Však to je správně, pokud jako západ stojíme za Ukrajinou, tak je přece nemorální na druhou stranu brát ropu a plyn od Ruska. Měli jsme na to dost času, připravit se jinak, celé dva roky. P.S. Fico si sice zajel zaplakat do Moskvy ale jediné co může Puťka udělat je ho poplacat po zádech 🙂
Vážený pane,
EU dováží z RF mnohé jiné komodity bez problémů (na př. jaderné palivo).
Urážet (komolením jména) prezidenta jednoho ze tří nemocnějších států světa - případně zbylé dva, jak to neváhají dělat mnozí politici - je nedůstojné.
MJ. v padesátých letech byly noviny plné pomluv "krvavého vraha" Tita a o pár let později byl v Praze vítán jako náš drahý a nejbližší přítel.
K tomu, abych si udělala obrázek o tom, co tato paní způsobila, nemusím ještě ke všemu kupovat její knihu, ve které určitě ona nepíše, jak to zvorala. (Lidově řečeno)
K hodnocení politika zpravidla stačí znát jeho stěžejní "historické" rozhodnutí. A není třeba číst tlusté knihy - podobně k posouzení obsahu obilního sila není třeba studovat každé zrno.
Nejak se vam to tri roky nedari co? Sankce a vojenska pomoc ukrajine 😐a ono rusko stalo nepadlo s dokonce ukrajinu sejmulo 😆a vy tady meletf o nejakem zastaveni. Takze chcete tedy treti svetovou valku asi se na frontu tesite. Mam pocit ale ze jen za tou klavesnici.
Ale v jednom má pravdu. Rusko napadlo v minulosti Francii a dvakrát Německo a jednou Bulharsko a Japonsko. S Německem dokonce uzavřelo Brest-Litevský mír. A ještě dokonce umístilo dočasně své posádky v Československu, Maďarsku Polsku a Německu. Je ovšem pravděpodobně částečně průkazné (nelze-li to jednoznačně popřít), že je po mnoho let řídil Gruzínec Stalin a Brežněv a Chruščov. Je známo, že v mnohonárodnostním státě nebyly formálně rasové pohnutky tolerovány. Přesto nevraživost vůči majoritě z řady důvodů existovala .
Jde o to, že, protože je Západ částečně viníkem smrti značného počtu civilistů v arabských zemích, nějak by se čin kluka z hlediska arabských muslimů pochopit dal.
Pochopit se ale nedá proč takto neloajální lidi Evropa přijímá, když se nepřizpůsobují.
Na první dobrou se zdá, že vládnou lidé, jejichž životní zkušenosti
nedosahují úrovně potřebné pro bezpečnou ochranu vlastního národa. Voliči pak nedokáží moudře řešit neplnění předvolebních slibů. Program pro sčítání volebních výsledků má možná drobné nedostatky (pravděpodobně ne větší, než 30% , ale stačí to).
Naše země byla druhou na světě, která vyslala do vesmíru kosmonauta. Nepřekvapuje proto, že Čína využila našich zkušeností v oblasti kosmického výzkumu a vyslala misi na odvrácenou stranu Měsíce.
Učí se od nás i v budování infrastruktury, když ročně postaví až 10.000 km dálnic.
My jen cca 30 km, ale zato pravděpodobně kvalitněji.
Doposud se jí nepodařilo nás dohnat v počtu zdravotních pojišťoven , úřadů práce a neziskovek. Není ovšem vyloučeno, že o podnikání tohoto druhu nemají zájem.
Ale dost ironie....
Je všeobecně známo, že Čína, kterou jeden náš přední politik označil za nepřátelskou zemi, využila v posledních minimálně šedesáti letech dostupné prostředky ke svému rozvoji. A není pochyb o tom, že začátky byly nesmírně obtížné a od obyvatel vyžadovaly takové oběti při pracovním nasazení, které byly v Evropě nemyslitelné. Zdá se hodně pravděpodobné, že obyvatelé nejlidnatější země věřili svému vedení, které postupovalo vědecky bezchybně. Diplomaté, technici, dělníci a studenti byli ochotni pracovat 16 hodin denně. I dnes opouští rodiče své děti na dlouhé měsíce, když dojíždí za prací do velkých měst. Toho nelze v evropských zemích dosáhnout, protože politici velice často nemají o racionálním řízení státu potuchy, ale stranická práce jim přesto umožní řídit procesy, které jim jsou naprosto vzdáleny.
Teď už musíme jenom spoléhat na Bratislavu a částečně Košice, protože už to jde na Slovensku všechno slušně řečeno do pryč! Slovensko se blíží k bodu zlomu, kde už bude jen velmi těžký návrat ke svobodě a skutečné demokracii....
Ale slovenští umělci mají naštěstí velkou oporu ve starších bratrech v Čechách. Ti jim poradí a podpoří je v jejich protestech proti slovenské vládě. V ČT je problému věnována zcela mimořádná pozornost, jako by snad Slovensko potřebovalo okamžitý zásah . Obávám se, že takové jednání budou občané Slovenska pokládat za nevhodné.
Slovenská kultura, stejně jako česká nestoje na progresivních umělcích typu Polívky, Trojana, atd. 🙂 Polívka před volbama vždy šaškuje na meetingách ODS, aby mu pak Vaňková (ODS) poslala z městské kasy dotace. Takhle ti naši provládní umělci fungují :)
...měli by se více věnovat našemu politickému a kulturnímu životu. Kritikou sousedního státu naznačují, že u nás je vše v naprostém pořádku, máme nejlepší ministry v EU a nevíme
nic o diplomacii.
Je to klasika. Protože vše, co jsem napsal je nevyvratitelné - to je jednoduchá matematika, tak se zdejší dezoláti spokojí s osobním napadáním. Nedokáži zpochybnit fakta, tak napadnou autora.
Je to tak. Máte pravdu, pouze s nadsázkou o dvojnásobném nárustu důchodců za deset let a odpovědnosti ANO za nedostatek kapacit ve školách by bylo možno úspěšně polemizovat.
A ještě poznámka : Vaši "jednoduchou matematiku"
musí podle mého názoru každý rozumný člověk pochopit a navrhnout optimální řešení během týdne. Přesto se již dvacet let politici snaží vymyslet jakousi novou důchodovou reformu /byť se týká jen úpravy parametrů, na což je odborníci mnohokrát upozornili/.
Je to jednoduchá rovnice o čtyřech neznámých. Doba strávená v důchodu, výše odvodů na důchodové pojištění, výše důchodů a počet plátců důchodového pojištění. Žádná vláda na světě nedokáže vymyslet nic, mimo tuto rovnici, pokud má systém zůstat vyrovnaný. Aby tomu tak bylo, je možné měnit pouze tyto parametry.
Můžeme tedy stabilizovat délku strávenou v důchodu - zafixovat její dobu - pokud se bude věk dožití prodlužovat, bude se muset zvyšovat věk odchodu do důchodu, pokud se bude zkracovat, věk odchodu do důchodu se sníží - tato novela se právě projednává v parlamentu a stabilizuje dobu strávenou v důchodu na 21,5 roku..
Můžeme snižovat poměr mezi výší důchodu a průměrnou mzdou - k tomu již došlo.
Můžeme zvýšit důchodové pojištění.
Můžeme zvýšit počet plátců pojistného.
Pak je tu ještě varianta, že nebudeme dělat nic, vše necháme tak jak je a chybějící peníze v důchodovém systému doplníme ze státního rozpočtu. To je ovšem to samé, jako zvýšení důchodového pojištění, protože stát nemá v rezervě žádný zlatý důl, ze kterého by schodek systému dotoval. Stát má pouze ty peníze, které od nás vybere. A jakékoliv spoření na důchod, byť garantované státem, jak o něm hovoří rád Havlíček, je opět kombinací zvýšení pojistného a dotování státem.
Opozice se chová, jako kdyby netušila, že za 10 let bude do důchodu odcházet 2x tolik lidí, než přibývat nových plátců pojistného a že věk dožití se bude nadále zvyšovat.
Ono ANO vlastně nikdy nic netušilo. Proto nyní například máme nedostatek lékařů, nedostatek míst na středních školách a řešit to musí až tato vláda.
Nedostatek lékařů se řešil již v šedesátých letech minulého století, kdy pan Babiš navštěvoval ZŠ.
Dovolím si konstatovat tři věci:
Jak jsme jen mohli za totality licenčně vyrobit 1.000 vojenských stíhaček Mig 21 a vyrábět atomové reaktory, když dnes, po třiatřiceti letech mnoho politiků pokládá nákup 25 letadel za tragédii a příprava výstavby dvou? bloků jaderné elektrárny, nás děsí již deset let?
To jsou přesně ti, kteří vůbec nepřemýšlí, nad důsledky. Buď jsou tak jednoduchý, nebo jim je úplně jedno, vidět umírat vlastní děti, sourozence, rodiče. Takovým lidem není pomoci a měli by být izolovaní v určitých zařízeních.
...mnozí rodiny nemají, případně je nenávidí jako celý svět a tak je jim srdečně jedno, že sousedka, soused a jejich děti -pokud nezemřou v blízkosti epicentra hned, budou za sebou tahat slezlou kůži a zemřou až několik minut, či hodin poté. Tak hrozné jsou jaderné zbraně. Možnost vrátit se k Minským dohodám garantovaným evropskými mocnostmi tu stále je. Ví se, že na Ukrajině již zemřelo za dva roky vinou útočníka skoro tolik civilistů (podle dostupných zdrojů cca 20.000), jako v Gaze - za dva měsíce asi 30.000. Proto také pan president USA a americký Kongres pečlivě zvažují jak postupovat při řešení konfliktů v dalších dnech.
Asi jste mdlého rozumu a nevíte nic o roku 1968 . Napadla nás vojska varšavské smlouvy ano i SSSR ale v jejích tancích seděli Ukrajinci ! Byli tady si doby než jím Kocáb ukázal kde mají svůj domov. Teď jim jezdí na Ukrajinu dělat koncerty a vítá je zpět. 🤣
Škoda, že je pan Kocáb nevypoklonkoval (jsa v té době pravděpodobně zaneprázdněn?) už v roce 1968.
Britská agentura Sky News uvedla, že „britské fish and chips (tradiční jídlo s rybami a hranolky. - NEWS.ru) může být ohroženo, pokud bude dohoda zrušena. Podle agentury až 40 % veškeré tresky a tresky jednoskvrnné ve Spojeném království pochází z Ruska nebo z ruských teritoriálních vod.😄zpráva ze včerejška.
Pan Crha možná doloží, že ta agentura je součástí páté kolony.... Takže s konečným hodnocením raději počkejme. Nicméně, pokud má pravdu, jednalo by se asi o první, nicméně neúměrně tvrdé opatření proti VB, hodnoceno recipročně proti relativně "měkkým" sankcím VB. Nebo co...Chytat ryby je mnohem obtížnější, než těžit ropu kdesi na východě. Ostatně ropa je (to snad ani nelze popřít?) nepoživatelná.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Koho zajima 20% mozne zdrazeni. Pokud by to byl nas prispevek k porazce Ruska, tak by to bylo zlaty. Obavam se, ze to ale stacit nebude. My resime blbosti a pritom neresime to zakladni a to je bezpecnost. Zahnat Rusa co nejdal.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Smiřte se s tím, že tři světové mocnosti mají dvěstěkrát více obyvatel a přibližně tisíckrát silnější armády než my.