Proč není takový konvoj vypravený také z Moravy a Slezska? Vždyť tuto část území osvobozoval i armádní sbor generála Svobody. O tom svědčí i spousta pomníčků na tomto území. Na tyto naše padlé vojáky se v takovém rozsahu jako v Plzni na Američany vůbec nevzpomíná. Mluví se o tom, že u nás je vlastenectví na nízké úrovni. Kdyby bylo nutno vzít zbraně do rukou, tak dvě třetiny našich povolanců by utekla do zahraničí. Naše současná zdecimovaná profi armáda nemá šanci území České republiky ubránit a na naše spojence se také nemůžeme plně spolehnout.
Hezký článek. Na ukázkách jsou jen zastaralé typy ručních granátů. Od roku 1986 jsou v Československé lidové armádě zavedeny ruční granáty URG 86. Tělo granátu je plastové. Účinnost z útočné na obrannou funkci se přepíná pomocí plastové páčky na těle zapalovače. V plastovém těle jsou zalisované kovové střepiny.
20 let v armádě na pozici specialista výzbrojní služby. Pokud došlo k nějakým závadám na tomto kulometu, tak jednoznačně způsobené nedostatečným ošetřováním zbraně ze strany střelce. Kulometčík podporoval motostřelecké družstvo, tak jako například střelec z RPG-7. Jeho pomocník nosil krabice s náboji v pásech a jeho SA 58 měl podporovat kulometčíka při přebíjení nábojového pásu či výměně hlavně za záložní. Dále měla tato zbraň využití i na obrněné technice. Například OT-64 nad zadními vraty, OT-810 stíhač tanků nad kabinou velitele děla 82mm BzK, 122mm Raketomet Grad na T-815. A jako specialita lafetovaný do UL-1 - universální lafety 1 na bunkrech ŘOP na Šumavě. Výhodou použítí této zbraně v noci byl infrazaměřovač PPN-2 s přísvitem až do dálky 800m. Při použití lafety bylo možno střílet i na vzdušné cíle na nízké hladině letu, případně i na paragány. Daná zbraň byla zavedena i do zahraničních armád s velkým úspěchem.
Jsem ve věku 58 let. Loni v listopadu se zhoršil můj můj zdravotní stav a dostal jsem zdravotní ohodnocení OZZ - osoba zdravotně znevýhodněná. Když jsem o této situaci seznámil svého zaměstnavatele, následovala okamžitá reakce. Výpověď okamžitá na hodinu, ze zdravotních důvodů. Zaměstnavatel je člen holdingu Agrofert. Po přihlášení na ÚP - úřadu práce zařazen do skupiny uchazečů s problematickým zařazením do pracovního procesu. Úřednice doporučila zařazení do invalidního důchodu. Do řádného důchodu mám ještě 7 let a do předčasného 2 roky. Pracovat bych ještě chtěl navzdory omezením. Bohužel u firem, kam chodím poptávat práci, po zhlédnutí zdravotních omezení o mne nemají zájem.
Zjistil jsem , že v mém okolí je osob s podobným osudem více. Tak se nedivím, že pokud to jde, tak se tito lidé hlásí do předčasného důchodu.
Zdravím pana Babiše. Já sedět v kanceláři tak i s omezením vydržím pracovat do 70 let
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Uvádím svůj vlastní příběh. V 58 letech došlo u mne ke zhoršení zdravotního stavu. Byl jsem přeřazen do OZZ. Po oznámení této skutečnosti na personálním oddělení naší firmy z koncernu Agrofert jsem byl na hodinu propuštěn. Na úřadu práce jsem se dozvěděl, že s mým zdravotním stavem se mohu ucházet tak o předčasný nebo invalidní důchod. Konzultace s ošetřujícím lékařem - invalidní důchod 1. stupně. 8500 Kč. To jsem odmítl. Doufám pořád, že se pro mne práce najde. Jsem nyní už 2 roky na úřadu práce. Jsem zvědavý jak budeme pracovat všichni do 67 roků, jak to odhlasovala poslanecká sněmovna. To jsem zvonil v 89 v Brně na České a tak jsem dopadl!
3 odpovědi