím, že to bohužel není konec, ale spíše jen začátek. Takové války jsou vlastně taková regulační opatření, po kterých u medědů či vlků voláte, vy Ferdo, milovníku přírody!
Váš boj, Cibulko, proti "přemnoženému člověku" je nadmíru úsměvný >>> a povězte nám, brání vám něco nebo někdo navrhnout ....."přemnoženému lidstvu, škodícímu přírodě a tvorům, z nichž některé i dokonce vyhubil"...(vaše teze), boj za vyhubení přemnoženého člověka?
A pak nám tu laskavě dejte vědět, jak jste dopadl !
Ve vztahu k velkým predátorům bychom se měli poučit od našich předků. Ti měli mnohem blíže k přírodě a přesto dobře věděli, že rozšiřováním a větší hustotou obydlení, stavěním komunikací a rozšiřováním chovů dobytka a ovcí budou zmenšovat těmto predátorům teritoria. Věděli tak včas, že pokud nebudou reálně sníženy jejich stavy, nevyhnutelně přijdou vážné konflikty. Proto už M.Terezie a později Josef II dali volnou ruku vlastníkům pozemků k eliminaci zvěře jako byli medvědi, vlci a černá zvěř (divočáci).
Pokud si budeme myslet, že zákony přírody známe dnes lépe, než naši předci, co v ní celý život žili a místo přísné regulace budeme tyto predátory podporovat v jejich rozšiřování, nesmíme se pak divit že jim současná klidová zbytková teritoria nemohou stačit k obživě. A budeme se muset smířit, že tito predátoři budou stále častěji narušovat naše životy a ohrožovat třeba naše děti (vlci).
Typickým příkladem nesmyslné ochrany je Slovensko se svými medvědy > celé minulé století se udržoval "nepřekročitelný" stav 300 ks, po revoluci pak různá "paneláková" eko-hnutí prosadila nesmyslnou ochranu a dnešní rozšíření na 1300 ks pochopitelně neobydlená území Slovenska nestačí. Ze sdělovacích prostředků se dozvídáme jen o těch nejzávažnějších konfliktech, přičemž ty ostatní lze počítat na stovky. Pokud si Slováci s medvědy neudělají pořádek, za čas je budeme mít i u nás, neboť se začnou vzájemně vytlačovat. No a s vlky to bez regulačních opatření dopadne za pár let podobně i u nás.
Podívej se na tvém odkazu na datum ty chytráku a nalistuj si, kdy u nás propukla energetická krize a vyskočily ceny.
Mimochodem už tehdy se ceny EE u nás začaly řídit cenami LipBur (EEX), viz citace z tvého odkazu ...> ..."cena je obdobná bez ohledu na to, kde se prodej uskuteční. Zjednodušeně se odvíjí od ceny v Lipsku, .....< konec citace".....
Chceš-li být ještě chytřejší, vygoogluj si poslední výroční zprávu ČEZu a tam si můžeš všechno nastudovat. Na tvoje další podobné výplody, vzhledem k mrhaní časem, už reagovat nebudu.
Můžeme na to pohlížet z různých úhlů, ale na rozdíl od nás řada států západní Evropy včetně Slovenska a Maďarska nenakupuje vlastní vyrobenou energii zpětně přes Lipskou burzu (jako např. my), ale uplatňuje vlastní energetickou politiku s cílem podpory vlastních obyvatel a svého průmyslu. Vzhledem k tomu, že při "sortimentním medianu" průmyslových výrobků se na jejich průměrné výrobní ceně podílí elektřina okolo 35%, není divu že oproti nám, byla potom jejich inflace i v tom nejhorším období nižší než poloviční. A jak toho bylo dosaženo? Jednoduše - zastropováním výrobní ceny u výrobců EE a vyhlášením horního limitu marží pro obchodníky s energiemi pro domácí klientelu.
Ano, tento způsob podpory vlastního průmyslu a obyvatel je určitě účinnější a spravedlivější a nakonec i levnější, než drahé rozvojové dotace vybraným sektorům a sociální podpory nízkopříjmovým.
Samozřejmě, že pokud chce budoucí vláda u nás uplatnit něco podobného, musí tomu předcházet úprava legislativy a "chytré" rozdělení ČEZu, které "umravní" minoritní akcionáře k ochotě vzdání se akcií výměnou za běžnou prémiovou cenu. Konečně i očekávané rozhodnutí o způsobu financování výstavby nových jaderných bloků by tomu mohlo trochu napomoci.
To nemusí být vládou, prostě se mění doba a zvyky lidí. To můžeme taky vzpomínat, jak kdysi bylo společensky absolutně nepřijatelné být matka samoživitelka nebo aby pár měl dítě bez svatby. A předtím aby žena měla pohlavní styk před svatbou. Atd.
Rozumím. Ale pak by se "nová doba a nové zvyky" měly u mladé generace nově přizpůsobit uvědomění, že "nemáš-li nejméně dva potomky > do důchodového fondu budeš odvádět dvojnásobek toho, co rodič s potomkem. V opačném případě si šetři sám a nenašetříš-li, čeká tě pouze základní sociální dávka k pouhému přežití. To by se mělo těm mladým vtloukat do palice už od základní školy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Už jsem to zde párkrát uváděl --- > do započítávání doby služby rozhodné pro stanovení výsluhové r e n t y člena bezpečnostního sboru, by u v š e ch bezpečnostních sborů měla být započítávána pouze doba služby "v terénu", tj. tam, kde je člen bezpečnostního sboru vystaven riziku poškození života a zdraví.
Doba "kancelářské služby", nebo jakékoliv jiné služby (výkonu povolání) u člena bezpečnostního sboru, která nesouvisí s možným rizikem na životě a zdraví, by neměla mít žádný vliv na stanovení výsluhové renty.
Pokud by se naši poslanci "rozhýbali" k takové, nebo podobně zaměřené změně pro stanovení výsluhových rent, okamžitě by to bylo poznat v našich ulicích, a to i bez jakékoli reorganizace > a to dobrovolným úprkem obyvatelů kanceláří všech bezpečnostních sborů do ulic > neboť o svoji rentu by se pak nikdo nechtěl dobrovolně připravit !!!
3 odpovědi