Velké množství iracionálních příspěvků mě mrzí - zejména těch několik s rasistickými výpady. Při čtení českých novin z roku 2014 by autoři byli možná na rozpacích a za dalších deset, či patnáct let se možná zastydí při čtení svých dnešních názorů.
Každý občan má bezpochyby právo se svobodně vyjádřit, ale přesto má zachovat důstojnost , tedy vlastnost, která je odedávna spojována s podstatou lidství.
Problém s financováním důchodového systému vznikl vzápětí po snížení odvodů za zaměstnavatele . Jak prosté....Na tento krok se již zapomnělo a tak se dvacet let řeší chybějící prostředky na důchody.
Prodlužování důchodového věku je ovšem logický krok související jednoznačně s prodlužujícím se věkem dožití.
Jedná se o podivný případ. Jasno by ovšem mohl do celé věci vnést soud, ale ona se s nikým nesoudí. V některých zemích, kde k podobným "případům" došlo podle světového tisku v naprosto nesrovnatelně velkých počtech, by WTA asi musela zakázat hrát tenis ? A v zemích, kde po rozvodu partnerů dochází k vážným nesrovnalostem budou snad zakázány sňatky?
Možná jednou vědci zjistí, že je dřevo nebezpečné i mimo krb. Může to být způsobeno aromatickými prvky (smrk, kvetoucí třešně, nebezpečné mohou být také lesní páry po vydatných deštích). Využití dřeva v nábytkářství a na výrobu papíru nám možná jednou zakáží, stejně jako návštěvu lesa. Pokud zruší ovocné sady, nahradí vitamíny syntetickými výrobky , zakáží dřevěný nábytek a výrobu papíru, nic se nestane. Stále ještě budeme moci psát na hliněné tabulky.
Inflace "penzijko" neohrožuje. Podle současného zákona se příjmy za jednotlivé započitatelné roky pojištění přepočítávají koeficientem. Vymyslet něco lepšího objektivně nelze. Postupné prodlužování věku odchodu do starobního důchodu v návaznosti na průměrný věk dožití je nejrozumnějším řešením hrozby nedostatku financí do budoucnosti. Šlo by snad udělat to, že by se odvody na pojištění nezahrnovaly do státního rozpočtu a ČSSZ by s nimi hospodařila jako dosud, čímž by se eliminovaly invektivy laiků k celkovému objemu penzí, který v rámci státního rozpočtu přirozeně představuje velký podíl. Malé změny lze ovšem průběžně provádět (již schválený příspěvek za vychované dítě a pod.).
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Naše země byla druhou na světě, která vyslala do vesmíru kosmonauta. Nepřekvapuje proto, že Čína využila našich zkušeností v oblasti kosmického výzkumu a vyslala misi na odvrácenou stranu Měsíce.
Učí se od nás i v budování infrastruktury, když ročně postaví až 10.000 km dálnic.
My jen cca 30 km, ale zato pravděpodobně kvalitněji.
Doposud se jí nepodařilo nás dohnat v počtu zdravotních pojišťoven , úřadů práce a neziskovek. Není ovšem vyloučeno, že o podnikání tohoto druhu nemají zájem.
Ale dost ironie....
Je všeobecně známo, že Čína, kterou jeden náš přední politik označil za nepřátelskou zemi, využila v posledních minimálně šedesáti letech dostupné prostředky ke svému rozvoji. A není pochyb o tom, že začátky byly nesmírně obtížné a od obyvatel vyžadovaly takové oběti při pracovním nasazení, které byly v Evropě nemyslitelné. Zdá se hodně pravděpodobné, že obyvatelé nejlidnatější země věřili svému vedení, které postupovalo vědecky bezchybně. Diplomaté, technici, dělníci a studenti byli ochotni pracovat 16 hodin denně. I dnes opouští rodiče své děti na dlouhé měsíce, když dojíždí za prací do velkých měst. Toho nelze v evropských zemích dosáhnout, protože politici velice často nemají o racionálním řízení státu potuchy, ale stranická práce jim přesto umožní řídit procesy, které jim jsou naprosto vzdáleny.
2 odpovědi