Z článku: "Na druhé straně se podařilo zajmout 1350 polských vojáků, z nichž byla většina předána do rukou Němců."
Tak fašistická Slovenská armáda vlastně potenciálně zachránila 1350 polských životů, protože kdyby je předala Rusákům, tak by skončili v Katyni s kulkou v týle. To museli Rusáci dobře zuřit! Škoda jen, že se podobně humánně Slováci nechovali 19. dubna 1945 u nás na Moravě, když Hlinkovci vypálili osadu Ploština na Zlínsku, část starců, žen a dětí postříleli a část jich nahnali do hořících domů....
Dle knihy generále Svobody, došlo k leteckému útoku ze strany armády Slovenského státu, na jednotky vojáků bývalé Československé republiky, kteří ustupovali k hranicím Sovětského svazu. Českoslovenští repatriovaní vojáci dle vyjádření generála Svobody se bránili proti Slovenským letcům palbou ze čtyř kulometů, které dostali od vojáků Polské armády. Do té doby než jim došla munice. Výsledek protiletecké palby není v knize generála Svobody uveden.
Hlavně se vyrábějí z kvalitních ocelí legovaných chrómem, molybdenem, wolframem, a to kováním.!!!!!!!!!
Běžný sortiment Liberty že?????
Základní část zbraně určená k vymetení střely požadovanou rychlostí a k jejímu usměrnění na cíl. K zadní části se připojuje zadek hlavně (v něm je též uložen závěr), k ústí se někdy připojuje úsťová brzda. Vnitřní část hlavně (vývrt) se skládá z hladké nábojové komory a vodicí části. Vodicí část může být hladká (hladká hlaveň) nebo šroubovicově drážkovaná (drážkovaná hlaveň). Podle konstrukce stěny jsou hlavně jednoduché (jednotné) nebo složené (plášťové). Hlavně se vyrábějí z kvalitních ocelí legovaných chrómem, molybdenem, wolframem, a to kováním.
To co uvádíte o přísadách v oceli bylo aktuální v 2.světové válce a to hlavně u německých výrobců. Kováním se vyrábějí jen drážkované hlavně. Osobně jsem byl u výroby hlavní ráže 152mm v Dubnici nad Váhem. Ty jsou drážkované. Dále také u výroby hladkých hlavní ráže 125mm v Martině.
U hladkých hlavní 125mm se používá podkaliberní střelivo, vysokorychlostní - 1800m/sec. Po 20 výstřelech s touto municí se musí provést výměna hlavně.
Osobně jsem viděl poškozené hlavně - roztržené, prasklé, prostřelené z velkorážných kulometů 12,7mm, poškozené ústí hlavně po zásahu 7,62mm SVD.
Proto je nízká životnost dělostřeleckých hlavní a potřeba nových na výměnu. Polotovar je tedy dobrý od nás CZ.
No jasně trubky z Liberty a dělostřelecké hlavně !
Nastuduj si výrobní sortiment Liberty.
Hlavně do Ruské vojenské techniky současné již nejsou drážkované jak za starých časů. Hlaveň je tedy obyčejná trubka. Na tuto se nepoužívá ani ocel speciální jakosti.
Pokud tedy upraví vnitřní průměr trubky je z toho hladká hlaveň. Jako například u tanků T-72 a výše v ráži 125mm.
Proč není takový konvoj vypravený také z Moravy a Slezska? Vždyť tuto část území osvobozoval i armádní sbor generála Svobody. O tom svědčí i spousta pomníčků na tomto území. Na tyto naše padlé vojáky se v takovém rozsahu jako v Plzni na Američany vůbec nevzpomíná. Mluví se o tom, že u nás je vlastenectví na nízké úrovni. Kdyby bylo nutno vzít zbraně do rukou, tak dvě třetiny našich povolanců by utekla do zahraničí. Naše současná zdecimovaná profi armáda nemá šanci území České republiky ubránit a na naše spojence se také nemůžeme plně spolehnout.
U T-72 a vlastně u všech tanků Ruské výroby je vidět jak si cenní života posádky. Před její ochranou dali přednost nízké siluitě a nížší hmotnosti. Jak typické pro ně.
Tanky T-72 M1 v naší armádě, jsou vyráběny v ZTS Martin, jako licence. Osobně jsem chodil na brigády do této fabriky, jako voják základní služby v roce 1984. Odolnost proti zapálení munice se dá vyřešit jednoduchou úpravou nábojnice.
Funkcia sa dá meniť z útočnej na obrannú? Tak o tom pochybujem:-) Ste si istý?
Ano je to funkční. První pozice má funkci nárazovou a druhá pozice má funkci časovou, tedy se zpožděním. Navíc se dá i snížit střepinový účinek při vyšroubování zapalovače s trhavou náplní v základním pouzdru z hlavního střepinového těla granátu URG 86 , jmenovaného URAGÁN. Pokud máte zájem mohu zaslat fotografii.
Hezký článek. Na ukázkách jsou jen zastaralé typy ručních granátů. Od roku 1986 jsou v Československé lidové armádě zavedeny ruční granáty URG 86. Tělo granátu je plastové. Účinnost z útočné na obrannou funkci se přepíná pomocí plastové páčky na těle zapalovače. V plastovém těle jsou zalisované kovové střepiny.
20 let v armádě na pozici specialista výzbrojní služby. Pokud došlo k nějakým závadám na tomto kulometu, tak jednoznačně způsobené nedostatečným ošetřováním zbraně ze strany střelce. Kulometčík podporoval motostřelecké družstvo, tak jako například střelec z RPG-7. Jeho pomocník nosil krabice s náboji v pásech a jeho SA 58 měl podporovat kulometčíka při přebíjení nábojového pásu či výměně hlavně za záložní. Dále měla tato zbraň využití i na obrněné technice. Například OT-64 nad zadními vraty, OT-810 stíhač tanků nad kabinou velitele děla 82mm BzK, 122mm Raketomet Grad na T-815. A jako specialita lafetovaný do UL-1 - universální lafety 1 na bunkrech ŘOP na Šumavě. Výhodou použítí této zbraně v noci byl infrazaměřovač PPN-2 s přísvitem až do dálky 800m. Při použití lafety bylo možno střílet i na vzdušné cíle na nízké hladině letu, případně i na paragány. Daná zbraň byla zavedena i do zahraničních armád s velkým úspěchem.
Pokud jsi Ozz, dostaneš výpověď všude, Babiš stím nemá nic společného.
Agrofert je majetkem pana Babiše a jeho podřízení dělají jen to co jim schválí! Byl jsem dlouhodobě loajální zaměstnanec společosti kde jsem manuálně pracoval a ročně měl přes 200hodin přesčasu.
Byl jsem také v odborech. Když jsem šel s výpovědí na odbory, tak výsledkem byl jejich nezájem. Poraď si jak můžeš sám. Hlavně, že jsem platil odborové příspěvky.
Jsem ve věku 58 let. Loni v listopadu se zhoršil můj můj zdravotní stav a dostal jsem zdravotní ohodnocení OZZ - osoba zdravotně znevýhodněná. Když jsem o této situaci seznámil svého zaměstnavatele, následovala okamžitá reakce. Výpověď okamžitá na hodinu, ze zdravotních důvodů. Zaměstnavatel je člen holdingu Agrofert. Po přihlášení na ÚP - úřadu práce zařazen do skupiny uchazečů s problematickým zařazením do pracovního procesu. Úřednice doporučila zařazení do invalidního důchodu. Do řádného důchodu mám ještě 7 let a do předčasného 2 roky. Pracovat bych ještě chtěl navzdory omezením. Bohužel u firem, kam chodím poptávat práci, po zhlédnutí zdravotních omezení o mne nemají zájem.
Zjistil jsem , že v mém okolí je osob s podobným osudem více. Tak se nedivím, že pokud to jde, tak se tito lidé hlásí do předčasného důchodu.
Zdravím pana Babiše. Já sedět v kanceláři tak i s omezením vydržím pracovat do 70 let
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Uvádím svůj vlastní příběh. V 58 letech došlo u mne ke zhoršení zdravotního stavu. Byl jsem přeřazen do OZZ. Po oznámení této skutečnosti na personálním oddělení naší firmy z koncernu Agrofert jsem byl na hodinu propuštěn. Na úřadu práce jsem se dozvěděl, že s mým zdravotním stavem se mohu ucházet tak o předčasný nebo invalidní důchod. Konzultace s ošetřujícím lékařem - invalidní důchod 1. stupně. 8500 Kč. To jsem odmítl. Doufám pořád, že se pro mne práce najde. Jsem nyní už 2 roky na úřadu práce. Jsem zvědavý jak budeme pracovat všichni do 67 roků, jak to odhlasovala poslanecká sněmovna. To jsem zvonil v 89 v Brně na České a tak jsem dopadl!
3 odpovědi