Kdo trochu déle sleduje slovenskou politiku a umí počítat, ví, že Fico nemá šanci. Spoléhá totiž na koalici s Hlasem a SNS. U SNS není zdaleka jistota, že se do parlamentu dostane, SNS sráží dolů svou neschopností a nepopularitou hlavně sám Andrej Danko. A Hlas se Smerem jít nechce a půjde radši s progresivci, Pellegrini to řekl opakovaně víc než jasně. Potenciální koalice Smer+Republika+SNS by byla nestabilní kvůli nekopromisním postojům Republiky v mnoha ohledech (migrace, vnitro, LGBT) a navíc by tyto 3 strany nedaly dohromady většinu. Jediná myslitelná varianta je tedy koalice PS+Hlas+SaS+KDH. Vzpomeňte na to co tady píšu po volbách.
Fascinuje mě smýšlení údajně pravicových voličů ODS a že jich v mém okolí je víc než dost. Když jim řeknu, že pravicová konzervativní strana by neměla sekat třistamiliardové deficity, roztáčet inflační spirálu, bezprecedentně zvyšovat zadlužení a živit hromadu progresivních neziskovek, tak se od těch racionálněji smýšlejících dozvím, že věci vidím příliš černě a že nebude tak zle. Od těch no řekněme jednodušších se pro změnu dozvím, že jsem dezolát a ruský agent. Přemýšlím, jestli fakt chci po vládě mojí drahé země tak moc. Pryč s Fialou a pětikoalicí.
Pravidelné zvyšování penzí pravidelně zvyšuje celkovou cenovou hladinu, což si z pohledu vlády vyžádá další zvýšení penzí a tak pořád dokola. Říká se tomu inflační spirála. Navázat valorizaci penzí na inflaci je tak z dlouhodobého hlediska cesta k ožebračení širokých vrstev obyvatelstva. S přihlédnutím na to, jak současná vládní koalice spravuje veřejné finance je to otázka jednotek let. Děkujeme voličům "pravicové" pětikoalice. Hlavně že patříme na západ.
I kdyby běžný občan omezil svoje výdaje na nezbytné životní minimum jak ho vyzývá současná vláda především kvůli Ukrajině nebo bývalá vláda především kvůli covidu, tak mu to nebude k ničemu, pokud si právě vláda (současná nebo minulá) bude nadále půjčovat peníze na jeho úkor a prohlubovat dluh a deficity. Řešením očividně není volit strany pětikoalice ani Babiše nebo ČSSD. Obě vlády vedly a vedou Česko k platební neschopnosti a bankrotu. Je třeba prostě zkusit prosadit do vlády někoho, kdo dluhy a deficity dělat nebude, prosadí potřebné redukční opatření ve státní správě a státních výdajích obecně a dostane rozpočet do přebytku v řádech minimálně desítek miliard korun několik let po sobě. Já volím Svobodné.
Den daňové svobody letos v Česku připadl na 17. červen. Téměř půl roku daňový poplatník vydělává na nenasytný, byrokracií přebujelý stát. Daňová zátěž primárních a sekundárních daní představuje cca 64%. Vyšší daně v EU už má jenom Francie. A paní ekonomická poradkyně eurohujera Fialy vidí jako jedinou cestu z krize ve zvyšování daní. O úsporách ve státním sektoru, rušením zbytečných úřadů, nerozhazování ničím nekrytých stovek miliard ani slovo. Odporná banda probruselských levičáků.
Marně přemýšlím, na co si jako daňový poplatník živím antimonopolní úřad. Jestli ceny PHM nejsou důsledkem kartelové dohody pumpařů, tak fakt už při relativně stabilních cenách ropy nevím. Volný trh je sice pěkná věc, ale i ten má svoje pravidla a limity. A za kartelové dohody notabene u PHM měly už dávno padat exemplární pokuty. Další důkaz nefunkčnosti přebujelého státu vedeného neschopnými politiky.
Zrušte zbytečné úřady, neziskovky, úřednická místa, senát, kraje, vraťte okresní správy, poškrtejte polovinu zbytečné především unijní legislativy, přestaňte kupovat nadražené energie z Německa, politicky lobujte za ukončení tisku nekrytých peněz, přestaňte rozhazovat lidem peníze jako pomoc a nechte je, ať si peníze sami vydělají a bude líp páni politici.
To je problém téhle vlády. Vyřešíme, dojednáme, uděláme, zařídíme. Všechno jsou to prázdné proklamace pro budoucnost, kdy, jak vláda doufá, občané na jejich sliby dávno zapomenou a oni je pak nebudou muset dodržet. Nehledě k tomu, že vyřešit problémy s touto menšinou se nedaří nikde nikomu už stovky let. Ale neumětelové u moci, vždycky tvrdí, že oni už jsou konečně ti, kdo to vyřeší. A nevyřeší.
Je třeba zamezit tureckému scénáři, kdy ekonomický negramot Erdogan v období pádivé inflace neustále tlačí na snižování úrokových sazeb. Díky tomu se do turecké ekonomiky dostává příliv levných peněz a prostřednictvím multiplikačního efektu se inflace roztáčí o to víc. Hlavním viníkem inflace není Rusko, ale ECB a FED. Tyto dvě instituce posledních 10 let zaplavují měnové trhy obřím množstvím nekrytých dolarů a eur a výsledek je stejný jako v Turecku, jen ne v takovém měřítku. Rozpočtová politika téhle a předchozí vlády tomu všemu dává ještě větší grády.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zhrzená kavárna nemůže překousnout, že si Slováci nezvolili za premiéra progresivního Šimečku a ta plivou jedovaté sliny. Slovensko holt není jenom Bratislava a mediální tlačenka Progresivců byla až příliš okatá. Pozdravujeme stejně zhrzené redaktory ČT v čele s Kubalem a posíláme klíčenku. Vivat Fico!
1 odpověď