To jak se jmenovala nevím protože náš ročník a útvar se tam nedostal, nevím jestli to bylo i tím že jsem rukoval na jaře 1969 půl roku po okupaci. Ale ročník před námi tam byl Tam se nejezdili jako na Doupov.Je to už téměř šedesát let a měli jsme tři baterie SS20 na pásovém podvozku. Možná ti řekne něco VÚ 1108 Rokycany, stará a nová kasárna 411těžká dělostřelecká brigáda. A o raketových silech a vlacích sis načetl na Wikipedii? Takže asi tak . Nevím jestli to stačí
Omyl o silech a vlacích jsou obsáhlejší dokumenty a články,než Wikipedie,kterou rozhodně nečtu.Pro Váš útvar mimo jiné byl zrovna budován jeden ze tří Jaderných depotů s krycím jménem Javor, které byly budovány na našem území.A v tom,který je u obce Míšov je skvělé muzeum s problematikou zbraní hromadného ničení.A nejen odtud jsem čerpal. Mimo jiné jsem 20 let působil jako průvodce v utajovaném telekomunikačním zodolněném pracovišti MV s krycím názvem KAHAN3. Kde jsme o problematice ZHN,také přednášeli a samozřejmě absolvovali nemálo přednášek VHÚ i jiných institucí,které se touto problematikou zabývají,tak na mě nechoďte s wikipedií. Jde o to že jste mohl u vašeho útvaru,taky jen dělat kuchaře a prsíte se,že jste byl minimálně operátor odpaliště.
Nashle.
Tak to sis naběh , já u raketového vojska vojska sloužil. Mě nemusíš říkat jak to chodilo. Neměli jsme atomové hlavice , ty měli pod palcem Rusové ale cvičili jsme z maketami. To nevadí, ty to máš načtený já byl u toho
Tak to jistě víš,kde byla v bývalém SSSR,raketová střelnice,kam jste jezdili trénovat a taky mi jistě doplníš znalosti a povíš názvy raket,které se v té době používali a jistě máš povědomí o raketovém vlaku,i jak byli maskovány raketová sila,která byla umístěna na území Ukrajiny,tak sem s tím,když jsi byl u toho.Jsem jedno ucho.
Tak jinak.Zákaz nošení stejnokroje AČR má smysl pouze tehdy,když jej zakážete běžně prodávat.Kdejaký armyshop je zásobený lépe,než výstrojní sklady AČR.Dokonce si i vojáci či aktivní záložáci občas části výstroje v těchto shopech dokupují,protože ve výstrojáku prostě nejsou,nebo nemají jejich velikost.To ovšem,nebude asi tak jednoduché jim to zakázat prodávat asi by to bylo vměšování do soukromého podnikání a tím potírání demokratických zásad.Tedy se vymyslí nějaký hybrid v podobě vyjímky a vlastně tento zákaz pozbyde smyslu.Tím pádem nemá smysl ani živit na příslušném odboru,který tento zákaz vymyslel dotyčné zaměstnance.
Protože Praha je hlavním městem ČR, tedy i Moravy, Slezska, Čech. A ne jenom Prahy. Pro vás bude nejlepší když republiku budou řídit jenom Pražáci. Potom vám doporučuji abyste neopouštěl Prahu, protože co byste dělal mimo její hranice? A také byste mohl být příštím prezidentem.
Petr Vondra,nemluvil o řízení republiky,ale jejího hlavního města.A je vcelku logické,že náměstka pro dopravu,by měl dělat,ten kdo se alespoň trochu orientuje v pražské dopravě a v Praze žije delší dobu.Nikoliv Hřib z Horní Dolní,který donedávna nevlastnil,ani řidičské oprávnění.A místo na sebe navazujících dopravních omezení či uzavírek vše spustí chaoticky a najednou.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Je potřeba upřesnit, že sice Státní svátky za komunizmu byly, ale pěkně se napracovaly o tzv pracovních sobotách, aby soudruzi nezchudli.
Dnes je normální nakupovat dárky na Vánoce už během roku, kdy bývají slevy, a ceny jsou i příznivější, než před Vánocemi. Nabídka zboží se významě nemění, jen pokud někdo čeká na nové modely. Za komunizmu prakticky nemyslitelné, pokud jste neměli v obchodech známé, nebo si nezajistili pozornost určitým obnosem. To se samozřejmě netýká dárků ručně vyrobených. 🙂
26 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak znovu.KOMUNISMUS,zde nikdy nepanoval. Je to jen utopistycká ideologie.Na území naší republiky se nacházelo Socialistické zřízení.