Nechápu, jak můžete dávat vinu současné vládě a ignorovat posledních 20 let. Každá vláda mění základní pravidla hry. Každá jde na ruku jiné skupině podnikatelů. Většina kapitálu jsou investice ze zahraničí. Naši podnikatelé prodávají své firmy zahraničním investorům. Zmizely velké “rodinné” firmy, jsou jen investoři a investiční skupiny. Z tohoto pramení moje nedůvěra v budoucnost naší země.
Lidsky to chápu, ovšem jako biolog vím, že evoluce prostě nechává některé geny vyhynout. Jsme jako lidstvo na rozcestí. Buď budeme zachraňovat všechny životy a náš genofond bude postupně degenerovat nebo prostě občas přiznáme přírodě její právo na přirozený výběr.
Souhlasím. Jsme pořád součástí přírody této planety, kde živí umírají nebo jsou zabiti predátory (makro i mikro). Ještě před 100 lety byla úmrtnost dětí dost vysoká a lidé ji museli brát jako součást života. My tady ve střední Evropě máme to štěstí, že jsme si mohli zvyknout na “garanci” života.
Standardizace a racionalizace. Proč se jí nedrží. Co nejvíc stejných zařízení a dílů. MHD by neměla být výstavní síní architektů, ale funkčně minimalistická. Proč bylo nutné použít ve veřejném prostoru s velkým rizikem vandalismu na míru vyrobené dveře výtahu? Navíc, málokde v rozpočtové sféře vidím starost o TCO (total cost of ownership) - tzn. nezohledňují se náklady na provoz a údržbu.
České/polské/slovenské kuře ani kuřecí produkty v marketu už nekupuju. Kuře jedině to drobné francouzské párkrát za rok - zdá se mi to na kuře normální velikost (ne jako kuře velikosti slepice). Z drůbeže mi zůstává krůtí, kachní a husí maso - to jsou přirozeně velcí ptáci, tak mám alespoň pocit (opravdu ale neověřený), že nekupuju mutanty.
Průšvih je, že generace, která v tomto vyrůstá už kvalitní zboží nepozná. Proto, jak se píše v článku, jsou jen dvě kategorie zboží. Laciný shit nebo drahá kvalitní snobárna. Tam totiž cena "zaručuje" kvalitu. Dnes už málokdo ví, jaký je rozdíl mezi bavlnou, viskózou, vlnou, lnem, hedvábím, tkaninou, pleteninou, polyesterem, polyamidem ... Přitom to ještě naše babičky měly v malíčku a bylo to součástí jejich každodenního fungování. Ve chvíli, kdy neumíme poznat kvalitu, už ji ani nehledáme nebo nevyžadujeme.
Jakožto starší rodiče (45+) mladšího dítěte (7) se snažíme předávat nějaké ty obecné zapomínané vědomosti a jdeme proti “shitizaci” (ten pojem se mi líbí), jak to jen jde.
Jak historie ukazuje, vícenárodnostní státy končí špatně. Až když si může každý národ hrát na svém vlastním státním dvorečku, je klid. Zmizí totiž možnost obviňovat za své problémy “ty druhé” ve státě. Toho se totiž velmi často chytnou politici a oheň už doutná. Náš rozchod se Slováky skončil dobře hlavně proto, že nebyla sporná území - tzn. sice jsme byly dva národy pohromadě, ale hráli jsme každý na své jasně definované půlce hřiště. Rozpad SSSR se mohl zdát podobně bezproblémový - jasné státy uvnitř svazu, ale už dávno za Stalina došlo k masivním deportacím a násilnému míchání národů uvnitř celého SSSR. A oheň se rozhořel před dvěma roky, kdy si Rusové chtějí “vzít zpět svoji” Ukrajinu. Co závěrem? Do budoucna vidím dva problémy: první v masivní imigraci do jednotlivých zemí EU a tím vytváření nových početných menšin s potřebou se identifikovat se svými kořeny, druhý problém pak přílišnou a zbytečnou politickoekonomickou integraci mezi státy EU.
Hlavně by mohli Ruzyň zavřít v nočních hodinách (cca od půlnoci tak do šesti), tak jako jiná i větší letiště v hustě obydlené Evropě. Třeba Vídeň, Mnichov, Berlín, Paříž (CDG). Alespoň by byl konec dobytčím letům Smartwings v jednu ráno. Chtěli jsme teď na podzim zopakovat šnorchlovačku v Rudému moři, ale odmítám s rodinou odlétat v době, kdy normálně spí i dospělí, natož děti.
O čem má být si nejsem úplně jistý. Realita je ta, že 189 kabinových kufrů (které mají hloubku někde 20, někde 23 cm a šířku někde 37, někde 40 cm) prostě do kabiny B737-800 nenacpete. Takže nemůžete říct, že toto musí být k letence. Nehledě na to, že někdo to nepotřebuje. Natož pak velký odbavený kufr. Batůžek na 2 noci dovolené opravdu stačí každému. Se ženou létáme na svatby na 4 noci s dvěma podsedadlovými batůžky a jedním kabinovým kufříkem hloubky 20 cm. Jde to v pohodě. A vážně nechci, aby někdo řekl, že musím mít v ceně takový nebo makový kufr a já kvůli tomu musel platit za letenku 3000 Kč místo 1500 Kč.
Nejde o to, že budete mít zavazadlo v ceně, ale budou sjednoceny rozměry zavazadel a ceny příplatků, abyste si mohl spočítat celkovou cenu letenky bez toho, abyste procházel celou rezervací.
Lidi, dnes už nemáte v ceně ani to vámi zmiňované kabinové zavazadlo. V ceně je často pouze příruční (kabelka, aktovka), které musíte strčit pod sedadlo před vámi. Dneska zjistit cenu letenky pro rodinu znamená, že musíte projít celý proces nákupu letenky u každé společnosti, kterou uvažujete. Když jsem na jaře hledal letenky do Marsa Alam (přes den, ne dobytčákem v 1 ráno z Prahy), zabralo mi to 2 hodiny práce s internetem a Excelem. Kolikrát je tarif bez zavazadla s dokoupeným zavazadlem levnější než tarif se zavazadlem, kde jsou nabaleny další fíčurky (u jedné spilečnosti). A o tom ta regulace má být.
Drahá, úsporná a chytrá chladnička se nám skutečně vyplatila. Navezli jsme si před Vánocemi 10kg bio hovězího, 4 selská kuřata a nějaké kvalitní vepřové. Po 14 dnech jsme přijeli na chalupu a zjistili, že chytrý stroj usoudil, že není třeba chladit a mrazit, neb ve spíži klesla teplota pod 15'C. Všechno maso zamřelé a smrdělo. Vyhodili jsme cca 5 tis.Kč 🙂
A co třída chladničky. Nebylo to N?
—
Výrobky chladicí a mrazicí techniky se rozdělují do čtyř klimatických tříd zohledňujících teplotu místnosti, ve které budou stát:
SN - teplota okolí +10 až +32 °C
N - teplota okolí +16 až +32 °C
ST - teplota okolí +18 až +38 °C
T - teplota okolí +18 až +43 °C
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bohužel musím říct, že moje vnímání této generace je zatím spíše negativní. Samozřejmě jako vždy je to o tom, kdo je vychovává. Již několikrát se mi stalo v MHD, že přistoupil starší člověk. Namísto toho, aby dvacátník vyskočil a pustil ho sednout, jsem to udělal já. Schválně vždycky pozoruju, jak se dotyčný chová. Někdy předstírá, že nevidí, jindy se mi stalo, že jen tak přelít pohledem situaci a dál dělá, že nevidí a ponoří se zpět do mobilu apod. Pracuji jako turistický průvodce, klientela většinou 50+. Vzal jsem lidi podívat se v Praze na čůrající sochy od Černého (nemusím ho, ani jeho tvorbu, ale pro turisty zábava). Byla tam skupina mladých němců, kteří neváhali překročit řetízky kolem soch, jen aby se mohli vyfotit v pozicích pro ně zábavných (čím blíž hlavou k rozkroku sochy, tím lépe). I moje skupina lidí, kterou jsem vedl, nad tím kroutila hlavou. Následně řetízky opět přeskákali a šli pryč.
Osobně, bohužel, zatím tuto generaci vnímám spíše jako nevychované spratky, kteří mají pocit, že mohou vše, nemusí nic a vědí všechno. Pak se mnozí z nich nemohou divit, že je starší přehlíží.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jsem spořádaný, pravidla dodržující, slušně se chovající skoropadesátník. Jako dvacetiletý mladík jsem po dálnici lítal 160 Felicií, v parku na náměstí v noci vystrkoval jen tak ze srandy holý zadek, odbarvoval si vlasy na blond, lezl za zábrany zákaz vstupu a kouřil různé materiály. Mám pocit, jakoby se někteří padesátníci rovnou narodili jako padesátníci a zapomněli na své mládí.
2 odpovědi